کتاب

خرید کتاب میعاد در سپیده دم اثر رومن گاری

خرید کتاب میعاد در سپیده دم اثر رومن گاری

میعاد در سپیده دم، نوشته‌ی رمان‌نویس فرانسوی رومن گاری (۱۹۸۰-۱۹۱۴)، اثری کلاسیک از ادبیات مدرن فرانسه است که تمام ویژگی‌های یک رمان جذاب و پرفراز و نشیب را داراست.

اما آنچه این اثر را خواندنی‌تر می‌کند، واقعی بودن آن است. رومن گاری در سنین کودکی از مادرش می‌شنود که روزی باید با شیطان‌های تسلیم و یأس روبرو شود و بر آنها غلبه کند. مادرش به او وعده می‌دهد که او به یک قهرمان جنگی فرانسه، سفیر، نویسنده‌ای مشهور و مردی محبوب تبدیل خواهد شد.

و گویی که تقدیر چنین رقم خورده بود، گاری در طول زندگی پرفراز و نشیب خود، نشان افتخار آزادی، صلیب جنگ، لژیون افتخار و جایزه گونکور را به دست می‌آورد. او همچنین به عنوان سرکنسول فرانسه در لس آنجلس فعالیت می‌کند.

میعاد در سپیده دم در ابتدا روایتگر فداکاری بی‌حد و مرز یک مادر است. مادری تنها و فقیر که با تمام توان برای فراهم کردن بهترین‌ها برای فرزندش تلاش می‌کند. گاری تصویری از دوران کودکی خود را در کنار مادرش در روسیه، لهستان و رودخانه‌ی رون فرانسه به تصویر می‌کشد.

اما بخش اصلی این رمان به شرح زندگی پرفراز و نشیب گاری به عنوان یک جوان سرباز در جنگ جهانی دوم اختصاص دارد. با این حال، محور اصلی داستان، عشق بی‌قید و شرط او به مادرش است. مادری که تمام زندگی او را تشکیل می‌دهد و پناهگاه امن و خصوصی او در دنیای پر از آشوب است.

همانطور که در نام کتاب نیز اشاره شده، میعاد در سپیده دم وعده‌ای است که مادر به فرزندش می‌دهد، وعده‌ای سرشار از پیروزی، افتخار، عدالت و عشق.

میعاد در سپیده دم رمانی خواندنی و تأثیرگذار است که تصویری زیبا از عشق مادر و فرزند را به نمایش می‌گذارد. این کتاب به شما یادآوری می‌کند که هیچ چیز در این دنیا غیرممکن نیست و با تلاش و پشتکار می‌توان به هر آنچه آرزو دارید دست پیدا کنید.

نام کتاب: میعاد در سپیده دم

نویسنده: رومن گاری

تعداد صفحه : ۴۷۰

سال انتشار شمسی : ۱۴۰۳

سال انتشار میلادی : ۱۹۶۰

نوع جلد : شومیز

سری چاپ : ۱۱

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا