بازارخودرو

سامانه خرید خودروهای برقی فعال شد

سامانه یکپارچه فروش خودروهای برقی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۳ فعال خواهد شد. در این مدت، متقاضیان می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کرده و از میان لیست محصولات ارائه شده، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

آدرس اینترنتی این سامانه EVauto.ir است. برای پیش ثبت‌نام و شرکت در فرآیند خرید، متقاضیان باید مبلغ یک میلیارد ریال را در حساب بانکی وکالت خود مسدود کنند.

به گفته مقامات مسئول، فرآیند عرضه خودروهای برقی در این سامانه ساده‌تر از سایر سامانه‌های موجود خواهد بود.

همچنین برای تشویق و ترغیب مصرف‌کنندگان، معافیت‌ها و بخشودگی‌های متعددی برای مالکان خودروهای برقی در نظر گرفته شده است که به کاهش قابل توجه هزینه‌های جانبی و سربار تردد با این خودروها می‌انجامد.

براساس بررسی‌ها و پیش‌بینی‌ها، سامانه یکپارچه خودروهای برقی انواع محصولات تمام الکتریکی شرکت‌های مطرح خودروسازی از جمله آئودی، فولکس‌واگن، تویوتا، هوندا، ام‌جی، نیسان، بی‌وای‌دی، اشکودا و سایر برندهای معتبر را در سبد محصولات خود عرضه خواهد کرد.

به همین منظور، در چند ماه گذشته شرکت‌های واردکننده متعددی اقدام به ترخیص و ورود انواع خودروهای برقی تولیدی این شرکت‌ها به کشور کرده‌اند تا آماده ارائه این محصولات در چارچوب فعالیت سامانه یکپارچه باشند.

پیش‌بینی می‌شود فهرست نهایی خودروهای برقی قابل عرضه در سامانه، در ساعات آینده به طور رسمی اعلام شود.

متقاضیان گرامی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۵ خرداد ۱۴۰۳ فرصت دارند تا در سامانه پیش ثبت‌نام کرده و از میان خودروهای موجود در سبد محصولات، یک اولویت را انتخاب کنند.

متقاضیان باید از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ تا ساعت ۱۳ روز ۲ خرداد ۱۴۰۳ نسبت به افتتاح حساب بانکی وکالت تحت عنوان “خودرو برقی وارداتی” و مسدود کردن مبلغ یک میلیارد ریال در یکی از شعب بانکی واجد شرایط اقدام کنند. عدم انجام این مرحله به منزله انصراف از شرکت در فرآیند خرید تلقی خواهد شد.

روند عرضه خودروهای برقی وارداتی در قالب این سامانه شامل ۳ مرحله اصلی است:

بلوکه کردن وجه یک میلیارد ریالی و ثبت‌نام اولیه

اولویت‌بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت‌های عرضه کننده

ارسال دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان به متقاضیان و انعقاد قرارداد نهایی خرید

لازم به ذکر است که متقاضیان تا زمان انعقاد قرارداد نهایی با شرکت عرضه کننده، امکان انصراف از ادامه فرآیند را بدون هیچگونه جریمه‌ای خواهند داشت.

همچنین صرف ثبت‌نام در سامانه به معنای تضمین تخصیص خودرو نبوده و فقط یک اولویت را برای متقاضی ایجاد می‌کند. به میزان عرضه صورت گرفته توسط شرکت‌های واردکننده، به تقاضاهای ثبت شده پاسخ داده خواهد شد.

نکات مهم:

ثبت‌نام اولیه به منزله تضمین تخصیص خودرو نیست.

انصراف از فرآیند خرید تا زمان انعقاد قرارداد نهایی بدون جریمه امکان‌پذیر است.

تخصیص خودرو بر اساس میزان عرضه توسط شرکت‌های واردکننده انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت رسمی سامانه به نشانی EVauto.ir مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا