هوش مصنوعی

ChatGPT با قابلیت‌های صوتی و تصویری جدید معرفی شد

OpenAI با رونمایی از قابلیت‌های صوتی و تصویری جدید برای چت‌بات محبوب ChatGPT، تعامل انسان و کامپیوتر را به سطح تازه‌ای ارتقا داده است.

برخی از ویژگی‌های جدید شگفت‌انگیز

قصه‌گویی با صداهای مختلف: ChatGPT می‌تواند داستان‌هایی را با صداهای مختلف روایت کند و به شخصیت‌های داستان جان ببخشد.

حل مسائل ریاضی: با ارائه یک معادله ریاضی به صورت کتبی یا تصویری، ChatGPT راه حل آن را به صورت گام به گام به شما ارائه می‌دهد.

دسترسی به دوربین: ChatGPT می‌تواند از طریق دوربین گوشی شما به دنیای واقعی متصل شود و بر اساس تصاویر دریافتی به شما کمک کند. به عنوان مثال، می‌تواند به حل معادلات ریاضی نوشته شده روی کاغذ یا ترجمه متون از طریق دوربین کمک کند.

تجزیه و تحلیل کد: ChatGPT می‌تواند کدهای در حال نوشتن شما را در محیط دسکتاپ بررسی کند، اشکالات احتمالی را شناسایی کند و اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

ارائه بازخورد در مورد نمودارها: ChatGPT می‌تواند نمودارها را تجزیه و تحلیل کند و اطلاعات و بازخوردهای واقعی راجع به آنها ارائه دهد.

ترجمه همزمان: ChatGPT می‌تواند به عنوان یک مترجم همزمان عمل کند و گفتگوها را به صورت لحظه‌ای بین زبان‌های مختلف ترجمه کند.

تشخیص احساسات: ChatGPT می‌تواند با استفاده از دوربین، احساسات افراد را از روی چهره آنها تشخیص دهد. (این قابلیت در چند هفته آینده عرضه خواهد شد.)

مدل GPT-4o: OpenAI همچنین از مدل هوش مصنوعی جدید GPT-4o رونمایی کرد که در درک و بحث در مورد تصاویر به طرز چشمگیری بهتر از مدل‌های قبلی عمل می‌کند. (به عنوان مثال، می‌توانید از یک منو عکس بگیرید و از GPT-4o بخواهید آن را ترجمه کند.)

ChatGPT با این قابلیت‌های جدید، به ابزاری قدرتمند برای ترجمه، آموزش، خلاقیت و موارد  بسیار دیگر تبدیل شده است.

آیا شما برای امتحان این قابلیت‌های جدید هیجان‌زده هستید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا