خودرو

رنو و فولکس خودرو برقی مشترک می سازند

رنو و فولکس واگن در حال حاضر مشغول مذاکره درباره توسعه یک خودروی برقی کوچک و ارزان هستند که می‌تواند از تهاجم چینی‌ها به خودروهایی که نسبت به همتایان اروپایی خود ارزان‌تر هستند، جلوگیری کند.

همراه با کاهش تقاضا برای خودروهای برقی، این بزرگترین مشکلی است که شرکت های اروپایی مانند رنو و فولکس واگن ممکن است در آینده با آن بیشتر مواجه شوند، به ویژه در بازارهای اروپایی  جایی که بسیاری از فروش های آنها از آنجا حاصل می شود.

بنابراین، مدیرعامل رنو، لوکا دی میو، تایید کرد که در حال مذاکره با فولکس‌واگن است، اما همچنین با شرکای احتمالی دیگری که متأسفانه ترجیح داد نامشان را فاش نکند.

شرکت کننده خود رنو در فضایی که در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم، Twingo EV جدید خواهد بود که زودتر از سال ۲۰۲۶ با قیمت هدفمند زیر ۲۰۰۰۰ یورو فرود خواهد آمد. مذاکرات مشارکت رنو دقیقاً شامل پلت فرم Twingo است، نسخه کوتاه شده معماری AmpR Small که در رنو ۵ E-Tech الکتریکی تازه معرفی شده استفاده شده است .

مدیرعامل رنو قبلاً گفته بود که Twingo می تواند از باتری های LFP (لیتیوم آهن فسفات) برای کاهش هزینه های خود استفاده کند. رنو بدون در نظر گرفتن موفقیت یا عدم موفقیت مذاکرات شراکت، قصد دارد توئینگو را بسازد.

مدیرعامل برند فولکس واگن، توماس شفر در گذشته گفته بود که آماده همکاری برای کمک به کاهش قیمت خودروهای برقی زیر ۲۰۰۰۰ یورو است، بنابراین از نظر تئوری می‌توانیم به زودی شاهد معامله‌ای بین فولکس‌واگن و رنو در این زمینه باشیم، اما اینها هنوز “مذاکرات اولیه” هستند. هر چیزی می تواند رخ دهد.

رنو و فولکس خودرو برقی مشترک می سازند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا