ارز دیجیتال

آیا شیبا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال است؟

پس از سال پرفراز و نشیب ۲۰۲۲ که شاهد کاهش قیمت دارایی‌های کریپتو بودیم، بازار ارزهای دیجیتال در ۱۴ ماه گذشته دوباره سر و صدا پیدا کرده است. با در نظر گرفتن این پس زمینه مطلوب، تعجب آور نیست که برخی از گمانه زنی ترین توکن ها در راه هستند.

به نماد میم با تم سگ Shiba Inu نگاه کنید. بله، ۶۴ درصد از قیمت اوج خود از اکتبر(مهر) ۲۰۲۱ کمتر است. اما از ۱۳ مارس (۲۳اسفند)، دارایی دیجیتال تنها در ماه گذشته ۲۳۸ درصد افزایش یافته است.

با توجه به این حرکت قدرتمند، شاید حامیان امیدوارند روزهای بهتری در پیش باشد. آیا Shiba Inu یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید در حال حاضر است؟

ظهور Shiba Inu همزمان با صعود الهام بخش آن، Dogecoin است که در ماه گذشته بیش از دو برابر شده است. توکن زیر رادار دیگری به نام PEPE که حتی یک سال هم از عمر آن نمی گذرد، در این دوره ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

در حالی که نمی‌دانیم دقیقاً چه چیزی باعث این جهش قیمت‌ها می‌شود، می‌توانیم به عاملی اشاره کنیم که احتمالاً بر هیجان خریداران می‌افزاید: موفقیت هیولایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF). تأیید نظارتی این ابزارهای مالی مورد انتظار، سطح خاصی از مشروعیت را به کل طبقه دارایی می بخشد. شاید سرمایه گذاران امیدوار باشند که تاییدیه های ETF ارزهای دیجیتال بیشتری اتفاق بیفتد.

از آنجایی که Shiba Inu به عنوان یکی از سوداگرانه ترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان در نظر گرفته می شود، منطقی است که قیمت آن می تواند به سرعت افزایش یابد. هنگامی که خریداران اولیه وارد می شوند، افزایش قیمت توجه بیشتری را به خود جلب می کند و یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد می کند. این حرکت می تواند یک نیروی قدرتمند باشد، تا زمانی که به طور غیرقابل پیش بینی به پایان برسد.

همانطور که گفته شد، Shiba Inu هنوز به میزان قابل توجهی از اوج قیمت خود خارج است. این تنظیم می تواند برای سرمایه گذاران ریسک پذیر بسیار فریبنده باشد و باید برای خرید این رمز ارز بسیار احتیاط کرد.

ساخته شدن بر روی بلاک چین اتریوم ، از نظر تئوری، باید از نظر برنامه های غیرمتمرکز، مانند توکن های غیرقابل تعویض و پروتکل های مالی غیرمتمرکز، عملکرد بسیار بیشتری را اضافه کند. با این حال، شیبا اینو واقعاً مورد پذیرش قرار نگرفته است. و شبکه توسعه‌دهنده گسترده‌ای ندارد که برای پیشبرد ابزار آن کار کند. این خبر خوبی برای آینده شیبا اینو نیست.

به عبارت دیگر، هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای تمایل به مالکیت این توکن وجود ندارد، به جز این امید که بتواند در فواصل زمانی کوتاه مدت به افزایش قیمت ادامه دهد. این همان چیزی است که قمار نامیده می شود، زیرا پایان نامه خرید بر اساس اصول دارایی و یا تفکر منطقی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا