ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین انرژی زیادی را هدر میدهد

ماینرهای بیت کوین در طول اجرای کریپتوها با سرعت بی سابقه ای انرژی را می بلعند.استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پس از بهبودی از تجربه نزدیک به مرگ در زمستان رمزنگاری اخیر، دوباره به حالت بقا بازگشته‌اند.میلیاردها دلار برای تجهیزات هزینه کرده و انرژی را با سرعتی بی‌سابقه، کد ارز دیجیتال را به‌روزرسانی می کنند.

افزایش فعالیت‌ها به دلیل افزایش قیمت در بزرگترین ارز دیجیتال جهان است که توسط صندوق‌های نقدی تازه راه‌اندازی شده در بورس بیت‌کوین و رویداد چهارساله به نام نصف شدن که قرار است در ماه آوریل (فروردین) برگزار شود، ایجاد شده است. بیت کوین از زمان سقوط ۶۴ درصدی در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه یک سری ورشکستگی ها و رسوایی های صنعت کریپتو، بیش از چهار برابر رشد کرده است.

بر اساس داده های گردآوری شده و براساس پرونده های عمومی، از فوریه ۲۰۲۳، ۱۳ شرکت برتر ماینینگ برای بیش از ۱ میلیارد دلار رایانه های تخصصی سفارش داده اند. شرکت CleanSpark و Riot Platforms Inc. رهبری گروه را بر عهده داشتند و به ترتیب ۴۷۳ و ۴۱۵ میلیون دلار برای دکل ها هزینه کردند.

 

این ماشین‌ها برای کمک به استخراج‌کنندگان برای افزایش کارایی عملیات خود و قفل کردن نرخ برق مطلوب خریداری می‌شوند. ماینرها دائماً در جست‌وجوی انرژی ارزان هستند زیرا از رایانه‌های تشنه انرژی برای تأیید سوابق تراکنش‌های روی بلاک چین استفاده می‌کنند تا پاداش‌هایی در قالب بیت‌کوین کسب کنند.

Asher Genoot، مدیر اجرایی Hut 8 Corp.، یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین که به صورت عمومی معامله می شوند، می گوید: مقیاس مهم است زیرا می توانید ماشین هایی را برای نرخ های بهتر، معاملات انرژی بزرگ تر و کاهش هزینه های توسعه به دست آورید. وقتی مقیاس داشته باشید، سود حاشیه ای و رشد بیشتری خواهید داشت و می توانید هزینه های کلان خود را پوشش دهید.

تمام فعالیت ها باعث می شود که ماینرها با سرعتی بی سابقه انرژی مصرف کنند. طبق برآورد Coin Metrics، در ماه گذشته، ماینرها به رکورد ۱۹٫۶ گیگاوات برق رسیدند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۳، ۱۲٫۱ گیگاوات بود. این معادل ظرفیت برقی است که می تواند انرژی حدود ۳٫۸ میلیون خانه در تگزاس را تامین کند، جایی که بسیاری از عملیات معدنی در آن واقع شده اند.

استخراج کنندگان بیت کوین برخی از سهام های با بهترین عملکرد در سال گذشته بودند که به شرکت ها اجازه دادند تا با فروش سهام تازه منتشر شده از طریق برنامه های ارائه در بازار سرمایه خود را افزایش دهند. این علاوه بر افزایش ارزش بیت کوین است که در دفتر ماینرها نگهداری می شود. بیت کوین در ۸ مارس به رکورد بیش از ۷۰۰۰۰ دلار رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا