هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به کمک مقابله با تهدیدات سایبری می آید

مدیرعامل گوگل می‌گوید هوش مصنوعی می‌تواند «به طور نامتناسبی» به دفاع در برابر تهدیدات امنیت سایبری کمک کند.به گفته ساندار پیچای مدیر عامل گوگل، پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی می تواند به تقویت دفاع در برابر تهدیدات امنیتی در فضای سایبری کمک کند.

پیچای در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: ”هوش مصنوعی به طور نامتناسبی به افرادی که دفاع می کنند کمک می کند، زیرا شما ابزاری را دریافت می کنید که می تواند در مقیاس آن را تحت تاثیر قرار دهد.”

طبق گزارش Cybersecurity Ventures، حملات سایبری در سال ۲۰۲۳ حدود ۸ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی خسارات وارد کرد – مبلغی که قرار است تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰٫۵ تریلیون دلار افزایش یابد.

در میان نگرانی‌های فزاینده در مورد استفاده‌های بالقوه شرورانه از هوش مصنوعی، ابزارهای اطلاعاتی می‌توانند به دولت‌ها و شرکت‌ها کمک کنند تا شناسایی و پاسخ به تهدیدات بازیگران متخاصم را سرعت بخشند و همچنین در تقویت دفاع در برابر تهدیدات امنیتی در فضای سایبری کمک کند.

ما حق داریم در مورد تأثیر آن بر امنیت سایبری نگران باشیم. پیچای در پایان هفته گذشته به نمایندگانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت، اما فکر می‌کنم هوش مصنوعی به طور غیر مستقیم، دفاع ما را در برابر امنیت سایبری تقویت می‌کند.حجم و پیچیدگی حملات امنیت سایبری افزایش یافته است زیرا عوامل مخرب به طور فزاینده ای از آنها به عنوان راهی برای اعمال قدرت و اخاذی استفاده می کنند.

گزارش ژانویه از مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا – بخشی از آژانس اطلاعاتی این کشور می‌گوید که هوش مصنوعی تنها این تهدیدها را افزایش می‌دهد، موانع ورود هکرهای سایبری را کاهش می‌دهد و فعالیت‌های سایبری مخرب بیشتری از جمله حملات باج‌افزار را ممکن می‌سازد.

با این حال پیچای گفت که هوش مصنوعی همچنین زمان مورد نیاز برای شناسایی حملات و واکنش در برابر آنها را برای مدافعان کاهش می دهد. او گفت که این امر باعث کاهش معضل مدافعان می شود که به موجب آن هکرهای سایبری باید فقط یک بار برای حمله به یک سیستم موفق باشند در حالی که یک مدافع باید هر بار برای محافظت از آن موفق باشد.

او گفت: «هوش مصنوعی به طور نامتناسبی به افرادی که دفاع می‌کنند کمک می‌کند، زیرا شما ابزاری را دریافت می‌کنید که می‌تواند در مقیاس در مقایسه با افرادی که سعی در بهره‌برداری دارند، بر آن تأثیر بگذارد.او افزود: «بنابراین، از برخی جهات، ما در حال برنده شدن در مسابقه هستیم.

گوگل هفته گذشته ابتکار جدیدی را اعلام کرد که ابزارهای هوش مصنوعی و سرمایه گذاری های زیرساختی را برای تقویت امنیت آنلاین ارائه می دهد. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: ابزاری رایگان و متن‌باز با نام Magika به کاربران کمک می‌کند بدافزارها را شناسایی کنند – نرم‌افزارهای مخرب – این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد ، در حالی که کاغذ سفید اقدامات و تحقیقاتی را پیشنهاد می‌کند و حفاظ‌هایی را در اطراف هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

هوش مصنوعی به کمک مقابله با تهدیدات سایبری می آید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا