ارز دیجیتال

آیا باید امروز افت بیت کوین را بخرید؟

بیت کوین  پس از ظاهراً افزایش قیمت در ماه گذشته، سرانجام برخی از دستاوردهای خود را دنبال می کند. با فرونشستن برخی از گرد و غبار، بیت کوین در زمان نگارش این مقاله حدود ۶۳۰۰۰ دلار تغییر می کند که تقریباً ۱۵ درصد کاهش دارد. با این حال، این نوع اصلاحات سالم و مناسب برای دوره هستند.

در هر صورت، سرمایه گذاران باید این کاهش را به عنوان یک اصلاح سالم مورد نیاز برای ایجاد مرحله بعدی در نظر بگیرند. برای کسانی که نقدینگی در حاشیه دارند و منتظر فرصتی برای گرفتن بیت کوین بیشتر هستند، عقب نشینی اخیر بسیار جذاب تر به نظر می رسد.

حتی زمانی که بیت کوین در بازار صعودی قرار دارد، ممکن است افت قابل توجهی را تجربه کند. در واقع، اگر این افت اخیر روند خود را طی کرده باشد، نسبت به سال های گذشته نسبتاً کوچک خواهد بود.

در پست اخیر در X، تحلیلگر ارزهای دیجیتال Jelle با ترسیم افتهای قابل توجهی که بیت کوین در چرخه های صعودی متحمل شد، زمینه بسیار خوبی را در مورد وضعیت فعلی ارائه کرد. دیدن این که این نوع کاهش برای بیت کوین چیز جدیدی نیست سخت نیست.

نگاهی به آخرین روند صعودی در سال ۲۰۲۱ بیندازید. بیت کوین بیش از چهار کاهش ۲۰ درصدی را تجربه کرد. اگر به عقب برگردیم، میانگین عقب نشینی در طول بازار صعودی سال ۲۰۱۷ حتی بیشتر بود و در حدود ۳۰ درصد در نوسان بود و در برخی مواقع تا ۴۰ درصد کاهش یافت.

موضوع رایج در میان این افت چرخه ای این است که هیچ یک از آنها به اندازه کافی قابل توجه نبودند تا بیت کوین را از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در نهایت حفظ کند. می‌توان استدلال کرد که در صورت وجود، آنها برای از بین بردن دست‌های ضعیف و ایجاد اهرمی که باید قبل از شروع مرحله بعدی پاکسازی شود، ضروری هستند.

در حالی که بیشترین سود برای این چرخه صعودی از سرمایه گذاری در بیت کوین در اعماق این دوره حاصل می شود.زمستان کریپتوزمانی که قیمت آن زیر ۲۰۰۰۰ دلار بود، این بدان معنا نیست که این چرخه صعودی هنوز نمی تواند سودهایی ایجاد کند.

بیت کوین با پشت سر گذاشتن بالاترین رکوردهای قبلی در هر چرخه ای که می گذرد، نامی برای خود دست و پا کرده است. نمی توان گفت که این یک تا چه حد می تواند بالا رود، اما چیزی که مطمئن تر است این است که بیت کوین فقط برای چیزهایی که در راه است گرم می شود.

ارزش بازار با ضرب عرضه در گردش بیت کوین در قیمت فعلی آن محاسبه می شود. همان ارزش بازار است. سپس ارزش تحقق یافته وجود دارد که قیمت هر بیت کوین را در آخرین باری که معامله شده است اندازه می گیرد. این بینش دقیق تری را ارائه می دهد، زیرا این فرض را حذف می کند که هر بیت کوین در گردش با آخرین قیمت خریداری شده است.

با تقسیم این دو، MVRV و نگاهی اجمالی واضح تر به موقعیت فعلی بیت کوین نسبت به چرخه های گذشته به دست می آوریم. MVRV از لحاظ تاریخی ثابت کرده است که نشانگر به موقع نزدیک شدن یک قله است. بیت کوین با ارزش فعلی آن فقط ۲٫۵ است، قبل از رسیدن به سطوح حدود ۷٫۵، زمانی که بازارهای صعودی شروع به از دست دادن بخار می کنند، کمی فضا برای اجرا دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا