گردشگری

۱۳ مورد از بهترین مکان های گردشگری اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی مجموعه ای از جزایر است که گنجینه های ناگفته ای را در تنوع فرهنگ ها، مناظر و شهرها در خود جای داده است. اندونزی با بیش از ۱۷۰۰۰ جزیره تحت صلاحیت خود، ماجراجویی و جاذبه هایی را برای همه فراهم می کند، از کاوش در معابد باستانی و پیاده روی در آتشفشان های فعال گرفته تا غواصی در آب های عمدتاً دست نخورده.

می‌توانید در خیابان‌های شلوغ جاکارتا پرسه بزنید، یا با بازدید از روستاهای دورافتاده تانا توراجا، قدمی به گذشته بردارید، در خوشی‌های بالی غرق شوید یا با آناک کراکاتائوی بی‌ثبات روبه‌رو شوید.

بهترین و جذاب ترین مکانه های گردشگری در اندونزی

۱-سواحل بالی

مجمع الجزایر اندونزی مجموعه ای از جزایر است که گنجینه های ناگفته ای را در تنوع فرهنگ ها، مناظر و شهرها در خود جای داده است. اندونزی با بیش از 17000 جزیره تحت صلاحیت خود، ماجراجویی و جاذبه هایی را برای همه فراهم می کند، از کاوش در معابد باستانی و پیاده روی در آتشفشان های فعال گرفته تا غواصی در آب های عمدتاً دست نخورده.می‌توانید در خیابان‌های شلوغ جاکارتا پرسه بزنید، یا با بازدید از روستاهای دورافتاده تانا توراجا، قدمی به گذشته بردارید، در خوشی‌های بالی غرق شوید یا با آناک کراکاتائوی بی‌ثبات روبه‌رو شوید.
سواحل بالی مکانی است که باید برای فرهنگ کمی بیشتر و همچنین ورزش‌های آبی عالی بروید.

مسلماً محبوب‌ترین نقطه تعطیلات اندونزی، بالی دارای تعدادی مکان دیدنی و جاذبه‌های فرهنگی است که بازدید از اینجا را ارزشمند می‌کند.

اما، برای بسیاری از مردم، بالی در مورد سواحل زیبای جزیره است . اگر یک تعطیلات ساحلی همان چیزی است که به دنبال آن هستید، ممکن است بخواهید به یکی از استراحتگاه های ساحلی مجلل بالی بروید و مدتی را صرف آفتاب گرفتن کنید.

هر کسی که به بالی سفر می کند، ماسه گرم و آب آبی را در ذهن خود خواهد داشت و این جزیره ناامید نمی شود. کوتا بهترین ساحل شناخته شده است و برای کسانی که دوست دارند آفتاب، موج سواری و معاشرت را ترکیب کنند عالی است. به دلیل محبوبیت آن، هیچ کمبودی در رستوران ها و کارهایی که باید انجام دهید در اینجا نخواهید داشت.

اگر به دنبال چیزی کمی ساکت‌تر و شلوغ‌تر هستید، Nusa Dua هنوز هم زیباست، اما گردشگران کمتری را به خود جذب می‌کند.

۲-بوروبودور

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
بوروبودور در نزدیکی یوگیاکارتا ، یک شهر قدیمی جاوه ای قرار دارد که به دلیل پیشکش های فرهنگی و تاریخی غنی اش شناخته شده است.

این معبد باستانی یکی از معروف ترین و از نظر فرهنگی مهم ترین مکان های دیدنی اندونزی است. بوروبودور در قرن هشتم ساخته شد و به شکل یک ماندالای سنتی بودایی ساخته شد. این یکی از برترین مکان‌های میراث جهانی یونسکو است و یکی از بزرگترین مکان‌های بودایی در جهان محسوب می‌شود.

این معبد عظیم برای قرن ها فراموش شد، زمانی که اعتقاد بر این بود که بسیاری از جمعیت به دلیل فوران های آتشفشانی به جاوه شرقی نقل مکان کردند. اما در دهه ۱۸۰۰ دوباره کشف شد و امروزه یکی از جاذبه های اصلی جاوا است.

هنگام طلوع آفتاب برای بالا رفتن از معبد با نور مشعل و تجربه نفس گیر تماشای مجموعه در غرق شدن در نور خورشید از آن بازدید کنید.

۳-جزیره گیلی

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
جزایر گیلی یکی از جاذبه‌های مهم در لومبوک است که در طول سال‌ها محبوبیت آن در بین مسافران کوله‌پشتی و گردشگران افزایش یافته است.

این جزایر زیبا سواحلی را ارائه می‌دهند که از نظر زیبایی با سواحل بالی رقابت می‌کنند و همچنین فرصت‌هایی برای غواصی و حتی غواصی در پناهگاه لاک‌پشت‌ها دارند.

اگر به دنبال اقدامات بیشتر در مورد لاک پشت هستید، می توانید یک جوجه کشی لاک پشت ها را بررسی کنید که در آن سالانه صدها مورد از این موجودات متولد می شوند.

کایاک سواری در Gilis نیز محبوب است، و اگر به دنبال مکانی برای برقراری ارتباط مجدد با ذهن و بدن خود هستید، چندین گزینه برای کلاس های یوگا پیدا خواهید کرد. جزایر گیلی جایگزینی آرام‌تر، اگرچه همچنان محرک، برای بالی محبوب است.

۴-کوه برومو

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
این پارک محل زندگی قوم تنگر است، یک گروه قومی منزوی که ریشه خود را به امپراتوری باستانی ماجاپاهیت بازمی‌گردانند.

اندونزی در حلقه آتش، منطقه ای با برخی از فعال ترین آتشفشان های جهان قرار دارد. بسیاری از آتشفشان های این کشور، مانند کوه مراپی، به دلیل فوران های شدید و زیبایی خیره کننده، اما خطرناک خود مشهور هستند.

کوه برومو یکی از شناخته‌شده‌ترین کوه‌ها است که عمدتاً به خاطر مناظر باورنکردنی‌اش است، به‌ویژه زمانی که در هنگام طلوع خورشید روی دهانه دهان ایستاده است. قله برومو در یک فوران منفجر شد و هنوز هم می‌توانید دود سفیدی را ببینید که از کوه بیرون می‌زند.

این آتشفشان بخشی از پارک ملی برومو تنگر سمرو است که شامل کوه سمرو ، بلندترین قله جاوه نیز می شود.

۵-تاناتوراجا

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
برخی از کارهای برتر در این منطقه شامل بازدید از روستاها و ارتباط با مردم محلی یا پیاده روی در حومه شهر سرسبز و بکر است.

بازدید از Tana Toraja در استان سولاوسی جنوبی نه تنها احساس می کند که در زمان بسیار به عقب رفته اید، بلکه نگاهی به غنا و تنوع فرهنگ های دیرینه اندونزی نیز ارائه می دهد.

سبک معماری Tongkonan، خانه‌های قایق‌شکل و ساختمان‌های دیگر، فوراً برجسته هستند، اما مردم آن چیزی هستند که این قطعه از بهشت ​​طبیعی را بسیار خاص کرده است. طبق بسیاری از حساب ها، آنها دوستانه ترین و خوش برخوردترین افرادی هستند که می توانید در سفر امیدوار باشید با آنها ملاقات کنید.

رویکرد توراجا به مرگ، نوعی احترام و جشن است. تشییع جنازه مراسم مفصلی است که شامل غذای فراوان و رقص سنتی است و مردگان در قبرهایی که در غارهای اطراف ساخته شده اند دفن می شوند.

۶-کالیمانتان، بورنئو

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
در کالیمانتان می‌توانید در جنگل‌های بارانی پیاده‌گردی کنید تا فرصتی برای دیدن برخی از حیات‌وحش معروف بورنئو داشته باشید.

مکان های کمی مانند بورنئو، ماجراجویی وحشی و رام نشده را پیشنهاد می کنند. یکی از متنوع‌ترین مکان‌های بوم‌شناختی روی زمین، بورنئو، خانه اورانگوتان‌ها، پرندگان عجیب و غریب، کرگدن‌های سوماترایی، فیل‌های کوتوله و مجموعه‌ای از موجودات دیگر است.

در کالیمانتان، در بورنئو اندونزی، می‌توانید رودخانه کاپواس، طولانی‌ترین رودخانه اندونزی را طی کنید. بازدید از روستاهای مردم بومی دایاک؛ و تأثیرات خارجی از چین، مالزی و حتی اروپا را در بنادر و شهرهای مسیر مشاهده کنید.

پارک ملی بوکیت باکا-بوکیت رایا یک منطقه حفاظت‌شده در کالیمانتان غربی است که شامل دو تا از بلندترین کوه‌های بورنئو می‌شود و از حیات وحشی مانند اورانگوتان‌ها، پلنگ‌های ابری، لوریس‌های کند، خرس‌های خورشیدی و بسیاری از گونه‌های دیگر حمایت می‌کند.

۷-دریاچه توبا

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
دریاچه توبا مطالعه ای در زیبایی و نیروهای قدرتمند در حال کار بر روی این سیاره است.

یکی دیگر از شگفتی های طبیعی اندونزی، دریاچه توبا است که هم حجمی از آب و هم یک آتشفشان فوق العاده است. این دریاچه که در یک دهانه قرار دارد، بین ۶۹۰۰۰ تا ۷۷۰۰۰ سال پیش شکل گرفته است و گمان می‌رود که نتیجه یک فوران فاجعه‌بار باشد.

این دریاچه ۱۱۴۵ کیلومتر مربع و ۴۵۰ متر عمق دارد. فعالیت های آتشفشانی هنوز به طور مرتب در اینجا ثبت می شود و برخی از جزایر را به بالای سطح آب رانده است.

در اینجا می توانید به شنا، اسکی روی آب، قایق رانی یا ماهیگیری بروید یا پیاده یا دوچرخه سواری در منطقه اطراف بچرخید.

۸-کوه کراکاتو

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
این آتشفشان جوان و فرار همچنان از دریا بالاتر می رود و فوران های قابل توجهی دارد.

مطمئناً فوران معروف ترین آتشفشان اندونزی، کراکاتو، در سال ۱۸۸۳ بزرگترین فوران تاریخ ثبت شده بود. این فوران به شدت بر شرایط آب و هوایی در سراسر جهان تأثیر گذاشت و تلفات ویرانگری را بر زندگی انسان در جاوه و سوماترا در نزدیکی آن وارد کرد. آناک کراکاتو، «فرزند کراکاتو» جوان‌ترین جزیره‌ای است که در اثر فوران سال ۱۸۸۳ به وجود آمد و در سال ۱۹۳۰ خود را در بالای سطح قرار داد.

آناک کراکاتو هنوز دود و آتش را آروغ می‌زند، و گردشگران می‌توانند برای یادآوری قدرت فوق‌العاده و نادیده‌ای در زیر سطح اندونزی، از کودک کراکاتو دیدن کنند.

۹-راجا امپات

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
ماهی های رنگارنگ و انواع متنوعی از جانداران دریایی در آب های گرم و شفاف رشد می کنند.

سرزمین منصفانه جزایر سرسبز و مخروطی شکل که در کنار آب های آبی و فیروزه ای قرار گرفته اند، یکی از دیدنی ترین مناظر اندونزی است. صدها جزیره و حفره این بهشت ​​گرمسیری را تشکیل می‌دهند، اما زیبایی در زیر سطح آن نیز وجود دارد.

صخره‌های مرجانی اینجا برخی از متنوع‌ترین گونه‌های زیستی روی این سیاره هستند که آن را به منطقه‌ای محبوب برای غواصی در اندونزی تبدیل کرده است.

۱۰-پورا تنها لات

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی

این یکی از محبوب ترین معابد بالی است که بر روی صخره ای در دریا ساخته شده است. سازند اولیه در یک نقطه شروع به خراب شدن کرد، بنابراین بخشی از سنگ اکنون مصنوعی است. با این حال، Pura Tanah Lot مردم را دسته دسته جمع می کند، به ویژه در زمان تماشای غروب خورشید.

این مجموعه معبد در ساحل جنوبی روستای برابان یافت می شود و می توانید در هنگام جزر به معبد بروید. پس از غروب خورشید، برای خرید سوغاتی های منحصر به فرد بالی، غرفه های بازار Tanah Lot را مرور کنید.

۱۱-جزایر باندا

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
بانداها به لطف منبع غنی جوز هندی مدت‌ها در رادار کسانی بوده‌اند که در تجارت ادویه فعالیت می‌کنند.

بالی و لومبوک بنا به دلایلی مکان‌های امتحان شده و واقعی برای تعطیلات هستند، اما جزایر باندا که کمتر شناخته شده‌اند، جذابیت خاص خود را به عنوان یک گریز از مسیرهای بی‌نظیر دارند. این خوشه از ۱۰ جزیره کوچک در لبه دریای باندا قرار دارد که اعماق آن به بیش از ۶۵۰۰ متر می رسد.

بانداها که “بهترین راز نگهداری شده اندونزی شرقی” نامیده می شوند، هیجان های ناگفته ای را برای غواصان و ملوانان دارند.

مکان‌های غواصی بکر فرصتی برای مشاهده کوسه‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی، نهنگ‌ها، عقرب‌ماهی بومی آمبون، خرچنگ دریایی، و انبوهی از موجودات دیگر فراهم می‌کنند.

می‌توانید اقامتگاه‌ها و تورها را خودتان رزرو کنید، یا یک قایق زنده را انتخاب کنید، که شامل توقف در بسیاری از مکان‌های غواصی عالی در اطراف جزایر است.

۱۲-جاکارتا

بهترین مکان های گردشگری در اندونزی
این شهر دارای بیش از ۱۷۰ مرکز خرید است که هر کدام مملو از فروشگاه ها، رستوران های سطح بالا و سینما هستند.

پایتخت شلوغ اندونزی در تضاد کامل با سواحل معروف این کشور ، مزارع برنج، و آتشفشان ها قرار دارد. در اینجا، گردشگران می توانند جنبه جهانی این مقصد بسیار سنتی را کشف کنند.

از دیگر جاذبه های جاکارتا می توان به تعدادی موزه قابل توجه اشاره کرد. موزه نسبتا جدید MACAN بیش از ۸۰۰ اثر از هنر معاصر را به نمایش می گذارد. موزه Nasional نیز وجود دارد

۱۳-فلورس

 

Indonesia
از مگالیت‌های عصر حجر در روستای بنا دیدن کنید و خانه‌های مخروطی شکل سنتی، معروف به Mbaru Niang را در Wae Rebo ببینید .

بین جزایر کومودو و لمباتا یکی از زیباترین نقاط اندونزی است: فلورس. این جزیره مملو از مناطق دست نخورده مناظر سرسبز و گرمسیری است. معروف ترین جاذبه فلورس، آتشفشان کلیموتو است. این دریاچه بیشتر به خاطر سه دریاچه اش که هر کدام دارای رنگ متمایزی هستند که بر اساس اسیدیته آب تغییر می کند، شناخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا