ارز دیجیتال

آینده بیت کوین چیست؟رونق یا رکود؟

بیت‌کوین، قدیمی‌ترین ارز دیجیتال جهان، از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۹ ، توجه طرفداران، سرمایه‌گذاران، کلاهبرداران و اخیراً قانون‌گذاران را به خود جلب کرده است.

برای بسیاری از شرکای آن، این فقط یک شکل جدید ارز نیست، بلکه یک فناوری پیشگامانه است که جهان را با مفهوم ارزهای غیرمتمرکز آشنا کرد و بستری را برای نوع کاملاً جدیدی از اقتصاد بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

برای دیگران، این راهی برای کسب درآمد سریع بود، و در حالی که برخی از این سرمایه گذاران اولیه موفق شدند به جمع میلیونرهای بیت کوین بپیوندند، بسیاری از آنها صدها یا حتی هزاران دلار را در تلاش برای پیش بینی تغییرات قیمت آن از دست دادند.

در واقع، بیت‌کوین موضوع بسیاری از پیش‌بینی‌های قیمتی بوده است که برخی از آن‌ها شدید است. نکته قابل توجه، کتی وود، مدیرعامل Ark Invest (آرک اینوست) پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند تا سال ۲۰۳۰ به ۱٫۴۸ میلیون دلار برسد. تحلیلگر ارشد Nicholas Sciberras (نیکولاس سیبراس) اشاره می کند که این پیش بینی منعکس کننده شگفتی گسترده در افزایش شهاب سنگ بیت کوین است.

او می‌گوید: تعریف هر هدف قیمتی دشوار است، زیرا بسته به سطح پذیرش و عوامل خارجی در بازار، آسمان می‌تواند به محدودیت تبدیل شود.

بیت کوین از زمان اولین قیمت ثبت شده کمتر از یک سنت، مسیر طولانی را طی کرده است. از ۲۶ فوریه ۲۰۲۴، یک بیت کوین تقریباً ۵۲۰۰۰ دلار ارزش داشت. همانطور که سایبراس اشاره می کند، این ایده که بیت کوین می تواند روزی یک میلیون دلار در هر واحد ارزش داشته باشد، واقعاً نشان می دهد که ما تا چه حد پیش رفته ایم.

عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به انواع کاتالیزورهای بالقوه صعودی و نزولی بستگی دارد. عوامل متعددی مانند پذیرش نهادی، نصف شدن، تغییرات نظارتی و روندهای کلان اقتصادی بر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ تأثیر خواهند گذاشت.

سایبراس می گوید آینده صعودی بیت کوین ممکن است به استحکام یا عدم وجود آن در چارچوب های بانکداری سنتی بستگی داشته باشد.

سیبراس می گوید: مسائل جدی در اقتصاد جهانی وجود دارد، زیرا ایالات متحده با بحران بانکی و تعهدات بدهی رو به رشد مواجه است.

علاوه بر این، Sciberras تایید ETF بیت کوین را به عنوان یک عامل کلیدی موثر بر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ذکر می کند. این نه تنها خرید فیزیکی بیت کوین را ضروری کرده است بلکه قیمت ها را افزایش داده است و می توان گفت که مشروعیت قابل توجهی را به ارزهای دیجیتال به طور گسترده تر اضافه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا