ارز دیجیتال

تاثیر ۳ رویداد بر مسیر بیت کوین در سال ۲۰۲۴

با نگاهی به تاریخ ۱۵ ساله بیت کوین (CRYPTO: BTC)، چندین رویداد وجود دارد که می توانیم با اطمینان قبول کنیم که تأثیر قابل توجهی در مسیر حرکت بیت کوین داشته است . تحولاتی مانند ایجاد اولین صرافی بیت کوین مانند Mt. Gox تراکنش ها را برای پیشگامان اولیه بیت کوین ساده کرد، در حالی که تأیید اخیر صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETFs) به این ارز دیجیتال خانه جدیدی در وال استریت داده است.

مطمئن باشید که بسیاری از رویدادهای دگرگون کننده دیگر وجود دارد که هنوز رخ نداده است. در اینجا سه ​​تحولی وجود دارد که ممکن است در سال جاری اتفاق بیفتد که پتانسیل افزایش به سفر تاریخی بیت کوین در افزایش قیمت را دارد.

۳ رویدادی که می تواند بر مسیر حرکتی بیت کوین تاثیر بگذارند:

۱-یک هالوینگ بر خلاف قبل شکل می گیرد

در اواسط آوریل(فروردین ۱۰۴۳) بیت کوین قرار است چهارمین نصف شدن خود را طی کند. نصف کردن فرآیندی است که در کد بیت کوین به کار رفته و نرخ رشد عرضه آن را تقریباً هر چهار سال یکبار به نصف کاهش می دهد. امروز، نرخ رشد آن در حدود ۱٫۷۵٪ است، اما پس از گذشت نصف بعدی، به زیر ۱٪ کاهش می یابد و تقریباً ۰٫۸٪ است.

از نظر تاریخی، نصف شدن یک کاتالیزور اصلی برای افزایش قیمت بوده است. کاهش رشد عرضه باعث می‌شود که حتی اگر تقاضا ثابت بماند، قیمت‌ها باید افزایش پیدا کنند تا با تعداد کم‌تر بیت‌کوین جدید سازگار شوند. به طور متوسط، قیمت بیت کوین در سالی که نصف می شود حدود ۱۲۵ درصد افزایش می یابد.

در حالی که عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آتی نیست، این نصف شدن در حال شکل گیری است که اصلا شبیه قبلی نیست. دلیل آن این است که برای اولین بار، بیت کوین یک خریدار جدید در قالب بزرگ ترین نام های وال استریت دارد.

برخلاف هاوینگ‌های گذشته که خریداران اصلی بیت‌کوین سرمایه‌گذاران خرد بودند، موسساتی که اکنون بیت‌کوین را خریداری می‌کنند، جیب‌های عمیق‌تری دارند و سرمایه بیشتری در اختیار دارند. اگر نرخ انباشت آنها ادامه پیدا کند، این نصف شدن می تواند به ویژه انفجاری باشد، به ویژه با توجه به اینکه تعداد بیت کوین های موجود برای خرید در صرافی ها در پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ است و به جهش قیمتی با نسبت تاریخی دامن می زند.


۲-پذیرش استاندارد بیت کوین

در طول آخرین بازار افزایشی کریپتو، شاهد بودیم که تعداد انگشت شماری از شرکت ها خرید بیت کوین را اعلام کردند. یکی از آن‌ها MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) بود ، یک شرکت نرم‌افزار تجاری که به یک شرکت توسعه بیت کوین تغییر نام داد.

از سال ۲۰۲۰، MicroStrategy و مدیر اجرایی سابق مایکل سیلرجمع آوری شدهبیش از ۲۰۵۰۰۰ بیت کوین، تقریباً ۱٪ از کل بیت کوینی که تا کنون ایجاد خواهد شد. سایلر با استناد به دلار ضعیف و ویژگی‌هایی که بیت‌کوین را به یک دارایی برتر تبدیل می‌کند، راه را برای آنچه که «استاندارد بیت‌کوین» می‌نامد هموار می‌کند.

در حالی که وقتی قیمت بیت کوین در زمستان کریپتو سقوط کرد، این موضوع مورد خنده قرار گرفت و حذف شد، سایلر در اعتقاد و انباشت خود ثابت قدم ماند. امروز، MicroStrategy در حال حاضر روی سود غیرقابل تحقق ۷٫۸ میلیارد دلاری قرار دارد و قیمت سهام آن در سال گذشته بیش از ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

استقبال سایلر از استاندارد بیت کوین به دنیا ثابت می کند که جایگزینی پول نقد با بیت کوین یک استراتژی موثر برای تقویت قدرت مالی است. با طرحی اثبات شده، تقریباً تضمینی است که شرکت های دیگر شروع به توجه به میزان قابل اجرا بودن استاندارد بیت کوین کرده اند.

در بازار صعودی آینده، تعجب نکنید اگر برخی از شرکت های برجسته تر شاید مانند آمازون ، گوگل یا مسترکارت،اعلام کنند که آنها نیز استاندارد بیت کوین را دنبال خواهند کرد. اگر یکی از این نام های معروف بیت کوین را جزء اصلی ترازنامه ها بداند، به طور چشمگیری مسیر ارز دیجیتال را برای بهتر شدن تغییر می دهد.

تاثیر 3 رویداد بر مسیر بیت کوین در سال 2024

 

۳-دستاورد نهایی همچنان یک احتمال است

همانطور که اگر آخرین چرخه بازار صعودی به اندازه کافی مشغول تصمیم گیری شرکت هایی برای خرید بیت کوین نبود، ما همچنین شاهد تصمیم کشوری برای تبدیل بیت کوین به عنوان ارز قانونی بودیم. در ژوئن ۲۰۲۱، کشور آمریکای مرکزی السالوادور اعلام کرد که بیت کوین را به یک ارز رسمی تبدیل می کند. از زمان اعلام این خبر، این کشور نزدیک به ۳۰۰۰ بیت کوین به خزانه خود اضافه کرده است.

با توجه به نقش کوچک السالوادور در صحنه جهانی، این تصمیم تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفت. با این حال، با سه سال داده از زمان ارتقای بیت کوین به مناقصه قانونی، نتایج برای این کشور کوچک سودمند است.

اگرچه سازمان‌های بین‌المللی هشدار داده‌اند که تصمیم برای پذیرش بیت‌کوین خطرات اقتصادی را به همراه خواهد داشت، اقتصاد السالوادور به نرخ رشد سالانه ۲ درصدی رسیده است و دارایی‌های بیت‌کوین آن در رشدی غیرقابل تحقق نزدیک به ۷۰ درصد است.

حالا اشتباه نکنید، بیت کوین تنها دلیل پیشرفت اقتصادی السالوادور نیست. اما موفقیتی که از زمان اعلام مناقصه قانونی بیت‌کوین و استراتژی‌های نوآورانه برای ایجاد حول ارز دیجیتال به دست آورده است، نادیده گرفتن آن دشوار است. السالوادور به روشی مشابه سایلر ثابت می کند که راه متفاوتی برای کشورهای حاشیه اقتصاد جهانی برای انجام کارها وجود دارد.

با این حال، تصور کنید که کشوری مانند روسیه یا ونزوئلا تصمیم بگیرد که بیت کوین را در تلاش برای دور زدن تحریم های اقتصادی دنبال کند. یا در مورد کشوری که به سرعت در حال توسعه است، مانند برزیل یا قطر که به دنبال تقویت نقش خود در صحنه جهانی است.

اگر پذیرش نهادی پتانسیل تغییر مسیر بیت کوین را داشته باشد، کشورهایی که شروع به تخصیص می کنند می توانند آن را به ارتفاعات غیرقابل تصوری برسانند. از آنجایی که این بازار ارز دیجیتال در حال پیشرفت است، دیدن کشور دیگری که استاندارد بیت کوین را پذیرفته و راه السالوادور را دنبال می کند، شوکه کننده نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا