تکنولوژیهوش مصنوعی

چگونه با هوش مصنوعی در گوشی های سامسونگ ترجمه کنیم

سامسونگ با معرفی پلتفرم هوش مصنوعی Galaxy AI در سری گلکسی S24، امکانات خارق‌العاده‌ای را به ارمغان آورد که یکی از آنها Circle to Search است. این قابلیت که پیش از این امکان جستجوی اطلاعات مرتبط با تصاویر را فراهم می‌کرد.

اکنون با به‌روزرسانی جدید، ترجمه فوری متن را نیز به لیست توانایی‌های خود اضافه کرده است. در این مطلب، نحوه استفاده از این قابلیت در گوشی‌های هوشمند سازگار را به شما آموزش می‌دهیم.

با این حال، Galaxy AI در حال حاضر چند ترفند عملی را به ما ارائه می دهد. من نگاهی به عملکردهای هوش مصنوعی Samsung Galaxy S24 Ultra (بررسی) انداختم و Circle to Search که اکنون در Google Pixel 8 نیز در دسترس است ، در واقع یکی از بسیاری از موارد با بیشترین پتانسیل است.

اگر با عملکرد آشنا نیستید، می‌توانید قسمتی از تصویر نشان‌داده شده را دور بزنید و به‌طور خودکار زمینه بیشتری را از Google دریافت کنید. به عبارت دیگر، توضیحی در مورد محصول، نام ساختمان یا هر چیزی که در تصویر دیده می شود را با لینک های اضافی دریافت خواهید کرد.

متخصصان هوش مصنوعی در گوگل که در حال معرفی این ویژگی به سایر  گوشی های سامسونگ هستند ، اخیراً این عملکرد را توسعه داده اند. این بدان معناست که اکنون می توانید از Circle to Search برای ترجمه هر متنی به هر زبانی در زمان دو برابر استفاده کنید.

چگونه ترجمه های فوری با Circle to Search کار می کنند

به طور کلی، دقیقاً مانند Circle to Search، عملکرد ترجمه در همه جا روی یک تلفن هوشمند سازگار کار می کند. فرقی نمی کند که یک سند Word را می خوانید، در واتس اپ چت می کنید یا صرفاً یک صفحه اصلی را می خوانید. یک ضربه برای فعال کردن Circle to Search کافی است و یک ثانیه بعد می توانید متن مورد نظر را به زبان مورد نظر خود بخوانید.

چگونه با هوش مصنوعی در گوشی های سامسونگ ترجمه کنیم

دکمه هوم در پایین نوار پیمایش را برای فعال کردن جستجوی هوش مصنوعی فشار دهید. اگر پیمایش اشاره‌ای را فعال کرده‌اید، می‌توانید جستجو را با فشار طولانی روی نوار در مرکز پایین نمایشگر نیز آغاز کنید.

یک نوار جستجوی Google ظاهر می شود، جایی که روی نماد ترجمه واقع در سمت راست ضربه بزنید.

اکنون می توانید زبانی را که متن باید به آن ترجمه شود را انتخاب کنید.

همانطور که از اسکرین شات ها می بینید، تقریباً تعداد بی نهایت زبان در دسترس شماست، اگرچه ما هنوز هم متوجه می شوم که Google Translate استفاده شده در اینجا به خوبی سایر موتورهای ترجمه مانند DeepL ترجمه نمی کند. با این حال، کافی است یک متن را سریع ترجمه کنید، بدون اینکه مجبور باشید برنامه را ترک کنید یا ابتدا یک اسکرین شات را ذخیره کنید.

چگونه با هوش مصنوعی در گوشی های سامسونگ ترجمه کنیم
با یک ضربه می توانید متن را به هر زبانی که می خواهید ترجمه کنید.

اگر از من بپرسید، این یک سناریوی عملی است که باعث می شود در آینده بیشتر از آنچه تاکنون انجام داده ام، از تابع Circle-to-Search استفاده کنم. اگر این عملکرد همچنان در گوشی هوشمند سامسونگ شما در دسترس نیست، به این مقاله نگاهی بیندازید تا بدانید که آیا گوشی هوشمند شما Circle to Search را با به‌روزرسانی OneUI 6.1 نیز دریافت می‌کند یا خیر .

نکات:

ترجمه توسط Google Translate انجام می‌شود و ممکن است به ‌اندازه موتورهای ترجمه تخصصی مانند DeepL دقیق نباشد.

با این حال، برای ترجمه سریع متن بدون نیاز به خروج از برنامه یا ذخیره اسکرین شات، ایده‌آل است.

اگر این قابلیت در گوشی هوشمند شما فعال نیست، بررسی کنید که آیا با به‌روزرسانی OneUI 6.1 برای گوشی شما ارائه می‌شود یا خیر.

با استفاده از Circle to Search و قابلیت ترجمه فوری آن، می‌توانید به آسانی و در هر مکانی، متن‌ها را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا