تکنولوژی

ساعتهای هوشمند چه تاثیری در زندگی انسانها دارد؟

ساعت‌های دیجیتالی یا هوشمند شیک، اسپرت و همیشه آماده به کار، نسخه‌های چندویژگی و با فناوری همتایان آنالوگ خود هستند. ساعت‌های دیجیتالی که برای استفاده‌کنندگان فعال ساعت ایده‌آل هستند، دارای ویژگی‌هایی هستند که با سبک زندگی پرانرژی و در حال حرکت مطابقت دارند.

تکامل فناوری را می توان از هر جنبه احساس کرد. گجت های فناوری نظم جدید دنیای فناوری هستند. آنها بر بیشتر فعالیت های روزانه و بهره وری تأثیر دارند. چیزی که در دهه‌ها پیش بود، زمانی که ما فقط یک ساعت آنالوگ داریم، زمانی فرا می‌رسد که ساعت‌های دیجیتالی می‌شوند.

در دهه گذشته، جهان بیشتر به یک ساعت هوشمند تبدیل شده است که همه چیز را در یک ساعت دیجیتال و آنالوگ ترکیب می کند. ساعت دیجیتال هر روز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در اشکال جدید و عملکردهای اضافی.

ساعت های دیجیتال ساعت های معمولی هستند که زمان را به صورت الکترونیکی نشان می دهند نه با عقربه های روی صفحه.

ساعتهای هوشمند چه تاثیری در زندگی انسانها دارد؟
ساعت هوشمند می تواند یک همراه همیشگی مطمئن برای ما باشد

آیا ساعت‌های هوشمند شبیه گوشی‌های هوشمند ما هستند؟

ساعت‌های هوشمند مشابه گوشی‌های هوشمند ما هستند، اما دارای صفحه نمایش لمسی هستند و برای پوشیدن و استفاده روی مچ در نظر گرفته شده‌اند. آنها برای ردیابی تناسب اندام مناسب هستند و ممکن است برای دسترسی به برنامه های مختلف، برقراری و دریافت تماس های تلفنی و دریافت اعلان ها استفاده شوند.

ساعت‌های هوشمند حرکت را ردیابی می‌کنند، نوارهای ورزشی که عادات خواب کاربر را ارزیابی می‌کنند، و تکه‌های انعطاف‌پذیر دما، ضربان قلب و سطح هیدراتاسیون را کنترل می‌کنند.

ساعت‌های هوشمند به افزودن قابلیت‌های جدیدی مانند نظارت بر ضربان قلب، ردیابی مکان و برقراری تماس‌های تلفنی بدون گوشی هوشمند ادامه می‌دهند.

ساعت های هوشمند در حال تبدیل شدن به یک جایگزین برجسته و مناسب برای نظارت منظم بر سلامت در هنگام استفاده از رایانه های مبتنی بر مچ دست به عنوان دستگاه های پزشکی هستند.

آنها برای وارد کردن نظارت پزشکی حیاتی به زندگی روزمره ایده آل هستند. ساعت‌های هوشمند می‌توانند به افراد کمک کنند تا در زندگی روزمره سالم بمانند و به آن‌ها اجازه می‌دهند فعالیت‌های خود را ردیابی کنند، بر اساس آن اندازه‌گیری‌ها بازخورد دریافت کنند.

از سوی دیگر، ساعت های هوشمند یک نوآوری انقلابی هستند و تحقیق در مورد آنها هنوز در مراحل اولیه است.

در حالی که فناوری SW می تواند داده های بهداشتی حیاتی را جمع آوری و نشان دهد، هیچ بررسی جامعی از کاربرد آن در بخش بیوپزشکی وجود ندارد.

ضربان قلب و دمای پوست را می توان در تحقیقات گذشته نگر برای تشخیص عفونت های تنفسی ویروسی، عمدتاً عفونت های بدون علامت استفاده کرد.

در عین حال، ساعت های هوشمند و پالس اکسیمترهای ارزان قیمت می توانند برای شناسایی زودهنگام بیماری استفاده شوند.

فیبریلاسیون دهلیزی با سنسورهای پوشیدنی نیز شناسایی شده است. داده‌های فیزیولوژیکی مختلف، مانند ضربان قلب، دمای پوست و خواب، قبلاً توسط ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های پوشیدنی اندازه‌گیری شده‌اند.

این ابزارها ورودی بلادرنگ را از حسگرهای داخلی یکپارچه ارائه می کنند و اطلاعات جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل می کنند. تفاوت عمده این است که ساعت‌های هوشمند از نظر گرافیکی و تکنولوژیکی بیشتر از ساعت‌های دیجیتال تمایل دارند.

با این حال، هر دو به خوبی به اهداف خود عمل می کنند و هر دو دارای جنبه های منفی هستند که توسط دیگری استفاده می شود. بیایید به مزایا و معایب ساعت های دیجیتال و هوشمند نگاه کنیم.

 

آیا زمان آن رسیده است که سبک زندگی فعال خود را با یک همراه مدرن زمان سنجی ارتقا دهید؟ هنگام تصمیم گیری در مورد مناسب بودن ساعت دیجیتال برای شما، این پنج مزیت را در نظر بگیرید:

۵  دلیل برای استفاده از ساعت دیجیتال

۱-تمرین خود را پیگیری کنید.

The impact of the smart watch on people's lives
با ساعت های هوشمند میتوانید از وضعیت رکوردهای تمرینی خود اطلاع داشته باشید.

امروز چند قدم پیاده روی کردید؟ آیا زمان شروع حرکت بعدی فرا رسیده است؟ یک ساعت دیجیتال همه پاسخ ها را دارد. ساعت های دیجیتال با قابلیت ثبت زمان سپری شده و مسافت طی شده، ردیابی تمرینات شما را آسان می کنند.

چه هر روز بدوید و چه ساعت‌ها در باشگاه بگذرانید، ساعت دیجیتال شما می‌تواند پیشرفت شما را ردیابی کند و به شما در تعیین اهداف برای ادامه پیشرفت کمک کند.

۲-ضربان قلب خود را با ساعت هوشمند بررسی کنید.

برخی از ساعت های دیجیتال می توانند ضربان قلب شما را نیز کنترل کنند. این ویژگی به ویژه برای دوندگان یا کسانی که می خواهند تمرینات قلبی سنگین را دنبال کنند ایده آل است.

همچنین می توانید داده ها را ذخیره کرده و تاریخچه نمرات پالس خود را برای مقایسه نتایج بررسی کنید.

به‌علاوه، با نمایش داده‌ها و زمان دیجیتال، خواندن ساعت‌های دیجیتال راحت‌تر از ساعت‌های آنالوگ در حال حرکت است. این نمایشگر به شما امکان می دهد زمانی که در حال حرکت هستید نگاهی سریع به زمان یا ضربان قلب خود بیاندازید در حالی که ویژگی های پیشرفته پیشرفت شما را در حین حرکت ثبت می کنند.

صفحه های ساعت روشن به این معنی است که این خواندن آسان حتی زمانی که خورشید غروب می کند ادامه دارد.

۳-عبور از خط پایان

همراه با توانایی ردیابی فعالیت بدنی، ساختار سبک وزن و مواد آسان بر روی مچ، ساعت های دیجیتال همراه مناسب برای هر ورزشی هستند.

اگر در حال بازی برای یک تیم، مربیگری بازیکنان، تمرین برای ماراتن یا سه گانه، رقابت حرفه ای یا استفاده از ورزش های تفریحی به عنوان یک راه سرگرم کننده برای حفظ اندام هستید، کاندیدای مناسبی برای یک ساعت دیجیتال هستید.

۴-در فضای باز

بیشتر از ساعت مچی ترجیحی یک ورزشکار، ساعت های دیجیتالی می توانند از ارواح ماجراجویانه که عاشق کاوش در فضای باز هستند نیز پشتیبانی کند.

ویژگی هایی مانند آب و هوا، مقاومت در برابر آب و ضربه، قطب نما و GPS، هشدارهای قابل تنظیم و نمایشگرهای بازتابنده به این معنی است که ساعت های دیجیتال همراهان قابل اعتماد و عملی برای هر چیزی از پیاده روی گرفته تا کمپینگ و غواصی هستند.

به‌علاوه، ساعت‌های دیجیتال حتی زمانی که سرویس کافی برای نمایش مسیرها برای تلفن هوشمند شما وجود ندارد، به کار خود ادامه می‌دهند.

۵-هرگز از رفتن دست نکشید،

ساعت‌های دیجیتال به‌عنوان بادوام‌ترین ساعت‌های موجود، تقریباً هر چیزی را تحمل می‌کنند. شما می توانید روی عملکرد خود تمرکز کنید و هرگز نگران این نباشید که آیا ساعت شما هنگام مسابقه تا خط پایان یا بالا رفتن از کنار کوه آسیب می بیند یا خیر.

حرف آخر:

داشتن مزایا و امکانات گوشی موبایل که به مچ دست بسته میشود به نظر میرسد برای هر فردی لازم است ، ساعت هوشمند یا دیجیتال یک انتخاب بسیار خوب  و  برای ورزشکاران و افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت میدهند است.همچنین با ساعت هوشمند میتوانیداز خبرهای شبکه های اجتماعی و تماس ها اطلاع داشته باشید و از همان طرسق پاسخ دهید.حتی میتوانید موسیقی گوش دهید و در حین ورزش و یا پیاده روی از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا