تکنولوژیهوش مصنوعی

سامسونگ لوازم خانگی را با هوش مصنوعی عرضه می کند

سامسونگ روز چهارشنبه، مجموعه ای از لوازم خانگی جدید مجهز به هوش مصنوعی (AI) خود را معرفی کرد. این رویداد به صورت فیزیکی در سه شهر سئول، پاریس و نیویورک  برگزار شد و محصولاتی را که در بازارهای مربوطه عرضه خواهند شد به نمایش گذاشت.

امسال این غول فناوری کره جنوبی هوش مصنوعی را در محصولات خود ادغام کرده و ویژگی ها و قابلیت های جدیدی را برای کاربران به ارمغان آورده است. سامسونگ همچنین در حال یکپارچه سازی پلت فرم امنیتی Knox خود برای محافظت از داده های کاربر واقع در دستگاه های متصل است.

هر سه مکان رویداد دارای محصولات مجزا بودند و سئول با مجموع ۱۴ محصول راه اندازی شده، بیشترین تنوع را داشت. همه محصولات دارای Wi-Fi داخلی، دوربین های داخلی، تراشه های هوش مصنوعی و سازگاری با برنامه SmartThings هستند.

سامسونگ با این محصولات ویژگی های جدیدی را نیز معرفی کرد. یک پنل LCD 7 اینچی، معروف به AI Home، برای دسترسی آسان و کنترل بر کل اکوسیستم متصل به چندین محصول اضافه شده است. AI Home به کاربرانی که روی یک دستگاه کار می کنند اجازه می دهد تا دیگری را کنترل کنند. همچنین می‌تواند موسیقی و رسانه پخش کند و دستور العمل‌هایی را برای رجوع در حین آشپزی نشان دهد.

یکی دیگر از ویژگی های جدید اتصال هوشمند تلفن همراه است که هنگامی که تلفن در فاصله نزدیک با لوازم ثبت شده قرار می گیرد، هشداری را به تلفن ارسال می کند. این اعلان شامل یک منوی کنترل سریع برای اجرای عملکردهای کلیدی دستگاه به طور مستقیم از تلفن است. فرآیند سوار شدن نیز با ثبت آسان در برنامه SmartThings سامسونگ بهبود یافته است.

در این رویداد نوآوری های خاص محصول نیز معرفی شد. به ویژه، یک یخچالی که  دارای دید هوش مصنوعی است که از یک دوربین داخلی برای شناسایی ۳۳ ماده غذایی تازه استفاده می کند. سپس، از طریق AI Home، می تواند دستور العمل هایی را توصیه کند که می توان با استفاده از اقلام داخل یخچال تهیه کرد.

هوش مصنوعی Jet Bot Combo AI که یک ربات جاروبرقی است، می تواند اشیاء مختلف از جمله انسان و حیوانات خانگی و همچنین کابل های نازک تلفن و فرش یا تشک را تشخیص دهد. همچنین می تواند حس کند که چه نوع سطحی را باید تمیز کرد و چگونه آنها را تمیز کرد.

در نهایت، سامسونگ همچنین قابلیت‌های هوش مصنوعی را به دستیار صوتی بومی خود Bixby برای لوازم هوشمند خود اضافه می‌کند. این شرکت می‌گوید با ادغام هوش مصنوعی، بیکسبی اکنون می‌تواند جملات پیچیده، درخواست‌های متنی و وظایف چند لایه را درک کند. به عنوان مثال، کاربر می تواند بگوید اتاق نشیمن احساس رطوبت می کند و دستیار می تواند زمینه را درک کند و راه حل هایی را پیشنهاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا