تکنولوژیخودرو

سرمایه گذاری خودرو ساز چینی روی هوش مصنوعی

اکسپنگ، سازنده خودروهای برقی چینی، ۴۰۰۰ نفر را استخدام می کند و روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند.سازنده خودروهای الکتریکی چینی Xpeng روی میلیون‌ها نفر را در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خواهد کرد، زیرا به دنبال زنده ماندن از آنچه به عنوان “دریای خونین” رقابت در بزرگترین بازار خودروی جهان توصیف می‌شود، است.

کارکنان اضافی نشان دهنده افزایش ۲۵ درصدی نیروی کار سازنده خودروهای برقی تحت حمایت فولکس واگن از آخرین تعداد ۱۵۸۲۹ نفر در پایان سال است.

این گسترش در نامه‌ای از سوی رئیس اجرایی هی شیائوپنگ به کارمندان در روز یکشنبه، اولین روز کاری پس از تعطیلات سال نو  اعلام شد.او گفت که این شرکت همچنین ۳٫۵ میلیارد یوان (۴۸۶٫۳۶ میلیون دلار) در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی برای رانندگی هوشمند سرمایه گذاری خواهد کرد و افزود که Xpeng قصد دارد تا حدود ۳۰ محصول جدید یا مدل اصلاح شده را ظرف سه سال عرضه کند.

سرمایه گذاری خودرو ساز چینی روی هوش مصنوعی

وی با توصیف سال ۲۰۲۴ به عنوان اولین سال برای برندهای خودروسازی چینی گفت: “در مواجهه با وضعیت بدبینانه اقتصاد کلان، بسیاری از شرکای تجاری عقب نشینی می کنند و از سرمایه گذاری می ترسند. من فکر می کنم این فرصتی برای توسعه ما است.” در سال ۲۰۲۴، ما روند را کاهش خواهیم داد و در سه ماهه چهارم یا قبل از آن وارد یک چرخه مثبت پرسرعت خواهیم شد.

برنامه های توسعه Xpeng با رقبایی که برای کاهش هزینه ها رقابت می کنند، در تضاد است. تقاضا در بزرگترین بازار خودروی جهان علیرغم تخفیف های مجدد به رهبری تسلا (TSLA) همچنان کاهش می یابد.

در مواجهه با تقاضای ضعیف تر در داخل، خودروسازان در چین به صادرات به عنوان نیروی محرکه برای رشد نگاه کرده اند. اما نفوذ رو به رشد چین به عنوان یک صادرکننده خودرو باعث ایجاد اصطکاک در خارج از کشور شده است.

وزارت بازرگانی چین در اوایل این ماه گفت که صنعت خودروهای انرژی جدید را تشویق می‌کند تا به محدودیت‌های تجارت خارجی واکنش نشان دهد و با شرکت‌های خارج از کشور همکاری کند، در حالی که اروپا در مورد یارانه‌های چینی برای این بخش تحقیق می‌کند.فولکس واگن در ماه جولای اعلام کرد که حدود ۷۰۰ میلیون دلار در Xpeng سرمایه گذاری کرده و ۴٫۹۹ درصد از سهام این شرکت را خریداری خواهد کرد.

او گفت: “امسال دهمین سال Xpeng است و عملکرد ما باید بیش از دو برابر شود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا