تکنولوژیهوش مصنوعی

معنای تغییر برند Gemini گوگل برای توسعه هوش مصنوعی آن چیست؟

گوگل یک استراتژی تغییر نام تجاری را ارائه می دهد که باعث می شود چت بات Bard خود به Gemini تغییر نام دهد و یک سرویس اشتراک رقابتی را برای بهبود پیشنهادات هوش مصنوعی معرفی کند.این هفته شاهد این بودیم که غول فناوری Google به عنوان بخشی از تلاش برای به دست آوردن اشتراک های بیشتر کاربران، ربات گفتگوی خود Bard را به هوش مصنوعی جدید خود، Gemini تغییر داد.

این شرکت اعلام کرده است که مصرف‌کنندگان می‌توانند برای قابلیت‌های استدلال بهتر از طریق نسخه اشتراکی سرویس برای دسترسی به Gemini Advanced هزینه پرداخت کنند . این پیشنهاد شامل یک مدل قدرتمندتر Ultra 1.0 AI خواهد بود تا قابلیت های پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

گوگل پس از اینکه OpenAI در خرید دسترسی زودهنگام به مدل‌های هوش مصنوعی و همچنین اشتراک‌های رقیب مایکروسافت در ایالات متحده پیشگام شد ، چندین شرکت هوش مصنوعی دیگر را دنبال می‌کند که یک گزینه پولی برای خدمات هوش مصنوعی محاوره‌ای خود ارائه می‌دهند .

 تغییر برند Geminiگوگل برای توسعه هوش مصنوعی
تغییر برند Geminiگوگل برای توسعه هوش مصنوعی

بزرگترین پاسخ گوگل به رقیبانش برای توسعه هوش مصنوعی

همه اینها بخشی از طرح Google One AI Premium است که بزرگترین پاسخ این شرکت برای رقابت با توسعه دهندگان رقیب هوش مصنوعی، مایکروسافت و OpenAI است. این امر رقابت رو به رشد در بازار تجاری هوش مصنوعی را برجسته می کند، زیرا مصرف کنندگان اکنون به چندین اشتراک هوش مصنوعی پولی دسترسی دارند.

در پایان سال گذشته (۲۰۲۳)، هوش مصنوعی مورد انتظار گوگل Gemini به عنوان بزرگترین و تواناترین مدل هوش مصنوعی تا به امروز معرفی شد . در آن زمان، دمیس حسابیس، مدیرعامل Google DeepMind گفت که این یک نقطه عطف مهم در توسعه هوش مصنوعی و شروع یک دوره جدید برای ما در گوگل است، زیرا ما همچنان به سرعت به نوآوری و پیشبرد قابلیت‌های مدل‌های خود ادامه می‌دهیم.

به عنوان بخشی از توسعه جهانی هوش مصنوعی گوگل، Gemini از آن زمان از طریق پیکسل ۸ پرو و ​​گوشی های هوشمند جدید سامسونگ گلکسی اس ۲۴ عرضه شد تا به کاربران اجازه دهد از قابلیت های گسترده هوش مصنوعی (Gen AI) بهره مند شوند. این خبر حاکی از تغییر انقلابی در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بود ، زیرا شرکت‌هایی مانند گوگل به دنبال ادغام هوش مصنوعی Gen AI در دستگاه‌های روزمره برای کسب درآمد از مدل‌های خود هستند.

عرضه گوشی‌های هوشمند Gemini، که از ایالات متحده آغاز می‌شود، به زودی در سطح بین‌المللی به آسیا-اقیانوسیه، آمریکای لاتین و سایر مناطق با پشتیبانی بیشتر از زبان ژاپنی و کره‌ای گسترش خواهد یافت. گوگل همچنین اعلام کرده است که به کاربران یک دوره آزمایشی رایگان اشتراک دو ماهه ارائه خواهد شد.

در نهایت، گوگل امیدوار است که به عنوان بخشی از معرفی هوش مصنوعی به مخاطبان بسیار گسترده‌تری، کاربران بیشتری را از پلتفرم Gemini خود به دست آورد. با وجود پشت سر گذاشتن دیوار پرداخت، این شرکت همچنان مطمئن است که می‌تواند جریان درآمد جدیدی از مشتریان را برای این سرویس اشتراک جدید جذب کند.

از آنجایی که بخش هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای رقابتی‌تر می‌شود، لازم است کسب‌وکارها سرمایه‌گذاری کنند و مدل‌های خود را توسعه دهند تا از خطر عقب افتادن از شرکت‌های رقیب جلوگیری کنند.

کاملاً منطقی است که گوگل بخواهد این مسیر صعودی را ادامه دهد، زیرا همچنان هوش مصنوعی قابل دسترس را کامل می کند.

بارد که اکنون جمینی نام دارد در میان این چشم انداز ثابت بوده و ترافیک وب آن تا پایان سال ۲۰۲۳ ۲ درصد افزایش یافته و به تعداد کاربران ۸٫۷ میلیون نفر رسیده است. ربات چت جمینی، دقیقاً مانند رابط‌های مشابهی مانند ChatGPT و BingAI، تغییر جهانی در نحوه دسترسی مشتریان به اطلاعات را برجسته می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا