ارز دیجیتال

درآمد ماینر بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین (BTC) سود بی‌سابقه‌ای به‌دست می‌آورند و پاداش استخراج روزانه به رکوردشکنی ۷۸٫۸۹ میلیون دلار در ۱۱ مارس(دوشنبه ۲۱ اسفند) رسید. این رقم از بالاترین رقم قبلی ۷۴٫۴ میلیون دلاری که در اکتبر ۲۰۲۱ تعیین شده بود فراتر رفت. افزایش درآمد ماینر همزمان با رکوردشکنی بیت کوین است. این ارز دیجیتال پیشرو اخیراً در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند)به بالاترین سطح خود یعنی ۷۲۹۵۳ دلار رسید.

کارمزد تراکنش ها، همراه با پاداش های بلوک، به درآمد ماینرها کمک می کند. در حال حاضر، ماینرها به ازای هر بلوک موفق ایجاد شده، ۶٫۲۵ بیت کوین دریافت می کنند. افزایش اخیر در تراکنش ها به پاداش های بیشتری برای ماینرهایی که شبکه را ایمن می کنند، تبدیل می شود. نرخ هش بیت کوین، معیاری برای سنجش قدرت پردازش شبکه، اخیراً در ماه فوریه به بالاترین حد خود یعنی ۶۷۶ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسیده است. با وجود کاهش جزئی، نرخ هش به طور قابل توجهی بالاتر از سال گذشته است.

با این حال، با رویداد احتمالی نصف شدن بیت کوین در ماه آوریل(فروردین)، برخی از ماینرها اقدامات احتیاطی را انجام می دهند. نصف کردن پاداش های بلوک را به نصف کاهش می دهد، از ۶٫۲۵ BTC به ۳٫۱۲۵ BTC. بر اساس گزارش بلومبرگ، برای جبران این کاهش، برخی از ماینرها سود خود را در تجهیزات استخراج اضافی سرمایه گذاری می کنند. داده‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ معدنی در ماه گذشته بیش از یک میلیارد دلار دکل‌های حفاری خریداری کرده‌اند.

داده‌های زنجیره‌ای از Glassnode نشان می‌دهد که ماینرها نیز برخی از دارایی‌های بیت‌کوین خود را می‌فروشند، به طور بالقوه برای آماده شدن برای نصف شدن یا سرمایه‌گذاری در افزایش اخیر قیمت. این فعالیت فروش در یک بازار صعودی عادی تلقی می شود، به ویژه با توجه به رکورد حجم معاملات که بیت کوین بیشتری را وارد بازار می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا