دسته‌بندی نشده

گوگل کروم با قابلیت جدید جستجوی بصری آپدیت شد

کاربران می‌توانند با استفاده از حرکات لمسی مانند ضربه زدن یا کشیدن دایره به دور سوژه مورد نظر، به راحتی در وب جستجو کنند. این قابلیت که پیش از این در برنامه‌های Google Lens و Circle to Search ارائه شده بود، اکنون به مرورگر کروم نیز اضافه شده است.

جستجوی بصری، روشی جدید برای تعامل با وب:

با افزوده شدن این قابلیت، جستجوی اطلاعات در صفحات وب به روشی بصری‌تر تبدیل می‌شود. به این صورت که کاربران می‌توانند با کشیدن دایره روی محتوای صفحه، به جای تایپ کردن کلمات کلیدی، به دنبال اطلاعات مرتبط باشند.

ادغام کروم و لنز، اطلاعات بیشتر در دسترس شما:

ادغام Google Chrome و Google Lens به کاربران امکان می‌دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد متن یا تصاویر موجود در صفحه نمایش خود بدست آورند. با انتخاب یا کشیدن دایره دور متن یا تصویر، Google Chrome کل وب را برای یافتن نتایج مرتبط جستجو می‌کند.

شباهت‌ها و تفاوت‌ها:

همانطور که در تصویر منتشر شده در XDA Developers مشاهده می‌شود، با اعمال این تغییرات، Google Chrome تا حدی شبیه به Google Lens عمل می‌کند، به عنوان مثال هنگام گرفتن اسکرین شات، پس‌زمینه محو می‌شود.

با وجود شباهت‌ها، هنوز تفاوت‌هایی نیز بین این دو وجود دارد. به عنوان مثال، رابط کاربری جستجوی بصری در Chrome به اندازه Lens بصری نیست. در Chrome، به جای کشیدن دایره، کاربر می‌تواند با حرکت نشانگر ماوس، مربعی با گوشه‌های گرد را به دور سوژه مورد نظر ترسیم کند.

جمع‌بندی:

قابلیت جستجوی بصری جدید در Google Chrome، روشی نوآورانه و کارآمد برای جستجو در وب ارائه می‌دهد. ادغام این قابلیت با Google Lens، به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی اطلاعات بیشتری را از صفحات وب استخراج کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا