ارز دیجیتال

آیا روند افزایش بیت کوین ادامه دارد؟

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رکورد بالای ۶۹۰۰۰ دلاری است؟در حال حاضر، بیت کوین غیرقابل توقف به نظر می رسد. در طول هفته گذشته حدود ۲۰ درصد و برای سال نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافته است. بیت کوین با قیمتی در حدود ۶۲۰۰۰ دلار به طور قابل ملاحظه ای به بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار نزدیک شده است.

بنابراین آیا اکنون زمان آن است که به بیت کوین وارد شوید؟

به نظر می رسد که عملکرد قابل توجه بیت کوین در سال جاری عمدتاً توسط یک کاتالیزور کلیدی هدایت می شود: معرفی وجوه قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) جدید در ژانویه. اینها تقریباً با هر معیاری که می خواهید استفاده کنید، فوق العاده موفق بوده اند. جریان خالص ورودی به محبوب ترین ETF بیت کوین واقعا شگفت انگیز بوده است.

به عنوان مثال، iShares Bitcoin Trust (NASDAQ: IBIT) را از BlackRock بگیرید. در مدت کمی بیش از یک ماه، این صندوق از نگهداری بیت کوین صفر به نگه داشتن ۱۰۰۰۰۰ سکه تبدیل شده است. ورودی سرمایه گذاران روزانه ۵۰۰ میلیون دلار است. صندوق ETF iShares Bitcoin Trust اکنون تقریباً ۷ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد و جریان های ورودی جدید هیچ نشانه ای از توقف را نشان نمی دهند.

و این فقط ETF بیت کوین بلک راک نیست. دو ETF بیت کوین دیگر با بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت وجود دارد. با توجه به تمام این شتاب خرید، بیت کوین همچنان مانند یک خرید فریاد برانگیز به نظر می رسد. اگر ورودی خالص ETF شروع به کاهش کند، ممکن است یک سیگنال هشدار دهنده باشد مبنی بر اینکه رالی بیت کوین در حال از دست دادن شتاب است. اما به نظر می رسد در حال حاضر اینطور نیست. در واقع، به نظر می رسد موسسات در حال افزایش تخصیص های خود به بیت کوین هستند.

علاوه بر این، نصف شدن بیت کوین در ماه آوریل(اسفند) باید در نظر گرفته شود. این رویدادهای نصف شدن، که در آن نرخ تولید بیت کوین جدید به نصف کاهش می یابد، تنها هر چهار سال یک بار رخ می دهد و بازار ارزهای دیجیتال بسیار پیش بینی می کند. از لحاظ تاریخی، آنها کاتالیزورهای صعودی عظیم بیت کوین بوده اند.

در واقع، در سه دوره قبل از نصف شدن بیت کوین (۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰)، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است. با توجه به اینکه کمتر از دو ماه به نصف شدن زمان باقی مانده است و ما در حال حاضر به سطح قیمت ۶۹۰۰۰ دلار نزدیک شده‌ایم، تقریباً به نظر می‌رسد که بیت کوین قبل از شروع تابستان به بالاترین سطح خود برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا