ارز دیجیتال

بیل آکمن، سرمایه گذار میلیاردر، بیت کوین را مورد بررسی قرار می دهد

بیل آکمن، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پرشینگ اسکوئر کپیتال منیجنت، بعد از ظهر شنبه، بخشی از توجه خود را در شبکه ایکس به بیت کوین معطوف کرد و به طرزی گستاخانه سناریویی را پیشنهاد کرد که در آن قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان می‌تواند بسیار بالاتر از آن چیزی باشد که هر کسی تصور می‌کند افزایش یابد.

آکمن می گوید: افزایش قیمت بیت کوین منجر به افزایش استخراج و مصرف بیشتر انرژی، افزایش هزینه انرژی، افزایش تورم و کاهش دلار، افزایش تقاضا برای بیت کوین و افزایش استخراج، افزایش تقاضا برای انرژی و ادامه چرخه می شود.

او ادامه داد: بیت کوین تا بی نهایت می رود، قیمت انرژی سر به فلک می کشد و اقتصاد سقوط می کند. شاید باید مقداری بیت کوین بخرم.

او بعداً افزود: مشکل البته این است که به صورت معکوس نیز کار می کند.

افزایش قیمت بیت کوین منجر به افزایش استخراج و مصرف بیشتر انرژی، افزایش هزینه انرژی، افزایش تورم و کاهش دلار، افزایش تقاضا برای بیت کوین و افزایش استخراج، افزایش تقاضا برای انرژی و ادامه چرخه می شود.

جای تعجب نیست که پست آکمن با واکنش سریع بسیاری از جامعه بیت کوین، از جمله بنیانگذار و مدیر اجرایی MicroStrategy (MSTR)، مایکل سیلور، که پیشنهاد داد مستقیماً در مورد این موضوع با آکمن صحبت کند، مواجه شد.

سیلور گفت : شما باید مقداری بیت کوین بخرید، اما نه به دلایلی که در بالا ذکر شد . بیشتر ماینرهای بیت کوین هزینه برق را برای سایر مصرف کنندگان کاهش می دهند، نه افزایش. اگر مایلید در مورد ۱ به ۱ بحث کنید، به من اطلاع دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا