تکنولوژی

گلکسی واچ ۷ عارضه قلبی را تشخیص می‌دهد!

سامسونگ غول فناوری کره جنوبی، پتنتی را برای یک سیستم جدید ثبت کرده است که می تواند از طریق ساعت های هوشمند گلکسی، به طور مداوم عارضه های قلبی را اسکن کند.

این فناوری نوآورانه، نیاز به خوانش های دستی نوار قلب (ECG) را که در حال حاضر در ساعت های هوشمند مانند گلکسی واچ ۶ موجود است، از بین می برد.

در حال حاضر، برای بررسی ریتم نامنظم قلب و تشخیص شرایطی مانند فیبریلاسیون دهلیزی (AFib)، کاربر باید انگشت خود را به طور فعال روی حسگر ECG اختصاصی فشار دهد.

اما سیستم جدید سامسونگ، با ترجمه ضربان قلب معمولی به قرائت ECG، امکان ردیابی خودکار و مداوم سلامت قلب را فراهم می کند.

این الگوریتم جدید در پتنتی با عنوان “سیستم و روش برای تشخیص مداوم فیبریلاسیون دهلیزی از طریق ترجمه سیگنال PPG به ECG” توضیح داده شده است.

سامسونگ در این پتنت اذعان می کند که اگرچه همبستگی قوی بین قرائت های PPG و ECG وجود دارد، اما دقت لازم برای تشخیص بالینی قابل اعتماد در روش های شناخته شده تاکنون وجود نداشته است.

گلکسی واچ 7 با قابلیت تشخیص عارضه قلبی رونمایی شد
این شرکت با استفاده از هوش مصنوعی مولد، مدلی را برای ترجمه دقیق سیگنال های PPG به شکل موج های ECG مربوطه توسعه داده است.

این مدل جدید، با ترکیب دانش قبلی از نظر مدل های گرافیکی احتمالی، می تواند برای تشخیص AFib با تکمیل دقت ECG با نظارت مداوم PPG مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که سنسورهای PPG در حال حاضر برای اندازه گیری ضربان قلب، اشباع اکسیژن خون و سایر معیارهای سلامتی در اکثر ردیاب های سلامتی استفاده می شوند، افزودن این قابلیت به ساعت های هوشمند، امکان “تشخیص بالینی بیماری ها و ناهنجاری های قلبی در زمان واقعی” را فراهم می کند.

سامسونگ در پتنت خود بیان می کند که این روش از دانش بالینی غنی ECG در تشخیص آریتمی و اختلالات ضربان قلب، علل فیبریلاسیون دهلیزی و تاکی کاردی های بطنی استفاده می کند.

با وجود اینکه سامسونگ دقت و کارایی این الگوریتم را در پتنت خود تأیید کرده است، هنوز مشخص نیست که آیا این فناوری در نسل بعدی ساعت های هوشمند سری گلکسی یا سایر پوشیدنی های این شرکت مانند حلقه گلکسی آینده، به کار گرفته خواهد شد یا خیر.

همچنین، برای اینکه این فناوری به عنوان یک دستگاه پزشکی درجه بندی شود، به تایید FDA نیاز دارد.

بنابراین، بعید است که به طور کامل جایگزین حسگرهای ECG موجود در ساعت های هوشمند سامسونگ شود. با این حال، نظارت مداوم بر سلامت قلب می تواند یک مزیت عالی و نجات دهنده جان افراد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا