کتاب

خرید کتاب رام کننده ی باد با بهترین قیمت

خرید کتاب رام کننده ی باد با بهترین قیمت

کتاب “رام کننده ی باد” داستان واقعی پسری به نام ویلیام کامکوامبا را روایت می کند که در روستایی در مالاوی، یکی از فقیرترین کشورهای آفریقا زندگی می کرد. با وجود اینکه ویلیام به دلیل فقر امکان ادامه تحصیل در مدرسه را نداشت، با پشتکار و ذکاوت خود توانست با استفاده از مواد دورریختنی، یک توربین بادی بسازد و به این ترتیب به روستای خود در حل مشکل کمبود برق کمک کند.

مبارزه با چالش ها:

ویلیام در دوران کودکی با چالش های متعددی روبرو بود. خشکسالی شدید، فقر و فقدان امکانات آموزشی، زندگی را برای او و خانواده اش دشوار کرده بود. با وجود این مشکلات، ویلیام ناامید نشد و با کنجکاوی و اشتیاق به یادگیری، به دنبال راه هایی برای حل مشکلات روستای خود بود.

قدرت علم و دانش:

علاقه ی ویلیام به علم و دانش، او را به کتابخانه محلی روستا کشاند. در آنجا با مطالعه کتاب های علمی، به خصوص در زمینه ی انرژی های تجدیدپذیر، ایده ی ساخت توربین بادی را در ذهن خود پرورش داد. وی با استفاده از مواد دورریختنی مانند فلزات قراضه، چوب و قطعات الکترونیکی، موفق به ساخت توربینی شد که می توانست برای روشنایی خانه ها و مدرسه ی روستا مورد استفاده قرار گیرد.

الهام بخش نسل ها:

داستان ویلیام کامکوامبا به عنوان نمونه ای الهام بخش از قدرت نوآوری، پشتکار و امید شناخته می شود. او نشان داد که با وجود محدودیت ها نیز می توان به اهداف بزرگ دست یافت و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کرد. کتاب “رام کننده ی باد” به زبان های متعددی ترجمه شده و مورد استقبال خوانندگان در سراسر جهان قرار گرفته است. این کتاب همچنین جوایز متعددی از جمله جایزه کتاب کودک گودریدز را به خود اختصاص داده است.

نام کتاب: رام کننده باد

نویسنده: ویلیام کامکوامبا

تعداد صفحه : ۲۵۸

سال انتشار شمسی : ۱۴۰۲

سال انتشار میلادی : ۲۰۰۹

نوع جلد : شومیز

سری چاپ : ۲

برنده جایزه ALA Alex سال ۲۰۱۰

برنده جایزه بین المللی کتاب کورین سال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا