گردشگری
موضوعات داغ

معرفی ۴۰ جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

ترکیه، کشوری که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد . در طول تاریخ خود به عنوان یک مانع و پل بین دو قاره عمل کرده است .

ترکیه در چهارراه بالکان ، قفقاز ، خاورمیانه و شرق مدیترانه واقع شده است . این کشور از نظر قلمرو و جمعیت در میان کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد و مساحت زمین آن از هر کشور اروپایی بیشتر است. تقریباً تمام این کشور در آسیا است و شبه جزیره مستطیل آسیای صغیر را در بر می گیرد.

آناتولی (آنادولو)  و در شرق، بخشی از یک منطقه کوهستانی که گاهی اوقات به عنوان ارتفاعات ارمنی شناخته می شود . باقی مانده  است- تراکیه ترکیه (تراکیا)  در منتهی الیه جنوب شرقی اروپا قرار دارد، بقایای کوچکی از یک امپراتوری که زمانی در بیشتر مناطق بالکان وسعت داشت.

این کشور دارای وسعت شمالی-جنوبی است که از حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایل (۴۸۰ تا ۶۴۰ کیلومتر) متغیر است و حدود ۱۰۰۰ مایل (۱۶۰۰ کیلومتر)از غرب به شرق امتداد دارد. ترکیه از شمال به دریای سیاه ، از شمال شرقی به گرجستان و ارمنستان ، از شرق به جمهوری آذربایجان و ایران ، از جنوب شرقی به عراق و سوریه ، از جنوب غربی و غرب به دریای مدیترانه و دریای اژه محدود است . در شمال غربی توسط یونان و بلغارستان . پایتخت آنکارا و بزرگترین شهر و بندر دریایی آن استانبول است .

در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه جذاب گردشگری این کشور آشنا کنیم.

معرفی ۴۰ مکان دیدنی در ترکیه که حتما باید ببینید تا شگفت زده شوید.

۱-ایاصوفیه

معرفی40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

این مکان میراثی به عنوان گنجینه ای از دانش باستانی مورد توجه قرار می گیرد. بیشتر مکان های استانبول شاهد ادغام مذهبی قابل توجهی بوده است.ایاصوفیه، کلیسای قرن ششمی که توسط ترک‌های عثمانی به‌عنوان مسجد بازسازی شد و بعداً سکولار شد، در زمان امروزی اهمیت بالایی دارد.
یکی از مکان های توریستی معروف ترکیه، این موزه یک انتخاب بسیار بکری برای تعطیلات شما است. نکته جالبی که هنگام بازدید از موزه باید به خاطر داشته باشید این است که ایاصوفیه تنها در ۶ سال ساخته شده است.

۲-افسوس

معرفی40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

اگر به دنبال یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در آنکارا هستید، افسوس باید بهترین انتخاب شما باشد. این یک بندر شهر روم باستان است که مردم برای تجارت میوه‌ها و ادویه‌های عجیب و غریب را در کشتی قرار میدادند و نقش مهمی در گسترش مسیحیت در قرن اول داشت.

۳-خلیج کاباک

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

خلیج کاباک ساحلی در کنار روستای لیسیا است. هیچ مغازه یا دستگاه خودپردازی در اطراف وجود ندارد. بازدید از کاباک یک فرار از زندگی شهری است. بازدیدکنندگان عموماً در حال آفتاب گرفتن، شنا، غواصی و استراحت در کنار ساحل دیده می شوند.
ساحل باریک معمولاً مملو از گردشگران است، اما مکانی سرگرم کننده برای حضور در آن است، زیرا پناهگاه های چادری در امتداد خلیج پراکنده شده است، جایی که می توانید در آن استراحت کنید. برای گردشگرانی که در کنار خلیج اقامت دارند، غذاهای مجلل با گوجه فرنگی، زیتون، ترشی و غیره سرو می شود.

۴-آسپندوس

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

این شهر باستانی آنتالیا که در کنار رودخانه Eurymedon قرار دارد، به خاطر تئاتری که قدمت آن به قرن دوم بازمی‌گردد، مشهور است. ساختار دراماتیک وسیع این مکان تاریخی با دیوارهای بلند آسمان و منظره باز مخاطب را مجذوب خود می کند.

۵-کاخ توپکاپی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یکی از مکان های دیدنی دیگر در ترکیه کاخ توپکاپی است.این کاخ نگاهی اجمالی به سبک زندگی سلطنتی سلاطین عثمانی دارد. توپکاپی در طول قرن ۱۵ – ۱۶ اقامتگاه اصلی ترک ها بوده است و بعداً در سال ۱۹۲۴ به موزه تبدیل شد. امروزه کاخ موزه دارای تعدادی اتاق و اتاق بزرگ است.
از جمله اتاق‌های «حرمس»، جایی که زنان خاندان سلطنتی عثمانی در آن روزگار ساکن بودند. جدای از آن، برخی از چیزهایی که در موزه باید منتظر آنها بود، گنجینه سلطنتی، الماس قاشق‌ساز، خنجر توپکاپی، لباس عثمانی، سلاح، زره، نسخه‌های خطی و غیره است. کاخ توپکاپی شما را به دوران باستان سلطنتی و ثروت می برد.

۶-صومعه سوملا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

صومعه سوملا که در قرن چهارم ساخته شده، یکی از قدیمی ترین صومعه های جهان است. این صومعه زیبا در خارج از شهر ترابزون واقع شده است و در بالای کوه باشکوه Zigana قرار دارد. صومعه سوملا با ارائه یک طرح معماری درخشان و تقدیم به مریم باکره، جویندگان معنوی و همچنین علاقه مندان به معماری را به خود جذب می کند.
دیوارهای داخلی این صومعه با نقاشی های پر جنب و جوش و زیبا آراسته شده است. فضای آرام این مکان به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا مراقبه صلح آمیز را تمرین کنند.

۷-کوه نمرود

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

کوه نفس‌گیر نمروت که در شرق ترکیه قرار دارد، اقامتگاه تاریخی پادشاه آنتیوخوس اول تئوس از پادشاهی کوماگنه بود.این مکان که هشتمین عجایب جهان است، مملو از مجسمه‌های باشکوه پادشاه آنتیوخوس اول تئوس و خدایان ایرانی و یونانی است.
سرهای سنگی باشکوه خدایان باستانی را می‌بینید که بر فراز قله‌ی خشک کوه، در میان فضایی عرفانی قرار گرفته‌اند. برخی از خدایان یونانی- ایرانی که می‌توانید در طول بازدید از کوه نمروت به ارتفاع ۲۱۵۰ متر ببینید، عبارتند از: زئوس اوروماسدس، آپولو-میترا-هلیوس-هرمس، کوماژن-تیچه و هراکلس-ورتراگنا-آرتگنس-آرس.

۸-پاموکاله

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

پاموکاله که به معنای واقعی کلمه به زبان انگلیسی به “قلعه پنبه ای” ترجمه می شود، در سرتاسر جهان به خاطر تراس های پنبه ای مسحورکننده اش مشهور است. پاموکاله که در بخش جنوب غربی ترکیه قرار دارد، تراس‌های سفید خالصی را به نمایش می‌گذارد که باعث می‌شود شیب آن مانند یک میدان برفی در میان مناظر سرسبز به نظر برسد.
تپه باشکوه کلسیتی پاموکاله همچنین خانه بقایای پرتحرک هیراپولیس رومی است که در کنار تراورتن های زیبا، یکی دیگر از جاذبه های این مکان را ایجاد می کند. هنگام غروب شاهد درخشش شگفت انگیز تراورتن ها از افق خواهید بود.

۹-آب انبار بازیلیکا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

مخزن یک سیستم مخزن زیرزمینی برای ذخیره و تامین آب تصفیه شده است. آب انبار نمادین باسیلیکا یکی از این مخازن است که در سال ۵۳۲ برای ذخیره و فیلتر کردن آب برای کاخ قسطنطنیه و مکان‌های مجاور ساخته شد. در حال حاضر بازدیدکنندگان به دو دروازه آب انبار دسترسی دارند.
در حالی که به پویایی شگفت‌انگیز و هوش به کار رفته در گذشته نگاه می‌کنید، توجه کنید که گوشه سمت چپ مخزن دو مجسمه مدوزا با سر برگردان دارد. دلیل قرار گرفتن مدوزای سر برگردان هنوز یک راز است. علاوه بر این، از این مکان توریستی غیر متعارف دیدن کنید تا از تاریخچه و عملکرد جالب آن مطلع شوید.

 

۱۰-جزیره پرنس

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

جزایر پرنس مجموعه ای از ۹ جزیره است .
اگر صحبت از تجربه جزیره شد، بازدید از جزیره پرنس یکی از جاذبه های گردشگری معروف ترکیه به دلیل زندگی بدون آلودگی است. هر نوع وسیله نقلیه ممنوع است و تنها راه رفت و آمد دوچرخه یا ارابه اسب است.
جزیره پرنسس بسیار باشکوه است .خانه‌های ویکتوریایی، کالسکه‌های قدیمی، خیابان‌های پر از عابران پیاده و دوچرخه‌سواران. حتی برخی از گردشگرانی که از حمام آفتاب در ساحل لذت می‌برند، مناظر و تجربیاتی هستند که در آن تجربه خواهید کرد. آن را از دست ندهید!

۱۱-برج گالاتا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

برج گالاتا قدیمی ترین برج استانبول است. این برج که به عنوان یک برج دیده بانی ساخته شده است، یکی از مکان های دیدنی در ترکیه است. عرشه دیدبانی برج بهترین مکان برای لذت بردن از منظره پانورامای شهر است. علاوه بر این، این برج چند طبقه دارای یک رستوران مجلل است که غذاهای اصیل ترکی را سرو می کند که می توانید در حین مشرف به منظره زیبای شهر از آن لذت ببرید.
همچنین، یک نمایش نور ویدئویی وجود دارد که در ماه آوریل یا مه به مدت حدود ۱۰ روز برگزار می شود که لذت بصری است که می توانید منتظر آن باشید. این برج موزه ای نیز دارد که می توانید در حین بازدید از آن بازدید کنید.

۱۲-مسجد آبی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یکی از پربازدیدترین مکان های توریستی ترکیه، مسجد آبی استانبول است. معماری کاشی کاری آبی شگفت انگیز مسجد یک لذت بصری و یک مکان عالی است. این مسجد برای بازدیدکنندگان باز است
با این حال توصیه می‌شود که در ساعات خارج از نماز به دلیل تعطیلی پنج بار در روز هنگام اقامه نماز مراجعه کنید. لباس مسجد باید به شدت رعایت شود. از زنان درخواست می شود که سر و پاهای خود را بپوشانند در حالی که مردان نیز باید کاملاً لباس بپوشند.
این مسجد زیبا با گنبدها و طرح رنگ آبی، جزئیات منحصر به فردی دارد. به جزئیات گل‌دار مسجد توجه کنید، گل‌های مختلفی مانند گل لاله، گل رز و غیره که روی مسجد حجاری شده‌اند و آن را زیبا و غنی جلوه می‌دهند.

۱۳-موزه باستان شناسی استانبول

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

موزه باستان شناسی استانبول که در قرن نوزدهم تأسیس شد، اولین موزه ای است که در ترکیه ساخته شده است. مجموعه تاریخی گسترده ای از سکه ها، مصنوعات، تجهیزات جنگی، اقلام روزمره بین النهرین، ترکان عثمانی، مصری ها و غیره در اینجا نمایش داده شده است.
یکی از بزرگترین جاذبه های این موزه، سارکوپاژ الکساندر و سارکوفاگ تابنیت است. برخی از موارد جذاب دیگر که باید منتظر آن باشید، قطعات معبد آتنا و نمایشگاه تروی است. همچنین یک بخش کاملاً اختصاصی به کیوسک کاشی با نمایش رنگارنگ هنر وجود دارد.

۱۴-کلیسای چورا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

این کلیسای قرون وسطایی سابقاً یک کلیسای ارتدوکس یونانی بیزانس بود که در زمان ترکان عثمانی به عنوان مسجد بازسازی شد. با این حال، این کلیسا در سال ۱۹۴۸ سکولار شد و به عنوان موزه بازسازی شد. امروزه، موزه ارزش معماری تاریخی خود را با بازسازی بهترین موزاییک‌های بیزانسی و نقاشی‌های دیواری متعلق به قرن چهارم حفظ کرده است.
این یک نقطه توریستی است که برای علاقه مندان به تاریخ و معماری ضروری است تا شاهد سبک داخلی ایجاد شده توسط متخصصان با چنین ظرافتی باشند.

۱۵-بازار بزرگ

قدم زدن در خیابان بازار یکی از تجربیات گردشگری است که در سفر به استانبول نباید از دست بدهید. بازار بزرگ یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای شهر است. اقلام معمولی ترکی در اینجا پخش می‌شود
عاشقان فروشگاه و علاقه مندان به دکور، مجموعه بازار را می ستایند. همچنین مکانی عالی برای چیدن سوغاتی های ترکیه برای عزیزان در خانه است. برخی از چیزهای دیگر که ارزش خرید در بازار را دارند عبارتند از: جواهرات، فرش، عتیقه جات نفیس، ظروف ترکی و چای ترکی.

 

۱۶-میدان تقسیم

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

میدان تقسیم شلوغ ترین بلوار مرکز شهر استانبول است. این میدان دارای یک بنای تاریخی برجسته است که توسط مجسمه ساز معروف پیترو کانونیکا به یاد جنگ استقلال ترکیه ساخته شده است. عابر پیاده مرکز اصلی شهر شما را با برندهای سطح بالا، مراکز خرید و رستوران های فراوان سرگرم می کند.
می‌توانید از میدان تقسیم دیدن کنید و عکسی دراماتیک با پس‌زمینه مرکزی شهر قرن نوزدهمی بگیرید، یا به سادگی از یک غذای ترکی مجلل دونر یا ایسلاک (همبرگر با گیاهان دارویی) لذت ببرید.

۱۷-بالون سواری در کاپادوکیا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

بالون سواری در کاپادوکیا به شما این امکان را می دهد تا با انجام یک جلسه پرواز لذت بخش با بالون بر فراز دره کاپادوکیا، سرگرمی و ماجراجویی عالی را با عزیزان خود تجربه کنید. زمانی را به آرامش بگذرانید و صحنه های جذابی از کل نقطه را از بالای آسمان ببینید.

۱۸-شهر زیرزمینی کایماکلی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

بازدید از این شهر زیرزمینی که در زیر تپه‌ای به نام ارگ کایماکلی ساخته شده است، برای گردشگران تجربه‌ای فریبنده است. چهار طبقه از این شهر زیبای زیرزمینی میراثی برای بازدیدکنندگان باز است و مکانی است که باید در ترکیه ببینید. اگرچه تعدادی از این شهرها در سراسر ترکیه یافت می شود، شهر زیرزمینی کایماکلی وسیع ترین شهر کشف شده تاکنون است.
وقتی از میان گذرگاه های گل آلود باریک زیر تپه قدم می زنید، دنیای متفاوتی از دوران تاریخی را کشف می کنید. این یکی از جاذبه های توریستی معروف ترکیه است که باید از آن دیدن کنید تا ببینید زمان قبل از مدرن شدن چگونه بوده است. این شهر زیرزمینی دارای اصطبل ها، شراب سازی ها، آشپزخانه ها، فضاهای ذخیره سازی و غیره بود که می توانید به عنوان یک بازدید کننده آن ها را ببینید.
یکی از چیزهای جالب توجه در شهر زیرزمینی کایماکلی دیگ های ذوبی است که روی دیوارها حک شده است که برای ذوب مس استفاده می شد. این دیگ‌های ذوب در آنجا ساخته یا خریداری نشدند، بلکه لایه‌ای از پوسته زمین بودند که در مورد آن آموخته می‌شد و برای کارهای روزانه‌شان استفاده می‌شد. این بدان معناست که هر قسمت از شهر زیرزمینی مطالعه شده و بسیار خوب برنامه ریزی شده است.

۱۹-دره ایهلارا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

دره ایهلارا دره ای است در نزدیکی کوه حسن و کوه ملندیز (دو آتشفشان کاپادوکیه) که گفته می شود هزاران سال پیش توسط رودخانه ملندیز شکل گرفته است. از لحظاتی آرامش‌بخش در کنار رودخانه، قدم زدن روی علف‌های تازه، لذت بردن از منظره و دیدن بال زدن پروانه‌ها .
این دره مطمئناً فضای روستایی برای تجدید قوا دارد. برخی از کارهایی که می توانید در دره ایهلارا انجام دهید عبارتند از: تماشای کلیساها با نقاشی های دیواری لذت بخش، بازدید از صومعه سلیمه، پخش یک پیک نیک در کنار رودخانه ملندیز وعبور از روی پل ها.

۲۰-موزه فضای باز گورم

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

این مکان توریستی ترکیه یکی از مکان های دیدنی کاپادوکیه است. این مکان فضای باز وسیعی است که تعدادی سفره خانه در کنار هم قرار گرفته اند. این موزه که به صورت هنری با نقاشی های دیواری مختلف در سراسر آن بزرگ شده است، کلیساهای بسیاری را در مجاورت خود قرار می دهد. کلیساهایی مانند کلیسای سیب، کلیسای سنت باربارا، کلیسای مار، کلیسای تاریک و غیره با مضامین و داستان های مختلف حک شده در نقاشی های دیواری جذاب هستند.
برای به دست آوردن بینش در مورد مکان، به جزئیات معماری توجه زیادی داشته باشید. اگر در این صورت کنجکاو شدید و به بینش بیشتری در مورد ساختار نیاز دارید، به اطراف نگاه کنید و ممکن است راهنمایی برای کمک به شما پیدا کنید.

۲۱- دره راهبان

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

پسابگ(دره راهبان)در جاده کاپادوکیا قرار دارد. این منطقه دارای تعدادی ستون خاکی قارچی شکل با دودکش های پری است. گمان می رود که زاهدان در این دودکش ها سکونت داشته اند و کلیسای کوچکی که به سنت سیمئون یکی از زاهدان تقدیم شده است نیز در اینجا ساخته شده است.
تعدادی داستان در مورد معجزات این گوشه نشینانی که در پساباگ پناه گرفته بودند خواهید شنید. دره راهبان یکی از مکان هایی است که باید در ترکیه ببینید تا از زیبایی طبیعت شگفت زده شوید.

۲۲-قلعه اوچیسار

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

قلعه اوچیسار یکی از جاذبه های گردشگری معروف ترکیه است که می توانید با دوست خود به آنجا بروید. این قلعه اتاق‌های کوچک زیادی دارد و با تونل‌ها و پله‌ها به هم متصل می‌شود که راهی سرگرم‌کننده برای کشف این میراث است.
از آنجایی که بالاترین نقطه است، می توانید انتظار داشته باشید که منظره پانوراما خیره کننده ای در بالا داشته باشید.

۲۳-شهر آوانوس

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

در حاشیه رودخانه کیزیلیرمک (رود قرمز) شهر آوانوس قرار دارد که شهر سفالگری ترکیه است. ظروف سفالی معروف از شن و ماسه به دست آمده از رودخانه سرخ ساخته شده است و همه محصولات را نفیس می کند.
آنها همچنین هر جمعه نمایشگاهی دارند که در آن لباس، جواهرات، وسایل منزل، فرش، گلدان و غیره می فروشند.

۲۴-دره سوگانلی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

بیشتر کلیساهای غار، دره سوگانلی یکی از شهرهای متروکه ترکیه است. با این حال، گنجی برای جویندگان ماجراجویی، حدود یک ساعت پیاده روی برای رسیدن به جاذبه های توریستی محبوب ترکیه، کلیساهای غار، چشم انداز بی پایان کلیسا و غیره فعالیت هایی هستند که باید منتظر آن باشید.
یک منظره رایج در کاپادوکیه، پیاده‌روی به دنبال کاوش در ویرانه‌های کلیسا، مورخ را در هر بازدیدکننده‌ای نشان می‌دهد. شما همچنین می توانید در اطراف دره قدم بزنید و به خانه های متروکه مردم نگاه کنید.

۲۵-آکواریوم آنتالیا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

آکواریوم آنتالیا بزرگترین آکواریوم تونلی جهان است که آن را به یکی از جاذبه های گردشگری معروف ترکیه تبدیل کرده است. طول این تونل ۱۳۱ متر و عرض آن ۳ متر است. با این حال، اندازه مهم نیست، این تجربه شگفت انگیز آکواریوم است که باید شما را هیجان زده کند.
برخورد نزدیک شما با هزاران گونه زیر آب، یادگیری در مورد کیفیت، ویژگی های بقا و زیستگاه آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. علاوه بر این، کودکان نیز از برف سواری در دنیای برفی آکواریوم لذت می برند. در مجموع بازدید از این مکان بسته ای پر از یادگیری و سرگرمی است.

۲۶-موزه باستان شناسی آنتالیا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

موزه آنتالیا در سال ۱۹۲۲ توسط معلمی به نام سلیمان فکری ارتن تأسیس شد. او آثاری را به نمایش گذاشت که از حمله نیروهای اشغالگر که پس از جنگ جهانی اول به منطقه آمده بودند محافظت می کرد. این موزه دارای یک نمایش گسترده متعلق به امپراتوری روم است.
از اسباب‌بازی‌های کودکان تا بقایای یک امپراتور باشکوه، شایسته نگاه است. قبل از اینکه برای شنا در آنتالیا وارد آب شوید، کمی تاریخ رومی ها را لمس کنید.

۲۷-پاتارا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

اگر می‌خواهید یک مکان خوش‌منظره و آرام و خارج از فهرست توریستی در ترکیه داشته باشید، پاتارا مکان شماست. این سمت ساحلی دست نخورده بر خلاف سایر نقاط ساحلی ترکیه است. شهر پاتارا ویرانه های سراسر شهر را حفظ کرده است. گردشگران شاهد مکان های میراث دست نخورده پاتارا هستند.
بازدید از سواحل اینجا پس از غروب آفتاب تا طلوع خورشید ممنوع است.

کافه‌های کوچک ترکیه و مکان‌های اقامتی توسط مردم محلی اداره می‌شوند و بسیار سنتی و ساده هستند. پیشنهاد می شود برای تجربه زندگی یک محلی در اینجا بمانید. زندگی سنتی ساده در پاتارا در بهترین حالت خود قرار دارد. همچنین یک مکان توریستی فوق العاده برای گذراندن مدتی در کنار دریای مدیترانه است.

۲۸-کاله ایچی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

شهر قدیمی محبوب آنتالیا، چیزهای زیادی برای ارائه به گردشگران دارد. از ورود به کاله ایچی از طریق دروازه نمادین هادریان گرفته تا توقف در منظره های مختلف مانند برج مراقبت، آسانسور یا شیرجه رفتن در سواحل تمیز خصوصی، سعی کنید همه این کارها را انجام دهید. کاله ایچی را بهتر است با پای پیاده کاوش کنید و یکی از مکان های دیدنی ترکیه است.
برای لذت بردن از غروب آفتاب کمی توقف کنید.

۲۹-آبشار ماناوگات

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

نهرها در منطقه آنتالیا به سمت دریای مدیترانه می لغزند و از دامنه های تپه توروس در ترکیه به پایین می ریزند. بیش از بیست آبشار وجود دارد اما زیباترین آنها آبشار ماناوگات است. یکی از مکان هایی که باید در ترکیه ببینید.
این آبشار در ۸۰ کیلومتری آنتالیا قرار دارد. می توانید با رسیدن به شهر ماناوگات که فقط ۳ کیلومتر با شما فاصله دارد به اینجا برسید. ماناوگات در طول روز باز است و بنابراین می‌توان در هر زمانی آن را کاوش کرد و همچنین می‌توانید در اینجا تشک پیک‌نیک یا کمپ پهن کنید. برای یک سفر کلی به ترکیه، این باید در لیست مکان‌هایی باشد که باید بازدید کنید.

۳۰-پرگه

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه پرگه است. تا حد زیادی تحت تأثیر معماری رومی است و مکانی عالی برای پیاده روی یا عکاسی است. خرابه های امپراتوری روم جواهرات تاریخی هستند که برای عموم دست نخورده نگه داشته می شوند.
ازجاذبه های توریستی ترکیه که باید به دیدن آنها بروید، تئاتر رومی باستان، استادیوم حفاظت شده رومی،یا ژست گرفتن در کنار دروازه های رومی است. پرگه شما را به تاریخ روم نزدیکتر می کند و از این رو آن را به یک جاذبه توریستی فوق العاده در ترکیه تبدیل می کند.

۳۱-آبشارهای دودن

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

آبشار دودن یکی از جاهای دیدنی ترکیه است. این یکی از مکان‌هایی است که باید در ترکیه برای دیدن منظره‌ای جذاب و منحصر به فرد از آن دیدن کنید. آبشار دودن به دریای مدیترانه می پیوندد.
آبشار به یک پارک شهری و نهرهای دیگر به اقیانوس مدیترانه می ریزد. این منظره نادر از آبشار دودن آن را به یک مکان توریستی در ترکیه تبدیل می کند. در کنار آبشارها، یک غار طبیعی با پله‌های مارپیچ مانند در آن قرار دارد، می‌توانید در این آبشار شیرجه بزنید یا صخره‌نوردی کنید.

۳۲-پارک ملی دره کوپرولو

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یکی از مکان های مورد علاقه مردم محلی و همچنین گردشگران است. پارک ملی کوپرولو یک پارک دره ای است که برای ورزش های آبی ماجراجویانه، عکاسی، پیاده روی و غیره توصیه می شود.
در کنار پل، بسیاری از فعالیت های ورزشی آبی دیگر مانند زیپلاین، پیاده روی دره و غیره وجود دارد که می توان انجام داد. فراموش نکنید که دوربین خود را به همراه داشته باشید، کوپرولو نه تنها با ورزش های ماجراجویانه و اوقات سرگرم کننده چشمگیر است، بلکه زیبایی طبیعی خود را نیز محفوظ می دارد. مراقب گیاهان محبوبی مانند درختان سرو، درختان کاج قرمز و سیاه و غیره باشید. پارک دره کوپرولو قطعا یکی از مکان های دیدنی ترکیه است.

۳۳-زمین شنی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

زمین شنی مکان بی نظیری در کل جهان است. اینجا جایی است که هنرمندان جهانی شن گرد هم می آیند تا هنر شنی درخشان خود را خلق کنند. این مکان با تنوع زیاد بیش از ۱۵۰ نمایشگاه، یکی از مکان های دیدنی ترکیه است. نورهای LED نیز از برخی از آثار هنری وجود دارد که جلوه بصری شگفت انگیزی را ایجاد می کند.
شما همچنین می توانید با ثبت نام در کارگاه هایی که روی شن جنبشی برگزار می شود، دست های خود را کثیف کنید. هنگام بررسی این مکان، خودتان یک مصنوع شنی مینیاتوری بسازید!

۳۴-قلعه آنکارا

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

 

طبق افسانه، آنکارا محل زندگی مهاجمان بسیاری بوده است و از این رو تأثیر فراوانی از فرهنگ های بیزانسی، رومی، عثمانی و یونانی دارد. قلعه باستانی کاخ مهمی بود که بر شهر و فراتر از آن نظارت داشت. این قلعه دارای طرح های بیزانسی و برج های متعدد در اطراف کاخ است. قلعه آنکارا یکی از مکان هایی است که در ترکیه برای پیک نیک تفریحی می توانید از آن دیدن کنید.

۳۵-آنیت کبیر

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یکی از بناهای برجسته ترکیه، آنیت کبیر، محل استراحت بنیانگذار و رئیس جمهور ترکیه مصطفی کمال آتاتورک است. این موزه دارای پله های زیبا با کنده کاری های پیچیده و حیاط باز است که می توانید در آن قدم بزنید.
در این موزه تصاویر و اشیایی که در جنگ استقلال ترکیه استفاده شده است، نمایش داده می شود. بازدید از این موزه ترکیه شما را با این کشور بیشتر آشنا می کند.

۳۶-موزه تمدن آناتولی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

موزه تمدن آناتولی آنکارا که به عنوان یکی از بهترین موزه‌های جهان رتبه‌بندی می‌شود، چند قطعه تاریخی منحصر به فرد در نمایشگاه دارد. به عنوان یک گردشگر، این یکی از مکان‌هایی است که باید در ترکیه به دلیل مجموعه‌های غنی‌اش در معرض دید بازدید کنید.
از جمله استخوان‌ها و سنگ‌های دوران پارینه سنگی، مجسمه‌های الهه مادر، تمبرها، ظروف سفالی، ابزار کشاورزی ساخته شده از استخوان دوران نوسنگی و اشیایی متعلق به زمان‌های مختلف در تاریخ جهان. مجموعه وسیع این موزه آن را به مکانی جالب برای مورخان، دانشجویان و علاقه مندان به تاریخ جهان تبدیل کرده است.

۳۷-مسجد کوکاتپه

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

این مسجد به سبک عثمانی بزرگترین مسجد آنکارا است و حدود ۲۰ سال طول کشید تا ساخته شود. ساختار مسجد نسبت به تمام ساختمان‌ها برجسته است و می‌توان از هر نقطه‌ای از شهر کوکاتپه را دید. ساختار مجلل نشاط مثبتی دارد و شما می توانید برای نیایش از مسجد دیدن کنید.
اما در ساعات نماز از رفتن به مسجد خودداری کنید، پوشش خود را متواضع نگه دارید و مطمئن شوید که کاملاً پوشیده هستید و از عکاسی خودداری کنید.

۳۸-مارماریس

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

مارماریس، یک شهر ساحلی شیک، مقصدی مجلل برای تعطیلات ترکیه است. مناظر درخت کاج، دریای گسترده، زندگی شبانه پر جنب و جوش و چاشنی های زیبای روز، چیزهایی هستند که باید به آنها نگاه کنید. برخی از کارهایی که می‌توانید در مارماریس انجام دهید عبارتند از: سواری با کروز، مسابقه قایق سواری، سواری سرگرم‌کننده در پارک آبی، ورزش‌های سرپوشیده و بیرونی و لذت بردن از غذا.

۳۹-جزیره آکدامار

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

جزیره آکدامار یکی از مکان هایی است که باید در ترکیه ببینید،شما باید در کنار دریاچه وان پیاده روی کنید، تپه ۱۹۱۲ متری که توسط مزارع بادام احاطه شده است، یک تجربه جوان کننده است.
جزیره آکدامار دارای بهترین مناظر قله مرتفع جزیره به همراه کلیسای بالای تپه است، صحنه ای که یک عمر با شما خواهد ماند. موزه کلیسای داوود و جالوت سالی یک بار برای نماز باز می شود، نقش برجسته آن حکایت از خلاقیت باستان شناسی آن زمان دارد.

۴۰قلعه کوش آداسی

معرفی 40 جاذبه گردشگری شگفت انگیز در ترکیه

یک قلعه زیبای بیزانسی کوچک در کنار جزیره کبوتر،این قلعه که به دلیل ویرانه های متعلق به قرن پانزدهم به عنوان “قلعه دزدان دریایی” شناخته می شود، اکنون به عنوان یک میراث فرهنگی شناخته می شود. در کنار قلعه چند فانوس دریایی کوچک قرار دارد که منظره ای عالی از جزیره کوش آداسی می دهد.
پس‌زمینه قلعه قدیمی قلعه کوش آداسی، پس‌زمینه‌ای جذاب برای گرفتن چند عکس خاطره انگیز از خودتان است. این یکی از مکان‌های بی‌نظیر است که می‌توانید به برنامه سفر ترکیه خود اضافه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا