هوش مصنوعی

تبدیل متن به صدا با هوش مصنوعی

OpenAI نتایج اولیه آزمایش ویژگی‌ای را به اشتراک می‌گذارد که می‌تواند کلمات را با صدای بلند انسان بخواند که مرز جدیدی برای هوش مصنوعی برجسته می‌کند.

این شرکت در حال به اشتراک گذاری دموهای اولیه و موارد استفاده از یک پیش نمایش در مقیاس کوچک از مدل تبدیل متن به گفتار به نام Voice Engine است که تاکنون با حدود ۱۰ توسعه دهنده به اشتراک گذاشته است. OpenAI تصمیم گرفت که از عرضه گسترده‌تر این ویژگی که در اوایل این ماه به خبرنگاران اطلاع داده بود، خودداری کند.

این شرکت روز جمعه در یک پست وبلاگی نوشت: ما می دانیم که تولید گفتاری که شبیه صدای مردم است، خطرات جدی دارد ما در حال تعامل با شرکای آمریکایی و بین‌المللی از سراسر دولت، رسانه‌ها، سرگرمی‌ها، آموزش، جامعه مدنی و فراتر از آن هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که در حین ساخت، بازخورد آن‌ها را نیز لحاظ می‌کنیم.

برخلاف تلاش‌های قبلی OpenAI برای تولید محتوای صوتی، Voice Engine می‌تواند گفتاری شبیه به افراد فردی ایجاد کند، که با آهنگ‌ها و آهنگ‌های خاص آنها کامل می‌شود. تنها چیزی که نرم افزار نیاز دارد ۱۵ ثانیه صدای ضبط شده فردی است که در حال صحبت کردن است تا صدای خود را بازسازی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا