تکنولوژیهوش مصنوعیورزش و سلامتی

روند رو به رشد ورزش های هوشمند با هوش مصنوعی

رابطه فناوری در ورزش-ورزش های هوشمند در حال افزایش است.ادغام ورزش با پیشرفت های فناوری به سرعت در حال افزایش است. در سراسر عرصه ورزش، از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی و مکان‌های ورزشی پیشرفته گرفته تا ابزارهای تجزیه و تحلیل عملکرد و آموزش واقعیت مجازی (VR)، فناوری به طور فزاینده‌ای در همه جا حاضر می‌شود.

یکی از مثال‌های قابل توجه دوچرخه‌سواری واقعیت مجازی است، که در آن افراد می‌توانند در مرکز شهر،در سواری‌های مجازی غوطه‌ور شوند. با ردیابی بی‌درنگ معیارهایی مانند سرعت دوچرخه‌سواری، ضربان قلب، و کالری‌های سوزانده شده، کاربران بدون توجه به شرایط آب‌وهوایی، حس دوچرخه‌سواری واقعی در فضای باز را از راحتی خانه‌هایشان تجربه می‌کنند.

ورزش های هوشمند در حال افزایش است
ورزش های هوشمند در حال افزایش است

یک مدیر ارشد در صنعت محصول، این فناوری نوآورانه را به دلیل توانایی آن در تکرار مسیرهای دوچرخه سواری در دنیای واقعی و شیب ها، افزایش تجربه کاربر، تحسین می کند.

مسیر دوچرخه‌سواری واقعیت مجازی که توسط دانشگاه نرمال ملی تایوان و شورای ملی علم و فناوری توسعه یافته است، با هم فناوری ورزشی را به جلو سوق داده است. پروفسور Chen Mei-yen بر تمرکز بر روی قابل دسترس کردن ورزش برای عموم مردم تاکید می کند، با فناوری هایی که امکان ورزش را هم در خانه و هم در گروه های کوچک فراهم می کند.

فراتر از دوچرخه سواری، فناوری در آموزش بدمینتون نیز انقلابی ایجاد کرده است. وانگ هسینگ-یونگ، مدیر عامل مرکز بدمینتون هوش مصنوعی، شباهت هایی به بیسبال MLB ترسیم می کند، جایی که فناوری ردیابی سرعت شاتلکاک آمار فوری را برای بهبود تکنیک های ضربه ای ارائه می دهد.

یوان اجرایی با درک پتانسیل تحول آفرین فن آوری ورزشی، پروژه “ورزش در همه جا” را راه اندازی کرده است و ۴٫۶ میلیارد NT برای سرمایه گذاری در این بخش اختصاص داده است. با ترکیب فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، و واقعیت افزوده، مکان‌ها و تجهیزات هوشمند آماده هستند تا تجربه ورزشی را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا