گردشگری

۱۲ مکان جذاب گردشگری آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دارای سه شهر است که به عنوان پایتخت عمل می کنند: پرتوریا (اجرایی)، کیپ تاون (قانونی) و بلومفونتین (قضاییه). ژوهانسبورگ ، بزرگترین منطقه شهری کشور و مرکز بازرگانی، در مرکز استان پرجمعیت گوتنگ قرار دارد . دوربان ، بندری در اقیانوس هند ، یک مرکز صنعتی بزرگ است. شرق لندن و پورت الیزابت که هر دو در امتداد سواحل جنوبی کشور قرار دارند، مراکز تجاری، صنعتی و فرهنگی مهمی هستند.با این حال کشور افریقای جنوبی طبیعت بسیار بکر و زیبایی دارد که ما در اینجا به تعدادی از آن اشاره می کنیم.

۱۲ مورد از بهترین مکان های گردشگری افریقای جنوبی:

۱-پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی
پارک ملی ۲۰۷۲۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.

اگر از علاقه مندان به حیات وحش هستید، پارک ملی کروگر قطعا باید در لیست سطل شما باشد. پارک ملی کروگر نه تنها بزرگترین ذخیره گاه حیات وحش در آفریقای جنوبی بلکه در این سیاره نیز می باشد.

پارک ملی کروگر به شما امکان می دهد پنج شیر بزرگ، پلنگ، کرگدن، فیل و بوفالو را در زیستگاه طبیعی خود یا به شیوه ای رام نشده ببینید. علاوه بر ۵ بزرگ، این مکان همچنین خانه حیوانات مختلف دیگری مانند وحشی، گورخر، زرافه، کرگدن و غیره است. همچنین می‌توانید ۵۱۷ گونه پرنده از جمله کرکس صورت لپت، عقاب رزمی، لک‌لک منقار زین، کوری بوستارد، زمین را مشاهده کنید. نوک شاخ و غیره و این آن را به بهترین مکان توریستی در آفریقای جنوبی تبدیل می کند. ذخیره گاه حیات وحش دارای تنوع زیادی از گیاهان از جمله درختانی مانند درختان بائوباب و مارولا است.

۲-دره کنستانتیا

دره کنستانتیا آفریقا جنوبی
دره کنستانتیا در حومه کیپ تاون واقع شده است.

کنستانتیا، معتبرترین منطقه تولید شراب روی کره زمین. کنستانتیا که مملو از میراث و صحنه های عالی بی نظیر است، به سادگی مکان ایده آلی برای اقامت در هنگام بازدید از کیپ تاون است.

دامنه‌های کوهستانی و کمربندهای سبز، منافذ عکاسی خیره‌کننده‌ای را با مسیرهای کوهنوردی، اسب‌سواری و کوهنوردی ارائه می‌دهند. کنستانتیا منظره ای زیبا از طبیعت اطراف را به نمایش می گذارد. این منظره باعث می‌شود که به یکی از مکان‌های توریستی زیبا در آفریقای جنوبی بیایید.

۳-مسیر باغ

مسیر باغ افریقا جنوبی
در باغ آفریقا جنوبی،می توان نهنگ ها، دلفین ها و فوک ها را از صخره های کنار دریا مشاهده کرد.

مسیر باغ حدود چهار ساعت خارج از کیپ تاون شروع می شود و به جنگل نفس گیر Tsitsikamma ختم می شود. یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی، مسیر باغ شامل یک خط ساحلی خوش منظره به طول ۳۰۰ کیلومتر است که بین خلیج موسل و خلیج پلتنبرگ قرار دارد.

این مسیر دارای تنوع خیره کننده ای از تالاب های آبی لاجوردی، دریاچه های آرام، دامنه های پر از پروتئین، جنگل های همیشه سبز و سواحل شنی بکر است. این منطقه با ارائه فرصت های عالی پیاده روی و تماشای پرندگان، معتادان ماجراجو را به خود جذب می کند.

۴-پارک ملی کگالاگادی

پارک ملی کگالاگادی آفریقا جنوبی
پارک ملی کگالاگادی در صحرای جنوبی کالاهاری واقع شده است.

پارک ملی کگالاگادی دارای تپه های شنی قرمز خیره کننده، بستر رودخانه های خشک، پوشش گیاهی کم و حیات وحش فراوان است. گربه‌های بزرگی مانند یوزپلنگ، پلنگ و شیر آزادانه در داخل این پارک ملی حرکت می‌کنند و آن را به یکی از بهترین مکان‌های گردشگری آفریقای جنوبی برای عکاسان حیات‌وحش و علاقه‌مندان به سافاری تبدیل می‌کنند.

از دیگر حیوانات جذابی که به راحتی می توان در این پارک ملی مشاهده کرد، می توان به روباه گوش خفاشی، روباه شنل، سنجاب زمینی، میرکت، پانگولین، گورکن عسل، وحشی آبی، کفتار و شغال اشاره کرد. پارک ملی کگالاگادی همچنین دارای کمپ های سنتی با سه حصار است تا به بازدیدکنندگان فرصت های کمپینگ شبانه عالی در بیابان ارائه دهد.

۵-پارک ملی آدو

پارک ملی آدو
پارک ملی آدو در سال ۱۹۳۱ تأسیس شد.

پارک ملی آدو در مساحتی حدود ۵۴۰ کیلومتر مربع گسترده شد، سومین ذخیره‌گاه ملی آفریقای جنوبی است. پارک ملی آدو به عنوان محل زندگی یکی از بالاترین جمعیت فیل های آفریقایی در جهان مشهور است.

این پارک همچنین به عنوان پناهگاه “۷ بزرگ” آفریقا – فیل، کرگدن، شیر، بوفالو، پلنگ، کوسه سفید بزرگ و نهنگ راست جنوبی شناخته شده است. پارک ملی آدو همچنین دارای مجموعه ای از مسیرهای پیاده روی عالی از جمله مسیر پیاده روی اسکندریه به طول ۳۶ کیلومتر، مسیر درختی داسی به طول ۷ کیلومتر و مسیرهای کوهستانی زوربرگ به طول ۲٫۴ تا ۸ کیلومتر است.

۶-ذخیره‌گاه طبیعی دره رودخانه بلاید

ذخیره‌گاه طبیعی دره رودخانه بلاید آفریقا جنوبی
ذخیره‌گاه طبیعی دره رودخانه بلاید با مساحتی حدود ۲۹۰۰۰ هکتار، بخشی از دشت دراکنزبرگ بزرگ است.

این ذخیره گاه طبیعی خانه شگفتی های طبیعی شگفت انگیز است – صخره پینکل، پنجره خدا، سه روداول، و چاله های شانس بورک. این ذخیره گاه بیش از ۱۰۰۰ گونه گیاهی بومی، در خطر انقراض و نادر را به همراه طیف گسترده ای از موجودات حیات وحش از جمله اسب آبی، کروکودیل، نخستی ها، اوریبی، کودو، کلیپس پرینگر و ریباک خاکستری پناه می دهد.

ذخیره‌گاه طبیعی دره رودخانه بلاید به علاقه‌مندان به ماجراجویی اجازه می‌دهد تا در فعالیت‌های هیجان‌انگیز بی‌شماری از جمله قایقرانی در آب‌های سفید، شناور با شناور، پرواز ماهیگیری، اسب‌سواری، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری، کلوفینگ، و بالن سواری بپردازند.

۷-جزیره روبن

جزیره روبن افریقا جنوبی
جزیره روبن،طبیعت دیدنی و بکری دارد.

جزیره روبن در فاصله ۲ کیلومتری از کیپ تاون، اغلب به عنوان محل تبعید شناخته می شود. اعتقاد بر این است که در دوران آپارتاید، طردشدگان اجتماعی به زور به این نقطه فرار کردند. جزیره روبن با ارتباط نزدیکش با وحشیگری، ظلم و تبعیض که در دوران آپارتاید اعمال می شد، در میان آفریقایی ها اهمیت زیادی دارد.

۸-گردنه سانی

دره سانی افریقا جنوبی
دره سانی،یکی از زیبا ترین دره های جهان است.

گردنه سانی یک گردنه کوهستانی زیبا است که از ارتفاع حدود ۱۵۴۴ متری از سطح دریا شروع و تا ارتفاع حدود ۲۸۷۶ متر از سطح دریا بالا می رود. با بالا رفتن از ارتفاع ۱۳۳۲ متری عمودی، گردنه به صورت یک جاده شن شیب دار است که پیمودن آن کمی چالش برانگیز است.

گذرگاه سانی که بین KZN و لسوتو قرار دارد، یکی از ترجیح داده‌شده‌ترین مکان‌ها برای بازدید در آفریقای جنوبی برای لذت بردن از آفرود با خودروهای ۴×۴ است.

۹-ساحل بولدرز

ساحل بولدرز آفریقا جنوبی

یک ساعت رانندگی از شهر کیپ تاون شما را به این مقصد اثیری می رساند که زیبایی و جادوی فراوانی برای ارائه به گردشگران دارد. ساحل بولدرز که در شهر زیبای سایمون واقع شده است، در درجه اول به عنوان پناهگاه بیش از دو هزار پنگوئن آفریقایی عمل می کند.

۱۰-باغ گیاه شناسی ملی کرستنبوش

باغ گیاه شناسی ملی کرستنبوش آفریقا جنوبی
باغ گیاه‌شناسی سرسبز درست در کنار کوه تیبل قرار دارد.

این باغ گیاه‌شناسی سرسبز شاهد هجوم عظیم مسافران در طول سال است. در سال ۱۹۱۳ تأسیس شد و برای حفظ گیاهان منطقه همسایه خود افتتاح شد. همانطور که گفته شد، این باغ گیاهی را حفظ می کند که نه تنها در کیپ تاون بلکه در کل آفریقای جنوبی رشد می کند.

۱۱-سواحل خلیج کلیفتون و کمپ

سواحل خلیج کلیفتون و کمپ آفریقا جنوبی

تنها ۶ کیلومتر دورتر از خیابان های شلوغ مرکز شهر، سواحل Clifton و Camps Bay با چندین ملک مجلل پر شده است که به زیبایی سواحل شنی سفید آن می افزاید. این سایت ساحلی فریبنده که هم خارجی ها و هم بومیان را به طور یکسان جذب می کند، به عنوان مکانی برای والیبال و موج سواری نیز عمل می کند.

۱۲-مایل طلایی

سواحل خلیج کلیفتون و کمپ آفریقا جنوبی
سواحل خلیج کلیفتون در هنگام غروب خورشید منظره زیبایی را ایجاد می کند.

گلدن مایل که اغلب به عنوان مایل شناخته می شود، ماسه های طلایی درخشان، آب های گرم و آفتاب نیمه گرمسیری را به نمایش می گذارد. نقاط برجسته کلیدی در سراسر گلدن مایل عبارتند از مینی تاون، تالاب آبی، خلیج فراوان، موزه موج سواری، کازینو سانکوست و دنیای سرگرمی، ساحل لبنیات، پارک اسکیت، ساحل شمالی، پارک مار، و آکواریوم دنیای دریایی uShaka.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا