گردشگری
موضوعات داغ

بهترین مکان های گردشگری پرتقال| ۱۷ تا از جاهای جذاب

بهترین مکان های گردشگری پرتقال| ۱۷ تا از جاهای جذاب

پرتغال کشوری در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا است. این کشور از غرب با اقیانوس اطلس و از شرق با اسپانیا هم مرز است. پرتغال به دلیل سواحل زیبا، آب و هوای معتدل و تاریخ غنی خود، مقصدی محبوب برای گردشگران است.

این کشور غربی ترین کشور قاره اروپا است.

زبان رسمی پرتغال پرتغالی است.

جمعیت پرتغال حدود ۱۰٫۳ میلیون نفر است.

مذهب اصلی در پرتغال کاتولیک رومی است.

پرتغال کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی است. این کشور زمانی یکی از قدرتمندترین امپراتوری های جهان بود و میراث آن هنوز در معماری، غذا و زبانش مشهود است.

پرتغال همچنین کشوری زیبا با سواحل خیره کننده، کوه های سرسبز و شهرها و روستاهای جذاب است. اگر به دنبال مقصدی برای تعطیلات هستید که دارای همه چیز باشد، پرتغال مکان مناسبی برای شما خواهد بود.

۱۷ مکان جذاب دیدنی پرتقال

۱ـ لیسبون

لیسبون پرتقال
پایتخت پرتغال،  لیسبون در واقع یکی از زیباترین و جهانی ترین شهرهای اروپا است.

لیسبون که بر فراز مجموعه ای از تپه ها قرار گرفته است، در نزدیکی دهانه رودخانه تاگوس واقع شده است.

قطعاً مکانی است که به ناچار با دریا پیوند خورده است. دریانوردان خوش ذوق از اینجا در قرن ۱۵ و ۱۶ برای ترسیم سرزمین های جدید و کشتیرانی در آب های ناشناخته سوار شدند. میراث این عصر طلایی اکتشاف، اکثریت میراث و فرهنگ شهر را مشخص می کند.

۲ـ لیریا

لیریا پرتقال
یکی از دلایل اصلی انبوه گردشگران به لیریا، خرید و غذاخوری آن است.

لیریا شهر کوچکی در پرتغال است که یکی از گنجینه های مخفی آن نیز محسوب می شود که به دلیل میراث تاریخی خود به عنوان یکی از اولین شهرهایی که توسط مهاجمان مور در قرن دهم اشغال شد، شناخته می شود.

این شهر در منطقه لیریا، در منطقه مرکزی پرتغال، در میانه راه بین پورتو و لیسبون واقع شده است. این شهر که در مجاورت ساحل قرار دارد، دارای مناظر شگفت انگیزی است که چندین خانواده را به خود جذب می کند تا زمان با کیفیتی را در زیبایی آن سپری کنند.

این شهر دارای یک قلعه قرون وسطایی است که به غیر از چندین کلیسا، موزه و همچنین سواحل شنی دیگر، یکی از میراث یونسکو نیز محسوب می شود.

در اینجا می توانید بهترین «میگاس» را که یک غذای محلی لذیذ است که از نان ذرت و اسفناج درست می شود، لذت ببرید.

۳ـ مادیرا

مادیرا پرتقال
مادیرا منطقه ای در پرتغال است که از چهار جزیره طبیعی زیبا در سواحل شمالی آفریقا واقع شده است.

در میان آب و هوای ساحلی نیمه گرمسیری به دلیل جذابیت شاد و مثبت منحصر به فرد خود مشهور است.

این مکانی است که به صخره های بلند، سواحل سنگریزه، کوه های سرسبز و ناهموار و آتشفشان ها مباهات می کند، که در میان آنها می توانید از شراب محلی شگفت انگیز لذت ببرید.

این مکان چیزی نیست جز یک مقصد واقعا وسوسه انگیز برای اقامت، با یک بازار محلی، شراب سازی، کلیساهای زیبا، سواحل پر جنب و جوش و فضایی آرام، مادیرا در واقع مقصدی است که به شما یک سم زدایی کامل از تمام نگرانی ها، سبک زندگی پر هیجان و خلق و خوی شما می دهد.

نوسانات شما از هر لحظه ای که در این جزیره زیبا سپری می کنید لذت خواهید برد و ذهن و روح خود را مانند هیچ جای دیگری جوان می کنید.

۴ـ سینترا

سینترا پرتقال
سینترا

یکی از جواهرات پر زرق و برق در تاج زیباترین شهرهای پرتغال، سینترا است که توسط یونسکو به دلیل چشم اندازهای زیبا و تاریخ آن شناخته شده است. این در دامنه تپه های Serra de Sintra واقع شده است.

۵ـ براگا

براگا پرتقال
براگا یکی از مهم ترین مراکز مذهبی و تجاری پرتقال است.

یکی از باشکوه ترین شهرهای پرتغال، براگا در شمال این کشور واقع شده است.

این شهر دارای زیبایی های دیدنی با جذابیت دنیای قدیمی و شکوه تاریخی با عمارت های زیبا، کلیساهای نفس گیر، و کاخ های باشکوهی است

۶ـ پورتو

پرتو پرتقال
پورتو در شمال غربی پرتغال واقع شده و شهری ساحلی است.

این شهر به دلیل پل هایش، تولید شراب بندری، مناطق قرون وسطایی محبوب است.

خیابان های سنگفرش شده، کلیساها، معماری سبک باروک، فرهنگ، اکتشافات، تاریخ، فرهنگ و آشپزی. می‌توانید در کنار رودخانه دورو که به عنوان رودخانه طلا نیز شناخته می‌شود، قدم بزنید و در تورهای هلیکوپتری، منظره پرنده‌ای از شهر را ببینید.

مناظر دیدنی زیادی برای پیاده روی و طبیعت گردی وجود دارد. همچنین می توانید در این رودخانه سفری دریایی داشته باشید و از منظره دیدنی شهر لذت ببرید. سواحلی نیز وجود دارد که رو به اقیانوس اطلس است.

۷ـ کاسکایس

کاسکایس پرتقال
کاسکایس یکی از جذاب ترین و سنتی ترین شهرهای ماهیگیری پرتغال است که در طول سال ها به یک شهر تفریحی تبدیل شده است.

در امتداد خط ساحلی لیسبون قرار دارد و سینترا در شمال آن قرار دارد. کاسکایس یک شهر جذاب، شیک و پیچیده است که از لحاظ تاریخی به عنوان اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی پرتغال بوده است.

امروز می توانید شاهد ترکیبی زیبا از میراث غنی و امکانات مدرن آن باشید. شهر مملو از خیابان‌های سنگ‌فرش شده عجیب، ویلاهای مجلل، موزه‌های جذاب، قلعه‌های باشکوه، و همچنین رستوران‌ها و بارهای سرسبز است که فضای کلی اینجا را پرهیاهو نگه می‌دارد.

۸ـ آویرو

آویرو پرتقال
این منطقه دارای تعداد زیادی کانال است که به یک مکان دیدنی محبوب در اینجا تبدیل شده است.

این شهر که به عنوان “ونیز پرتغال” شناخته می شود، در منطقه Beira Litoral این کشور واقع شده است که در کناره های یک سیستم گذرگاهی از تالاب های ساحلی قرار دارد.

این شهر در ساحل پرتغال و در ۵۵ کیلومتری جنوب پورتو قرار دارد. آویرو شهری جذاب است که قایق‌های گوندولا مانند بارکوس مولیسیروس بر تصویر آن غالب هستند.

۹ـ کاستلو دوس موروس

کاستلو دوس موروس پرتقال
کاستلو دوس موروس

این قلعه موری ها یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید در پرتغال است که اساساً به عنوان یک استحکامات نظامی عمل کرده است و گواه حضور حاکمان اسلامی در این کشور است.

اعتقاد بر این است که این بناها در ابتدا در قرن هشتم و نهم ساخته شده اند و بعدها گسترش یافته اند. آن‌ها به شهر سیناترا نگاه می‌کنند و به عنوان یک برج دیده‌بانی عمل می‌کنند، بنابراین از لیسبون و مناطق اطراف آن نگهبانی می‌دهند.

۱۰ـ کاخ پنا

کاخ پنا پرتقال
کاخ پنا بهترین مکان‌ها برای بازدید در پرتغال به دلیل ویژگی‌های معماری باشکوه است.

این قلعه رمانتیک که در سائوپدرو د پنافریم قرار دارد، بر بالای تپه‌ای در کوه‌های سینترا قرار دارد. در اواسط قرن نوزدهم تکمیل شد و به راحتی از هر نقطه لیسبون قابل مشاهده است. همچنین یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در پرتغال به دلیل ویژگی‌های معماری باشکوه و پارک جنگلی وسیع است.

۱۱ـ کاخ ملی سینترا

کاخ ملی سینترا پرتقال
کاخ ملی سینترا

کاخ ملی سینترا که به عنوان کاخ شهر شناخته می شود، امروز یک خانه موزه تاریخی است و یکی از جذاب ترین مکان ها برای بازدید در پرتغال است.

این یکی از زیباترین کاخ های سلطنتی متعلق به دوران قرون وسطی در پرتغال است. این کاخ سلطنتی مسکونی ترین کاخ کشور است که همچنین طرح های گوتیک مینیمال را در کنار اتاق های دولتی بسیار آراسته به نمایش می گذارد.

۱۲ـ برج بلم

برج بلم پرتقال
برج بلم بین سال های ۱۵۱۴ و ۱۵۲۰ ساخته شده است و به عنوان میراث جهانی یونسکو طبقه بندی شده است.

برج بلم که در ابتدا به عنوان دفاعی برای شهر ساخته شد، بعداً به یک فانوس دریایی و سپس به مرکز گمرک تبدیل شد. همچنین یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در پرتغال است تا شاهد سبک معماری باورنکردنی مانوئلینو توسط معمار و مجسمه‌ساز مشهور فرانسیسکو د آرودا باشید.

۱۳ـ باغ گیاه شناسی لیسبون

باغ گیاه شناسی لیسبون پرتقال
باغ گیاه شناسی لیسبون

این ریه سبز را در شهر کشف کنید که دارای باغ‌های زیبا با گیاهان و درختان از سراسر جهان و همچنین بانکی از دانه‌های در خطر انقراض و کمیاب است.

این باغ وسیع که در میان بهترین مکان‌ها برای بازدید در پرتغال به حساب می‌آید، بیش از ۱۰۰۰۰ گیاه را در خود جای داده است. این پارک دارای مجموعه ای رشک برانگیز از گیاهان نیمه گرمسیری، گیاهان عجیب و غریب، گلخانه پروانه ها و بسیاری موارد دیگر است.

۱۴ـ پانتئون ملی

پانتئون ملی پرتقال
پانتئون ملی

این بنای تاریخی که با طرحی هشت ضلعی با صلیب یونانی به عنوان مرکز اصلی آن ساخته شده بود، در تمام پرتغال طولانی ترین زمان به پایان رسید.

بازدید از این پانتئون به شما بینش عالی می دهد زیرا مقبره ها و قبرهای برخی از برجسته ترین یا تأثیرگذارترین افراد در تاریخ این کشور از جمله کاشفان، روسای جمهور، شاعران و حتی آمالیا رودریگز، دیوای فادو را در خود جای داده است.

۱۵ـ کاخ بولسا

کاخ بولسا پرتقال
این اثر ملی در مرکز تاریخی شهر قرار دارد و توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی طبقه بندی شده است.

این بنا توسط انجمن تجاری پورتو، جایی که ویرانه های صومعه سنت فرانسیس در آن قرار داشت، ساخته شد. امروزه از آن برای استقبال از مقامات برجسته دولتی از جمله پادشاهان، روسای جمهور و وزیران کشورهای مختلف در سراسر جهان استفاده می شود.

۱۶ـ کلیسای یادبود سنت فرانسیس

کلیسای یادبود سنت فرانسیس پرتقال
کلیسای یادبود سنت فرانسیس

این کلیسای زیبا است که توسط فرمان فرانسیسکن در سال ۱۲۴۵ تأسیس شد اما بعداً پس از یک آتش سوزی عظیم که بخشی از آن را نابود کرد، اصلاح شد.

در حالی که در ابتدا به سبک معماری رومانسک ساخته شده بود، بعداً به یک نمونه خیره کننده از معماری گوتیک در پورتو تبدیل شد و برخی از عناصر سبک باروک در آن تزریق شد.

۱۷ـ آزور

آزور پرتقال
آزور که یکی از مسحورکننده‌ترین مکان‌های اروپا برای دیدن است.

آزور مجمع‌الجزایری دیدنی است که در مجموع نه جزیره زیبا را در خود جای داده است.

این زنجیره زیبای نیمه گرمسیری از جزایر که به عنوان ذخیره‌گاه زیست کره یونسکو در نظر گرفته می‌شود، خانه دهکده‌های ماهیگیری قدیمی، مناظر بکر، قله‌های کوه‌های آتشفشانی، و چشمه‌های آب گرم جوشان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا