تکنولوژی

مایکروسافت از انتقال ۴ بازی خبر داد

مایکروسافت اعلام کرد که چهار بازی ویدیویی مشخص شده را بر روی کنسول‌های جایگزین منتشر خواهد کرد.طبق گزارش مایکرو سافت،طرفداران ایکس باکس ناامیدی خود را از چشم انداز عرضه بازی های انحصاری در سایر کنسول های بازی ابراز کرده اند.مایکرو سافت اضافه کرد که چهار بازی ویدیویی خود را بر روی کنسول های رقیب منتشر خواهد کرد.

فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی مایکروسافت، در ویدئویی از شرکت گفت که این تصمیم ”تغییر در نوع استراتژی انحصاری اساسی ما نیست.”با این وجود، این تغییر نشان دهنده تمایل به کسب درآمد بیشتر از محتوایی است که قبلاً فقط بر روی سخت افزار بازی خود مایکروسافت قابل اجرا بود.

مایکروسافت خرید ناشر برجسته بازی های ویدیویی Activision Blizzard را به مبلغ بیش از ۷۵ میلیارد دلار در اکتبر به پایان رساند. در سه ماهه دوم مالی ، ۱۱ درصد از درآمدی که به مایکروسافت، با ارزش ترین شرکت عمومی جهان سرازیر می شد، به بازی وابسته بود.

به گفته این شرکت، سرویس Game Pass که دسترسی به چند بازی را فراهم می کند، اکنون ۳۴ میلیون مشترک دارد که این رقم در دو سال پیش ۲۵ میلیون مشترک بود. اما کنسول های Xbox Series X و Series S که در سال ۲۰۲۰ عرضه شدند، به اندازه سونی محبوبیت پیدا نکرده اند.

مایکروسافت از انتقال 4 بازی خبر داد

اسپنسر گفت که دو تا از چهار بازی «بازی‌های جامعه محور» هستند، در حالی که دو مورد دیگر عناوین کوچک‌تری هستند که قرار نبود منحصر به سیستم‌های خود مایکروسافت باشند.

The Verge هفته گذشته گزارش داد که مایکروسافت به دنبال انتشار بازی ایندیانا جونز است که قبلاً برای ایکس باکس و ویندوز اعلام شده بود، علاوه بر کنسول خود مایکروسافت و سیستم عامل رایانه شخصی، روی پلی استیشن ۵ سونی.

این عنوان از Bethesda Softworks، یکی از شرکت‌های تابعه ZeniMax Media، که مایکروسافت آن را به مبلغ ۸ میلیارد دلار خریداری کرد، خواهد آمد.

بسیاری از طرفداران ایکس باکس در رسانه های اجتماعی ابراز ناامیدی کردند و حدس زدند که مایکروسافت از تلاش برای نگه داشتن بازی های انحصاری بر روی کنسول خود در آینده دست خواهد کشید. برخی استدلال کردند که بدون محتوای خاصی که در جای دیگر قابل پخش نباشد، دلیل کمتری برای ادامه سرمایه گذاری در سخت افزار و نرم افزار Xbox وجود خواهد داشت.

اسپنسر در پستی در X نوشت: «ما گوش می دهیم و شما را می شنویم. ما در حال برنامه ریزی یک رویداد به روز رسانی تجاری برای هفته آینده هستیم، جایی که مشتاقانه منتظر هستیم تا جزئیات بیشتری را در مورد چشم انداز خود برای آینده Xbox با شما به اشتراک بگذاریم. گوش به زنگ باشید.”

اسپنسر اضافه کرد : ”من یک اعتقاد اساسی دارم که طی پنج یا ۱۰ سال آینده، ظاهر بازی های انحصاری، بازی هایی که منحصر به یک قطعه سخت افزاری هستند، بخش کوچکتر و کوچکتری از صنعت بازی خواهند بود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا