تکنولوژیهوش مصنوعی

با تایپ یک جمله ویدئو واقعی ایجاد کنید

OpenAI به تازگی نرم افزار جدیدی را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد تا با تایپ یک جمله توصیفی ویدیوی واقعی ایجاد کنید.OpenAI که سال گذشته به لطف محبوبیت ChatGPT وارد دنیای تکنولوژی شده؛ فناوری هوش مصنوعی خود را به ویدیو در می آورد.

این شرکت، مدل جدید هوش مصنوعی مولد خود را معرفی کرد. Sora مشابه ابزار AI تولید تصویر OpenAI، DALL-E عمل می کند. کاربر یک صحنه مورد نظر را تایپ می کند و Sora یک کلیپ ویدیویی با کیفیت بالا را برمی گرداند. Sora همچنین می‌تواند کلیپ‌های ویدیویی با الهام از تصاویر ثابت تولید کند و ویدیوهای موجود را گسترش دهد یا فریم‌های از دست رفته را پر کند.

اکنون که چت بات ها و تولیدکنندگان تصویر راه خود را به دنیای مصرف کننده و تجارت باز کرده اند، ویدئو می تواند مرز بعدی هوش مصنوعی مولد باشد. در حالی که فرصت های خلاقانه علاقه مندان به هوش مصنوعی را هیجان زده می کند، فناوری های جدید با نزدیک شدن به انتخابات سیاسی بزرگ در سراسر جهان، نگرانی های جدی درباره اطلاعات نادرست ایجاد می کنند. بر اساس داده های Clarity، یک شرکت یادگیری ماشین، تعداد دیپ فیک های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی سال به سال ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

Sora در حال حاضر محدود به تولید ویدیوهایی با طول یک دقیقه یا کمتر است. OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت ، تلاش خود برای ارائه مجموعه گسترده‌تری از مدل‌های هوش مصنوعی، چندوجهی بودن – ترکیب تولید متن، تصویر و ویدئو را به هدف تبدیل کرده است.

براد لایت کپ، مدیر اجرایی OpenAI، گفت: «جهان چندوجهی است . «اگر به نحوه پردازش ما به عنوان انسان و تعامل با جهان فکر کنید، ما چیزها را می بینیم، چیزهایی می شنویم، چیزهایی می گوییم – جهان بسیار بزرگتر از متن است. بنابراین، همیشه احساس می‌کردیم که متن و کد تنها مدالیته‌ها، رابط‌های واحدی هستند که می‌توانستیم برای اینکه این مدل‌ها چقدر قدرتمند هستند و چه کاری می‌توانند انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا