تکنولوژی
موضوعات داغ

اپل واچ میتواند از غرق شدن یک شناگر جلوگیری کند

نمونه های مختلف اپل واچ نه تنها با ویژگی‌های سلامت محور عرضه می‌شوند که به کاربران اطلاع می‌دهد که به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشند، بلکه در صورتی که اتومبیل شما دچار تصادف وحشتناکی شده است، دارای تجهیزات اضطراری مانند تشخیص تصادف نیز هستند.

قابل توجه است که اپل چقدر می تواند در ساعت هوشمند خود جمع کند و قصد دارد موارد بیشتری را اضافه کند. این بار، طبق یک ثبت اختراع، این شرکت شناگران را هدف قرار داده است و اینکه چگونه اپل واچ می تواند به دستیار دیجیتال شخصی آنها تبدیل شود و آنها یا اطرافیانشان را از خطرات قریب الوقوع مطلع کند.
ساعت هوشمند اپل واچ بر اساس داده های حسگر می تواند از غرق شدن یک شناگر جلوگیری کند.

یک انسان به طور متوسط می تواند حدود ۳۰ ثانیه نفس خود را نگه دارد، در حالی که یک فرد آموزش دیده می تواند این مدت را تا ۲ دقیقه ادامه دهد. با این حال، اگر فردی بین ۴ تا ۶ دقیقه در آب غوطه ور شود، می تواند منجر به آسیب های بدنی جبران ناپذیر و در برخی موارد غرق شدن شود.

بر اساس داده‌های حسگر، مدل‌های آینده اپل واچ می‌توانند از این حوادث جلوگیری کرده و تشخیص می دهد که آیا شناگر در حال غرق شدن است یا خیر. با فرض اینکه ساعت در زیر آب رفتار نامنظم از خود نشان دهد، این پوشیدنی می تواند پیام هشداری را به یک یا چند دستگاه ارسال کند.

این اپل واچ جدید می تواند زنگ هشدار را در حین استقرار در هر نوع استخر آب شیرین، از جمله استخرهای شنای عمومی و خصوصی و همچنین استخرهای آب شیرین طبیعی به صدا درآورد.

با توجه به شکل. در شکل ۱ زیر، یک مثال نشان می دهد که شناگر شماره ۱۰۰ در حالی که ساعت هوشمند را روی مچ دست خود بسته است، در حال شنا است. معیارهای مختلفی از شناگر را می‌توان توسط اپل واچ شناسایی کرد و هنگامی که دستگاه رفتار نامنظم بین الگوهای سکته مغزی را تشخیص داد، ساعت هوشمند می تواند پیام فرکانس رادیویی (RF) را پخش کند.

سپس این پیام به دستگاه‌های نزدیک در استخر یا روی سکوی استخر مانند تلفن‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی، ساعت‌های هوشمند، رایانه‌های لپ‌تاپ یا ایستگاه‌های نظارت و کنترل ارسال می‌شود. صاحبان این دستگاه‌های نزدیک با برچسب #۱۰۲ می‌توانند پیامی را روی نمایشگر خود از طریق یک هشدار صوتی یا بازخورد لمسی مشاهده کنند، که به آنها اجازه می‌دهد توجه دیگران را جلب کنند و به شناگر در مواجهه با هر مشکلی کمک کنند.

اپل-واچ-می-تواند-از-غرق-شدن-یک-شناگر-جلوگیری-کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا