ارز دیجیتال

دلایل افزایش بیت کوین، اتریوم و دوج کوین چه بود؟

چند روز عجیب وغریب در دنیای ارزهای دیجیتال بود. توکن‌های Megacap شاهد نوسانات مداوم هستند، به طوری که بیت‌کوین (CRYPTO: BTC) ، اتریوم (CRYPTO: ETH) و Dogecoin (CRYPTO: DOGE) همچنان از نظر مادی در حال افزایش هستند.

اکنون، این افزایش ها به طور قابل توجهی کمتر از افزایش های قبلی است که این توکن ها در جلسه دیروز مشاهده کردند. بیت کوین که تا حد زیادی به عنوان معیار کل بخش در نظر گرفته می شود، دیروز به بالاترین سطح چند ساله خود یعنی بیش از ۶۳۰۰۰ دلار در هر توکن رسید، قبل از اینکه بخش خوبی از این سودها را از دست داد. در حال حاضر، بیت کوین همچنان در اطراف سطح ۶۰۵۰۰ دلار حرکت می کند، که هنوز به طور قابل توجهی بالاتر از سطح ۴۵۰۰۰ دلاری است که توکن سال را با آن آغاز کرد و سرمایه گذاران در سطح زیر ۲۰۰۰۰ دلار در اواخر سال گذشته مشاهده کردند.

چه چیزی باعث این حرکت مثبت قیمت در بین این سه توکن امروزی شده است.

حرکت بیت کوین به سمت قیمت رکورد خود (نزدیک به ۶۹۰۰۰ دلار به ازای هر توکن در اواخر سال ۲۰۲۱) قابل توجه بوده است. علاقه اولیه به بزرگترین ارز دیجیتال جهان پس از تایید ETF های بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، به دلیل طیف وسیعی از عوامل، از جمله انحلال دارایی های FTX در تلاش برای کامل کردن سرمایه گذاران، جای خود را به فشار فروش داد.

با این حال، چرخشی از رویدادها رخ داده است، با جریان سرمایه به سمت ETF های بیت کوین که بیش از ۷ میلیارد دلار طی دو ماه گذشته افزایش یافته است، زیرا سرمایه گذاران نهادی به گونه ای که یادآور رشد بازار صعودی قبلی است، روی دارایی های دیجیتال جهش می کنند.

ثابت شده است که سرمایه‌گذارانی که از نظر بیت‌کوین بر روی عرضه/تقاضا بانکی تغییرمی‌کنند، با انگیزه‌ای که باعث علاقه بیشتر به محصولات اهرمی مانند قراردادهای دائمی می‌شود، که معامله‌گران می‌توانند روی افزایش‌های کوتاه‌مدت قیمت یک توکن شرط‌بندی کنند، ثابت شده است.

نکته قابل توجه، نرخ تامین مالی برای معاملات آتی دائمی بیت‌کوین به بالاترین سطح از آخرین اوج بازار صعودی در سال ۲۰۲۱ رسیده است. این نشان می‌دهد که علاوه بر میلیاردها دلار سرمایه نهادی که به تنهایی وارد بیت‌کوین می‌شود، سرمایه‌های سفته‌بازی زیادی به کار گرفته شده است.

دلایل افزایش بیت کوین، اتریوم و دوج کوین چه بود؟

حتی برای دارایی‌های سوداگرانه‌تر مانند Dogecoin، این نوع روندها بسیار صعودی هستند و دلیل اصلی این است که ما شاهد حرکت‌های بزرگ‌تر در توکن‌های میم هستیم. اقدام قیمت Dogecoin تا حد زیادی به احساسات گسترده تر در این بخش بستگی دارد. و با باقی ماندن بیت کوین به عنوان دارایی معیاری که دیگران در برابر آن ارزش گذاری می کنند، به نظر می رسد موج رو به افزایش همچنان ادامه خواهد داشت.

بعلاوه، گمانه زنی ها در مورد زمان معرفی ETF های نقطه ای اتریوم در حال افزایش است. اگر موج سرمایه‌ای که به بیت‌کوین وارد می‌شود به اتریوم نیز سرازیر شود، سرمایه‌گذاران ممکن است منتظر صعود بزرگ باشند. بر این اساس، بازار بهترین کار را انجام می‌دهد و این کاتالیزورهای بالقوه را زودتر از موعد کاهش می‌دهد و اتریوم در این شتاب در کل بخش نیز به بالاترین حد چند ساله خود می‌رسد.

اگر دیروز از بسیاری از سرمایه‌گذاران پرسیده می‌شد که آیا بیت‌کوین امسال به بالاترین حد خود می‌رسد، احتمالاً پاسخ مثبت خواهد بود. و با توجه به این واقعیت که بزرگترین رمزارز جهان اکنون در ۱۵٪ بالاترین رکورد خود قرار دارد، مطمئناً چیزی در این پایان نامه وجود دارد. تعجب نخواهیم کرد اگر این دوره تثبیت که امروز شاهد آن هستیم، جای خود را به صعود دیگری در روزها یا هفته های آینده بدهد که بیت کوین و همتایان مگاکاپ آن را نزدیک یا بالاتر از بالاترین سطح تاریخ می برد.

سرمایه گذاران بلندمدتی که در طول دوره نزولی بازار ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ با توکن های مگاکاپ گیر کرده اند، پاداش دریافت کرده اند. حال، سوال این است که چقدر سود در سطوح فعلی صورت می‌گیرد و آیا جریان‌های سرمایه نهادی و فعالیت‌های سفته‌بازی می‌تواند برای بالا بردن این توکن‌ها کافی باشد. مطمئناً، این سه نشانه هستند که هر سرمایه‌گذاری باید در حال حاضر از نزدیک آن را تماشا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا