کتاب

خرید کتاب انقراض ششم با بهترین قیمت

خرید کتاب انقراض ششم با بهترین قیمت

انقراض ششم: سفری به ژرفای انقراض دسته‌جمعی و آینده‌ی سیاره‌ی زمین

کتاب “انقراض ششم” اثر الیزابت کولبرت، اثری پرمغز و هشداردهنده درباره‌ی آینده‌ی سیاره‌ی زمین و ششمین انقراض دسته‌جمعی که در حال وقوع است، می‌باشد. این کتاب ترکیبی از تاریخ فکری و طبیعی، گزارش میدانی و روایتی قدرتمند از رویداد انقراضی است که در برابر چشمان ما در حال وقوع است.

در طول نیم میلیارد سال گذشته، زمین شاهد پنج انقراض دسته‌جمعی بوده است که در طی آن، تنوع زیستی به طور ناگهانی و چشمگیری کاهش یافته است.

دانشمندان سراسر جهان در حال مطالعه‌ی ششمین انقراض دسته‌جمعی هستند که پیش‌بینی می‌شود ویرانگرترین رویداد انقراضی از زمان برخورد سیارکی که به نابودی دایناسورها منجر شد، باشد. این بار، عامل این فاجعه، ما انسان‌ها هستیم.

کولبرت در کتاب “انقراض ششم” با تکیه بر تحقیقات گسترده‌ی خود در حوزه‌های مختلف، از جمله زمین‌شناسی، گیاه‌شناسی و زیست‌شناسی دریایی، داستانی تکان‌دهنده از انقراض‌هایی که در حال رخ دادن هستند، ارائه می‌دهد.

او به همراه خواننده به اعماق اقیانوس‌ها، جنگل‌ها و صخره‌های مرجانی سفر می‌کند و از نزدیک شاهد انقراض گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی می‌شود.

کتاب “انقراض ششم” ۱۲ گونه را به خواننده معرفی می‌کند که برخی از آن‌ها از بین رفته‌اند و برخی دیگر در معرض خطر انقراض قرار دارند. این گونه‌ها شامل قورباغه‌ی طلای پاناما، مرجان استاگورن، درخت بلوط بزرگ و کرگدن سوماتران می‌شوند.

کولبرت از طریق داستان‌های این گونه‌ها، گزارشی هولناک از ناپدید شدن‌هایی که در اطراف ما در حال وقوع هستند، ارائه می‌دهد و تاریخچه‌ی مفهوم انقراض را از زمان مطرح شدن آن توسط ژرژ کوویه در دوران انقلاب فرانسه تا به امروز، بررسی می‌کند.

انقراض ششم، پیامدهای ماندگاری برای بشریت خواهد داشت و کولبرت در این کتاب، ما را به چالش می‌کشد تا در مورد معنای انسان بودن و جایگاهمان در سیاره زمین، دوباره فکر کنیم. این کتاب اثری ضروری برای هر کسی است که به آینده‌ی زمین و سرنوشت نسل‌های آینده اهمیت می‌دهد.

نکاتی در مورد کتاب:

نویسنده: الیزابت کولبرت

تاریخ انتشار: ۲۰۱۴

جوایز: دو بار برنده جایزه مجله ملی

ژانر: علمی، تاریخ طبیعی، گزارش

موضوعات: انقراض دسته‌جمعی، تنوع زیستی، تغییرات آب و هوایی، آینده‌ی زمین

سبک: نثری گویا و جذاب، روایتی داستانی، تحقیقات علمی دقیق

اگر به دنبال کتابی هستید که دیدگاه شما را نسبت به جهان تغییر دهد و شما را به فکر وادارد، “انقراض ششم” انتخابی عالی برای شما است. این کتاب اثری تکان‌دهنده و ضروری است که باید توسط همه خوانده شود.

نام کتاب: انقراض ششم

نویسنده: الیزابت کلبرت

تعداد صفحه : ۳۳۶

سال انتشار شمسی : ۱۴۰۳

سال انتشار میلادی : ۲۰۱۴

نوع جلد : شومیز

سری چاپ : ۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا