تکنولوژیلپ تاپ

لپ تاپ عجیب با صفحه شفاف Lenovo

شرکت فناوری چینی Lenovo یک لپ‌تاپ با صفحه نمایش شفاف را به نمایش می‌گذارد.غول فناوری چینی لنوو روز دوشنبه ۷ اسفند یک لپ تاپ اولیه را به نمایش گذاشت که دارای صفحه نمایش شفاف است و این حاکی از آن است که چگونه بزرگ‌ترین سازنده رایانه‌های شخصی جهان پس از چند سال بی‌رحمانه برای بازار تلاش می‌کند تا نوآوری کند.

در یک نمایش، یک گل آفتابگردان مصنوعی پشت صفحه نمایش قرار داده شد و یک دوربین قادر به شناسایی شیء و ارائه اطلاعات در مورد آن بر روی صفحه نمایش شفاف بود.این لپ‌تاپ مجهز به یک صفحه ‌کلید لمسی و یک قلم برای طراحی است.

نماینده این شرکت، یک گل آفتابگردان مصنوعی را پشت صفحه نمایش گذاشت. دوربین تعبیه شده در لپ تاپ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قادر بود شیء را به عنوان یک گل آفتابگردان شناسایی کند و سپس اطلاعاتی در مورد آن ارائه دهد.

این نماینده گفت: استفاده دیگر در سناریوی ساخت و ساز است. به عنوان مثال، اگر یک معمار در حال طراحی یک پسوند بر روی یک خانه باشد، می تواند خانه را از طریق صفحه نمایش ببیند و از قلم برای ترسیم طرح خود استفاده کند تا تصور کند که چگونه ممکن است به نظر برسد.

مثل همه تکنولوژی های جدید، اغلب ممکن است استفاده هایی وجود داشته باشد که هنوز تصور نشده است.این فناوری از برخی جهات شبیه واقعیت افزوده است. AR، که توسط عینک یا هدست‌هایی مانند اپل رایج شده است ویژن پرو ، زمانی است که محتوای دیجیتال بر روی جهان واقعی که در مقابل خود می بینید قرار می گیرد.

فروش رایانه های شخصی در اوج همه گیری کووید-۱۹ افزایش یافت، اما با بازگشت مردم به کار، شروع به سقوط کردند. طبق گزارشات رسیده، سال گذشته، فروش رایانه های شخصی تقریباً ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. غول فناوری چینی این دستگاه را در کنگره جهانی موبایل در بارسلون به نمایش گذاشت که بزرگترین نمایشگاه صنعت موبایل در جهان است.

لپ تاپ عجیب با صفحه شفاف Lenovo

 

 

لپ تاپ عجیب با صفحه شفاف Lenovo

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا