تکنولوژی
موضوعات داغ

کنترل ماوس کامپیوتر از طریق فکر کردن

ایلان ماسک موسس شرکت  Neural ink گفت: یک بیمار با فناوری مغز اکنون می تواند فقط با فکر کردن، ماوس کامپیوتر را کنترل کند و اگر این اتفاق بیفتد تحول بزرگی در دنیا شکل خواهد گرفت.

استارت آپ این میلیاردر می گوید که یک ایمپلنت مغزی ساخته است تا به انسان کمک کند از سیگنال های عصبی خود برای کنترل فناوری های خارجی استفاده کند.ماسک، که مدیرعامل تسلا نیز هست، گفت که Neuralink در تلاش است تا «تا حد امکان فشار دادن دکمه‌ها را از طریق فکر کردن» از بیمار دریافت کند.

ماسک در یک جلسه Spaces در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی گفت: «به نظر می‌رسد که بیمار بدون هیچ گونه عوارضی که ما از آن آگاه هستیم، بهبودی کامل پیدا کرده است و می‌تواند ماوس را کنترل کند، فقط با فکر کردن، ماوس را در اطراف صفحه حرکت دهد.»

کنترل ماوس کامپیوتر از طریق فکر کردن
کنترل ماوس کامپیوتر از طریق فکر کردن

Neuralink دستگاه خود را برای اولین بار در ماه ژانویه در انسان کار گذاشت. این شرکت از یک ربات برای کاشت دقیق دستگاه در مغز استفاده می کند.ایلان ماسک ادامه داد که سعی می‌کند «تا حد امکان فشار دادن دکمه‌ها را از طریق فکر کردن» از بیمار دریافت کند. او گفت که این می تواند شامل بالا و پایین بردن ماوس کامپیوتر برای کشیدن جعبه ها روی صفحه باشد.

Neuralink پس از دریافت مجوز از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای انجام این مطالعه در ماه مه، شروع به  استخدام بیماران برای اولین کارآزمایی بالینی درون انسانی خود کرد.هدف این شرکت بازیابی قابلیت های از دست رفته مانند بینایی، عملکرد حرکتی و گفتار است.

کارآزمایی بالینی بر روی انسان تنها یک گام از مسیر Neuralink به سمت تجاری سازی را نشان می دهد. شرکت‌های تجهیزات پزشکی باید چندین دور جمع‌آوری و آزمایش ایمنی داده‌ها را قبل از تایید نهایی FDA انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا