ارز دیجیتال

بیت کوین بهتر است یا شیبا؟

شیبا  در طول ماه گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. چرا باید به جای آن بیت کوین بخریم؟در بازار کریپتو، محبوب‌ترین میم کوین‌ها در مدت زمان بسیار کوتاهی ارزش خود را افزایش داده‌اند. به عنوان مثال، شیبا اینو (CRYPTO: SHIB) در ۳۰ روز گذشته بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

در یک دوره ۲۴ ساعته، بیش از ۴۵ درصد افزایش یافت. حتی با وجود این دستاوردهای باورنکردنی اخیر، شیبا اینو همچنان ۵۰ درصد پایین‌تر از بالاترین سطح تاریخ خود معامله می‌شود و برخی از سرمایه‌گذاران را به این فکر می‌اندازد که می‌تواند فضای بیشتری برای فعالیت داشته باشد.

ممکن است اینطور باشد، اما من همچنان در حال خرید بیت کوین (CRYPTO: BTC) هستم . بله، شما می توانید استدلال کنید که بیت کوین نیز در حال افزایش بیش از حد است زیرا به بالاترین حد خود رسیده است، اما دو عامل اساسی وجود دارد که آن را به خرید بسیار بهتری نسبت به Shiba Inu تبدیل می کند.

۱-سودمند

نقطه شروع برای مقایسه شیبا اینو و بیت کوین باید سودمندی باشد. اولی یک سکه میم بدون استفاده واقعی است. به این ترتیب، توانایی آن در افزایش ارزش اغلب بر اساس چیزی بیش از هیاهو، هیاهوهای سوداگرانه و تمایل بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال برای ثروتمند شدن سریع نیست.

آیا در شرکتی سرمایه گذاری می کنید که هیچ دارایی اساسی و استراتژی واقعی برای رشد ندارد؟ اگر پاسخ منفی است، پس احتمالا شیبا اینو برای شما مناسب نیست.

در مقابل، پذیرش بیت کوین در مقیاس جهانی در حال رشد است و کاربردهای جدید به طور مداوم در حال ظهور است. ARK Invest اکنون هشت مورد استفاده جداگانه را دنبال می کند.

به عنوان مثال، برخی از سرمایه گذاران اکنون بیت کوین را طلای دیجیتال می نامند، زیرا می تواند همان اهداف طلای فیزیکی را داشته باشد: به عنوان محافظ در برابر تورم و ذخیره بلندمدت ارزش. در زمان عدم اطمینان اقتصادی، می تواند یک دارایی امن نیز باشد.

۲-عرضه سکه

برای درک پویایی قیمت شیبا اینو و بیت کوین، فقط کل عرضه در گردش هر دو سکه را در نظر بگیرید. مجموع عرضه مادام العمر بیت کوین به ۲۱ میلیون سکه محدود شده است و ۱۹٫۷ میلیون از آن در حال حاضر در گردش هستند.

به طور کلی، تقریباً تمام بیت کوینی که می تواند وجود داشته باشد از قبل وجود دارد. بنابراین با افزایش تقاضا برای بیت کوین در طول زمان، این کمبود نسبی تأثیر قابل توجهی بر قیمت آینده آن خواهد گذاشت.

در هر روز، تقاضا برای بیت کوین تقریباً ۱۰ برابر بیشتر از عرضه جدید بیت کوین است. ما در حال رسیدن به نقطه ای هستیم که برخی هشدار می دهند که بیت کوین کافی برای دور زدن وجود ندارد.

در نهایت، باید به حمایت عظیم وال استریت و سرمایه گذاران نهادی پشت بیت کوین در حال حاضر اشاره کرد. تایید ETF های جدید بیت کوین در ژانویه نقطه عطفی برای صنعت کریپتو بود.

همانطور که گفته شد، این ممکن است آخرین فرصت شما برای سود بردن از هر Shiba Inu باشد که از آخرین رالی بازار ارز دیجیتال در اختیار دارید. تعدادی از شاخص‌های پیشرو در حال حاضر قرمز چشمک می‌زنند و نشان می‌دهند که مگا رالی فعلی برای شیبا اینو ممکن است در بهترین حالت کوتاه مدت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا