هوش مصنوعی

هشدار مدیر عامل گوگل به کارمندان خود

مدیر عامل گوگل به کارمندان خود می گوید اشتباه هوش مصنوعی Gemini ”غیرقابل قبول” است.ساندار پیچای ، مدیرعامل گوگل در یادداشتی به اشتباهات هوش مصنوعی این شرکت پرداخت که منجر به این شد که گوگل قابلیت تولید تصویر Gemini خود را برای آزمایش های بیشتر آفلاین کند.

پیچای این مسائل را ”مشکل‌آمیز” خواند و گفت که آنها (کاربران )به ما توهین کرده‌اند وبعضی ها تعصب نشان داده‌اند.

موضوع این بود که تولید کننده تصویری را اوایل این ماه از طریق Gemini، گروه اصلی مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت، معرفی کرد. این ابزار به کاربران این امکان را می دهد که برای ایجاد یک تصویر، درخواست هایی را وارد کنند. در هفته گذشته، کاربران اشتباهات بزرگی را کشف کردند که در فضای مجازی منتشر شد و این شرکت هفته گذشته این ویژگی را حذف کرد و گفت که در هفته های آینده آن را مجدداً راه اندازی خواهد کرد.

پیچای گفت: «من می‌دانم که برخی از پاسخ‌های آن کاربران ما را آزرده کرده است واضح است که این کاملا غیرقابل قبول است و ما اشتباه کردیم. هیچ هوش مصنوعی کامل نیست، به خصوص در این مرحله نوظهور از توسعه صنعت.این خبر به دنبال تغییر نام چت بات گوگل از Bard به Gemini در اوایل این ماه منتشر شد.

در یادداشت پیچای آمده است که تیم‌ها به صورت شبانه روزی برای رسیدگی به این مشکلات کار کرده‌اند و این شرکت مجموعه‌ای از اقدامات و تغییرات ساختاری و همچنین فرایندهای راه‌اندازی بهبود یافته را اعمال خواهد کرد.

پیچای در این یادداشت نوشت: ما همیشه به دنبال ارائه اطلاعات مفید، دقیق و بی‌طرفانه به کاربران در محصولات خود بوده‌ایم. به همین دلیل است که مردم به آنها اعتماد دارند. این باید رویکرد ما برای همه محصولات ما، از جمله محصولات هوش مصنوعی در حال ظهور را بهتر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا