تکنولوژیخودرو

جدید ترین تکنولوژی ها در صنعت خودرو کدامند؟

کاربرد تکنولوژی در صنعت خودرو از فناوری‌ها و ایده‌های جدید برای پیشبرد طراحی، عملکرد و کارایی خودروها استفاده می‌کند.طی چند دهه گذشته، صنعت خودرو شاهد تحول قابل‌توجهی بوده است، با روندهای اخیر فناوری که نحوه ارائه ارزش به مشتریان را مختل کرده است.

کاربرد تکنولوژی در صنعت خودرو به سرعت در حال تغییر است، با نوآوری‌ها و فناوری‌هایی که قرار است نحوه حرکت ما را متحول کنند. از خودروهای برقی گرفته تا وسایل نقلیه بدون راننده، آینده آینده نویدبخش پیشرفت های هیجان انگیز در بخش خودرو است.

استفاده از اینترنت،هوش مصنوعی، یادگیری ماشین ،تجزیه و تحلیل داده ها برای بهینه سازی عملیات خود نیز صنعت را متحول کرده و تجربه مشتری را افزایش داده است. با تمرکز بیشتر بر پایداری و سازگاری با محیط زیست، تولیدکنندگان اکنون در حال سرمایه‌گذاری در فناوری‌های سبز مانند سوخت‌های زیستی و سلول‌های سوختی هیدروژنی هستند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند.

تکنولوژی در صنعت خودرو چیست؟

 ۱۰ روند برتر شکل دهنده و نوآوری های صنعت خودرو آورده

۱-هوش مصنوعی در خودرو

صنعت خودرو شاهد افزایش فناوری‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و بینایی کامپیوتری بوده است. اینها برای هدایت خودروهای خودران، مدیریت ناوگان و کمک به رانندگان برای بهبود ایمنی استفاده می شوند.

هوش مصنوعی همچنین در بهبود خدماتی مانند بازرسی خودرو یا بیمه نقش دارد. علاوه بر این، هوش مصنوعی نرخ تولید را تسریع می‌کند و هزینه‌ها را از طریق اتوماسیون روباتیک در تولید کاهش می‌دهد. بنابراین هوش مصنوعی صنعت خودرو را کارآمدتر، مقرون به صرفه تر و ایمن تر می کند.

۲-داده های بزرگ وتجزیه تحلیل در خودرو

چرخه عمر خودرو تا حد زیادی تحت تأثیر داده های جمع آوری شده از وسایل نقلیه متصل است.تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌شده توسط این داده‌ها فعال می‌شود و به مدیران ناوگان این امکان را می‌دهد تا عملکرد را نظارت کنند و در صورت بروز حوادث به مقامات هشدار دهند.اده‌های مشتریان خودرو نیز باعث فروش، بهینه‌سازی زنجیره تامین و بهبود طراحی محصول برای وسایل نقلیه جدیدتر می‌شود.

۳-رابطه انسان و خودرو

وسایل نقلیه خودران و متصل در حال تحول در صنعت خودرو هستند. سیستم‌های رابط ماشین انسانی مانند سیستم‌های مبتنی بر صدا به رانندگان اجازه می‌دهند با وسایل نقلیه خود تعامل داشته باشند و تجربه رانندگی را ایمن‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند. دستیارهای مجازی هوشمند برای کمک به رانندگان و مسافران در تعامل با وسایل نقلیه و ارائه دهندگان خدمات.

تکنولوژی در صنعت خودرو چیست؟

۴-اینترنت اشیا در صنعت خودرو

فناوری اینترنت اشیا به وسایل نقلیه اجازه می دهد تا به اینترنت متصل شوند و داده ها را با دستگاه های دیگر تبادل کنند و طیف وسیعی از ویژگی ها مانند نظارت از راه دور خودرو، تعمیر و نگهداری پیش بینی شده و به روز رسانی ترافیک در زمان واقعی را ممکن می سازد.

این روند با افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه متصل و راحت و همچنین آگاهی روزافزون در میان تولیدکنندگان خودرو از مزایای فناوری اینترنت اشیا از نظر بهبود عملکرد وسیله نقلیه و افزایش تجربه کلی رانندگی هدایت می‌شود.مخصوصاً وقتی صحبت از مدیریت ناوگان و شرکت‌های سواری می‌شود، اینترنت اشیا به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر خودرو در کشور امکان اتصال به اینترنت را ارائه می دهد. علاوه بر این، اینترنت اشیا همچنین به خودکارسازی پرداخت‌های سوخت و عوارض کمک می‌کند و صنعت خودرو را یک قدم به دنیای هوشمندتر نزدیک‌تر می‌کند.

۵-وسایل نقلیه خود مختار

تکنولوژی در صنعت خودرو چیست؟

وسایل نقلیه خودران یا بدون راننده نیاز به رانندگان انسانی را کاهش می دهند و ایمنی، راحتی و کارایی عالی تری را ارائه می دهند. بینایی کامپیوتری تقویت‌شده با هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های پیشرفته برای شناسایی موانع در مسیرشان استفاده می‌شود و احتمال تصادفات ناشی از خطا یا خستگی راننده را کاهش می‌دهد.

خودروهای خودمختار به سرعت در حال پیشرفت هستند و نویدهای فوق العاده ای را برای آینده ای مرتبط تر و کارآمدتر ارائه می دهند.

۶-سیستم کمک راننده پیشرفته در صنعت خودرو

فناوری ADAS شامل ویژگی‌هایی مانند هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار و کروز کنترل تطبیقی است که می‌تواند ایمنی و راحتی رانندگی را افزایش دهد، مشروط بر اینکه زیرساخت‌ها برای استفاده از این ویژگی‌ها وجود داشته باشد.

این روند توسط عوامل متعددی از جمله افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه ایمن تر در میان مصرف کنندگان، فشار دولت برای افزایش ایمنی جاده ها و در دسترس بودن فناوری ADAS مقرون به صرفه تر هدایت می شود.

۷-برق رسانی در صنعت خودرو

کاربرد تکنولوژی در صنعت خودرو
کاربرد تکنولوژی در صنعت خودرو

ذخایر سوخت فسیلی رو به اتمام است و استفاده از آنها برای محیط زیست مضر است. برای رفع این مشکل، راه‌حل‌های تحرک الکتریکی باید برای کاهش انتشار کلی گازهای گلخانه‌ای در سراسر جهان ترویج شود. با این حال، قیمت‌های بالا، عمر باتری ضعیف، زیرساخت‌های شارژ ناکافی و برقی‌سازی ناوگان از پذیرش بیشتر خودروهای الکتریکی (EVs) جلوگیری می‌کند.

برای مقابله با این چالش‌ها و دسترسی بیشتر به خودروهای الکتریکی، استارت‌آپ‌ها در حال توسعه راه‌حل‌های برق‌رسانی مانند شبکه‌های شارژ مبتنی بر انرژی‌های تجدیدپذیر هستند.این تلاش‌ها خودروهای برقی را مقرون به صرفه‌تر کرده و راه‌حل‌های انرژی پاک را برای تحرک پایدار ارائه می‌کنند.

دولت هند هدفی را برای دستیابی به نفوذ ۳۰ درصدی خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ تعیین کرده است که تولیدکنندگان خودرو را بر آن داشته تا روی فناوری EV سرمایه گذاری کنند. در دسترس بودن یارانه ها و مشوق های دولتی برای خودروهای برقی نیز توسعه و تولید خودروهای الکتریکی در هند را تشویق کرده است.

۸-چاپ سه بعدی در صنعت خودرو

تکنولوژی در صنعت خودرو چیست؟

 

چاپ سه بعدی نمونه سازی سریع را امکان پذیر می کند و مراحل طراحی و آزمایش تولید را کوتاه می کند. تولیدکنندگان می توانند قطعات یدکی را به سرعت و به راحتی مطابق با مشخصات دقیق خود چاپ کنند، در حالی که تولید مواد کامپوزیتی منجر به تولید قطعات خودرو سبک، بادوام و قوی تر از همیشه می شود. این امر باعث می شود خودروهای سبک تر و کارآمدتر با عملکرد بهتری داشته باشند.

۹-بلاک چین در صنعت خودرو

فناوری بلاک چین صنعت خودروسازی را متحول کرده است، از ارائه شبکه های به اشتراک گذاری داده ایمن و قابل اعتماد و اتصال به پشتیبانی از راه حل های مشترک تحرک مانند حمل و نقل شهری و حمل و نقل شهری.همچنین زنجیره تامین قطعات یدکی را تأیید می‌کند و اطمینان می‌دهد که فقط از منابع قانونی و قابل اعتماد برای مواد خام و قطعات یدکی استفاده می‌شود. با پذیرش بلاک چین، صنعت خودرو فرصت هایی را برای خدمات ایمن تر، کارآمدتر و دقیق تر باز می کند.

۱۰-خرده فروشی ان لاین

برای خرید خودرو در آینده نزدیک نیازی به نمایندگی فیزیکی نخواهید داشت. با افزایش دسترسی به اتصال به اینترنت و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، مصرف‌کنندگان بیشتر و بیشتری محصولات و خدمات خودرو را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند.

تولیدکنندگان خودرو و نمایندگی‌ها گزینه‌های رزرو و خرید آنلاین را ارائه می‌کنند، در حالی که بازارهای آنلاین طیف گسترده‌ای از محصولات خودرو، از جمله قطعات یدکی، لوازم جانبی و حتی وسایل نقلیه کامل را ارائه می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا