هوش مصنوعی

آیا رشته هوش مصنوعی در دانشگاه ها تدریس میشود؟

علوم کامپیوتر رشته جدیدی در مدارس عالی نیست، اما با توجه به مشاغل هوش مصنوعی که تقاضای بالایی دارند، فهرست رو به رشدی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها وجود دارد که به طور خاص مدرک چهار ساله ارائه می‌دهند.

این برنامه‌ها عموماً فراتر از مبانی علوم رایانه حرکت می‌کنند و به موضوعاتی مانند یادگیری ماشینی، الگوریتم‌های محاسباتی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و روباتیک پیشرفته می‌پردازند. دانشگاه پنسیلوانیا اخیراً اعلام کرد که برنامه BSE در هوش مصنوعی آن در پاییز ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد. کارنگی ملون برنامه ای را قبل از اینکه ژن AI یک کلمه کلیدی باشد، در پاییز ۲۰۱۸ معرفی کرد، و برنامه MIT در پاییز ۲۰۲۲ آغاز شد.

دانشگاه پردو یک دانشجوی کارشناسی هوش مصنوعی ارائه می دهد. در حالی که بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها کلاس های هوش مصنوعی را در بخش علوم کامپیوتر خود ارائه می دهند، حتی اگر رشته ای اختصاصی وجود نداشته باشد.

ظهور برنامه‌های مدرک ویژه هوش مصنوعی در حالی رخ می‌دهد که شرکت‌ها استعداد کافی برای این رشته در حال توسعه سریع ندارند. بر اساس وب سایت استخدام Indeed.com، نیمی از پردرآمدترین مهارت ها در فناوری مربوط به هوش مصنوعی است.

با این وجود، با توجه به سرعت تغییر این فناوری، درجاتی از تردید در مورد کاربرد مدرک چهار ساله مخصوص هوش مصنوعی وجود دارد. اما طرفداران می گویند که تا زمانی که یک برنامه غرق در علوم کامپیوتر و سایر اصول اساسی باشد، تمرکز بر هوش مصنوعی می تواند یک امتیاز برای ساخت رزومه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا