تکنولوژی

اپل واچ ایکس: باریک‌تر، هوشمندتر و قدرتمندتر

رندرهای جدیدی از اپل واچ ایکس (سری ۱۰) شایعاتی را که مدتی است در مورد این ساعت هوشمند وجود دارد، تأیید می‌کنند. طبق گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل واچ ایکس می‌تواند از قاب نازک‌تر و مکانیسم جدیدی برای اتصال بند ساعت با استفاده از آهنربا بهره ببرد.

در حال حاضر، برای اتصال بند ساعت به اپل واچ ایکس باید انتهای بند را به داخل شکاف‌هایی در بالا و پایین ساعت هدایت کنید. این شکاف‌ها فضای قابل توجهی را در داخل دستگاه اشغال می‌کنند و مانع از استفاده از باتری بزرگتر و در نتیجه افزایش عمر باتری می‌شوند.

رندرهای منتشر شده توسط @concept_central در توییتر نشان می‌دهند که بند جدید اپل واچ ایکس به دور دسته‌هایی که در بالا و پایین ساعت قرار دارند، پیچیده می‌شود. با حذف شکاف‌های قبلی، فضای بیشتری در داخل ماژول ساعت برای جای‌گذاری باتری بزرگتر ایجاد می‌شود.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که اپل واچ ایکس از نمایشگر OLED روشن‌تر و کارآمدتر استفاده کند. این امر، در کنار مکانیسم جدید اتصال بند و باتری بزرگتر، می‌تواند به بهترین عمر باتری در بین تمام مدل‌های Apple Watch تا به امروز منجر شود.

اپل واچ ایکس باریک‌تر، هوشمندتر و قدرتمندتر
اپل واچ ایکس،عمر باتری طولانی‌تر، نمایشگر روشن‌تر و سنسور جدید.

شایعات دیگر حاکی از آن است که اپل واچ ایکس به یک سنسور جدید برای اندازه‌گیری فشار خون مجهز خواهد شد. این سنسور می‌تواند در صورت بالا یا پایین بودن فشار خون به کاربر هشدار دهد. برخی گزارش‌ها نیز حاکی از آن هستند که مدل‌های آینده Apple Watch ممکن است قادر به نمایش فشار خون واقعی کاربر با اعداد سیستولیک و دیاستولیک باشند.

با این حال، در حال حاضر، به نظر می‌رسد که اپل واچ ایکس فقط در صورت بالا یا پایین بودن فشار خون به کاربر هشدار می‌دهد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه، احتمال بازگشت پالس اکسیمتر به اپل واچ ایکس است. اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع Masimo در این زمینه با شکایت روبرو شده بود و در نهایت کمیسیون تجارت بین‌المللی (ITC) ممنوعیت واردات Apple Watch سری ۹ و Apple Watch Ultra 2 را به خاطر پالس اکسیمتر به ایالات متحده اعمال کرد.

پتنت Masimo در سال ۲۰۲۸ منقضی می‌شود. اگر اپل تا آن زمان برای بازگرداندن این ویژگی صبر نکند، باید حسگر جدیدی را بدون نقض حق ثبت اختراع Masimo توسعه دهد یا برای استفاده از آن مجوز بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا