هوش مصنوعی

از قدرتمندترین تراشه هوش مصنوعی رونمایی شد

انویدیا در کنفرانس توسعه دهندگان خود در روز دوشنبه در سن خوزه، کالیفرنیا از قدرتمندترین پلت فرم و نرم افزار گرافیکی هوش مصنوعی (AI) خود برای اجرای مدل های هوش مصنوعی رونمایی کرد.

پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی جدید سازنده تراشه آمریکایی، بلک ول، جانشین هاپر نام دارد و اولین تراشه این پلتفرم GB200 نام دارد که اواخر امسال عرضه خواهد شد.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا در این کنفرانس گفت: هاپر فوق‌العاده است، اما ما به پردازنده‌های گرافیکی بزرگ‌تری نیاز داریم. “محاسبات تسریع شده به نقطه اوج رسیده است – محاسبات همه منظوره تمام شده است.

او می‌گوید: «ما به روش دیگری برای انجام محاسبات نیاز داریم تا بتوانیم به مقیاس‌پذیری ادامه دهیم تا بتوانیم به کاهش هزینه‌های محاسبات ادامه دهیم… محاسبات تسریع شده در هر صنعت، سرعت قابل توجهی نسبت به محاسبات همه منظوره دارد.» گفت.

وی افزود: «میزان انرژی که صرفه‌جویی می‌کنیم، پهنای باند شبکه که صرفه‌جویی می‌کنیم، میزان اتلاف وقت که صرفه‌جویی می‌کنیم، فوق‌العاده خواهد بود». “روش محاسبه ما اساساً متفاوت است. ما یک پردازنده برای عصر هوش مصنوعی ایجاد کردیم.”

هوانگ گفت که هوش مصنوعی مولد نحوه نگارش برنامه‌ها را تغییر می‌دهد و اضافه کرد که نرم‌افزار جدید NIM انویدیا از کتابخانه‌های محاسباتی تسریع‌شده و مدل‌های هوش مصنوعی مولد ساخته شده است.

او افزود که مشتریان می‌توانند از میکروسرویس‌های NIM در قفسه استفاده کنند، یا انویدیا می‌تواند به ساخت هوش مصنوعی اختصاصی و خلبان‌ها کمک کند – مهارت‌های تخصصی مدل را آموزش می‌دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا