ارز دیجیتال

بیت کوین ۶ درصد سقوط می کند اما آلت کوین ها می درخشند

بیت کوین ۶ درصد سقوط می کند در حالی که آلت کوین ها درخشش دارند

بیت کوین در روز سه شنبه تا ۶٫۵ درصد سقوط کرد و در مسیر رسیدن به بزرگترین افت یک روزه خود در دو هفته گذشته، به دلیل موجی از فروش ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های ریسک مانند سهام.

قیمت آخرین بار با کاهش ۵٫۶ درصدی به ۶۳۶۵۰ دلار رسید و به پایین ترین حد دو هفته ای ۶۲۹۶۶ دلار رسید، در حالی که اتر با ۶٫۷ درصد کاهش به ۳۲۷۶ دلار رسید.

بیت کوین هنوز ۵۲ درصد افزایش را برای سال جاری نشان می دهد، زیرا سرمایه گذاران در صندوق های مبادله ای ایالات متحده با پشتیبانی بیت کوین نقطه ای انباشته شده اند.

این قیمت در روز پنجشنبه هفته گذشته به رکورد نزدیک به ۷۴۰۰۰ دلار رسید که باعث افزایش سود شد، همراه با مجموعه ای از اطلاعات منتشر شده در ایالات متحده که نشان می دهد فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را در سال جاری آنطور که قبلا تصور می شد کاهش ندهد.

در هفته گذشته، بیت کوین نزدیک به ۹ درصد کاهش یافته است که بزرگترین کاهش هفته به هفته از سپتامبر گذشته بوده است، در حالی که اتر پس از ارتقاء به شبکه اصلی اتریوم، ۱۳ درصد از دست داده است.

توکن‌های کوچک‌تر که به نام «آلت‌کوین» نیز شناخته می‌شوند، جریان‌های خود را به خود اختصاص داده‌اند. به گفته Coingecko، توکن sol شبکه solana در هفته اخیر ۱۹ درصد افزایش یافته است، در حالی که کوین avalanche’s avax 17 درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران صرافی Bitfinex در یادداشتی می‌گویند: «با توجه به بالاترین رکورد اخیر بیت‌کوین و اصلاحات بعدی، ما پیش‌بینی می‌کنیم که یک دوره تنظیم مجدد بازار وجود داشته باشد، زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال تعادل در میان جریان‌های بی‌سابقه به ETF‌های بیت‌کوین هستند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا