ارز دیجیتال

آیا نصف شدن بیت کوین در راه است؟

نصف شدن قریب الوقوع بیت کوین (CRYPTO: BTC) در ماه آوریل (فروردین) یکی از مورد انتظارترین رویدادها در دنیای بلاک چین و کریپتو است و دلیل خوبی هم دارد. در سه هاوینگ قبلی، قیمت بیت کوین پس از آن افزایش یافت و بسیاری از سرمایه گذاران انتظار دارند این بار نیز همین اتفاق بیفتد.

در نتیجه، بسیاری از سرمایه گذاران در حال برنامه ریزی برای خرید بیت کوین قبل از رویداد نصف شدن هستند. اما کدام ارزهای دیجیتال دیگر از نصف شدن سود خواهند برد؟ در اینجا چهار موردی وجود دارد که می توانند برای اوج گرفتن آماده باشند.

اگرچه قیمت تمام ارزهای دیجیتال تا حدی با بیت کوین مرتبط است، تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ تاریخی همبستگی بالاتر از حد متوسط ​​را نشان داده اند . به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین را ردیابی کنید و قیمت این ارزهای رمزپایه را ردیابی کنید، خواهید دید که این ارزها عمدتاً به صورت زیگ و زاگ متمایل هستند. بنابراین اگر بیت‌کوین پس از نصف شدن آماده یک شکست بزرگ است، آیا نباید به دنبال ارزهای دیجیتال دیگری باشید که به احتمال زیاد در کنار آن هستند؟

با در نظر گرفتن این موضوع، نادیده گرفتن اتریوم (CRYPTO: ETH) که در بسیاری از زمان‌های وجودش با بیت‌کوین همبستگی زیادی داشته، سخت است . این همبستگی به ۰٫۹۵ رسیده است. با این حال، پس از اینکه اتریوم اساساً معماری بلاک چین خود را به عنوان بخشی از ادغام در سال ۲۰۲۲ تغییر داد، همبستگی بین بیت کوین و اتریوم شروع به کاهش کرد.

در یادداشتی به مشتریان سازمانی خود در آوریل (فروردین) ۲۰۲۳، Coinbase Global (NASDAQ: COIN) این همبستگی در حال تغییر را مورد بحث قرار داد که از میانگین ۱۲ ماهه ۰٫۹۰ به سطح جدید ۰٫۸۲ کاهش یافته بود. در آن زمان، به نظر می رسید که مسیرهای این دو رمزارز در نهایت از هم جدا می شوند.

با این حال، با توجه به ماتریس های همبستگی ارزهای دیجیتال، به نظر می رسد که همبستگی ۱۲ ماهه به ۰٫۸۹ بازگشته است. از نظر شهودی، این امر منطقی است، با توجه به اینکه بیت کوین و اتریوم تا کنون در سال ۲۰۲۴ تا ۶۰ درصد یکسان رشد کرده اند. در حالی که ممکن است شما همبستگی تقریباً ۱:۱ نداشته باشید، همانطور که در روزهای اولیه اتریوم غالب بود، اکثر سرمایه گذاران احتمالاً چنین خواهند کرد. با کسب ۹۰ درصد از بازده بیت کوین خوشحال باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا