خودرو

اپل ساخت خودوری الکتریکی را لغو کرد

اپل برنامه های خود برای ساخت خودروی الکتریکی را لغو کرد.اپل گروهی از کارکنانش  را که بر روی خودروهای الکتریکی کار می کند، به نام گروه پروژه های ویژه، منحل خواهد کرد .

این خبر نشان دهنده پایان تلاش های پنهانی و محرمانه اپل برای تولید خودرویی برای رقیب تسلا است .اپل در این برنامه هزاران کارمند را استخدام کرد، اما هرگز با کسب و کار اصلی این شرکت در زمینه الکترونیک و خدمات آنلاین سازگاری نداشت، و سوالاتی را در مورد اینکه اپل برای تولید خودرو به کجا مراجعه می کند، ایجاد کرد.

گزارش‌های مربوط به جاه‌طلبی اپل برای ساخت خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۴ پس از جذب مهندسان خودرو و استعدادهای دیگر از شرکت‌های خودرو توسط این شرکت منتشر شد. در حالی که اطلاعات عمومی کمی در مورد برنامه های اپل وجود داشت، این شرکت برنامه ای را با خودروهای بدون سرنشین متعلق به اپل مجهز به حسگرها و رانندگان ایمنی به نمایش گذاشت که در اطراف منطقه خلیج سانفرانسیسکو در حال گشت و گذار بودند.

بر اساس گزارش ها برخی از کارمندان اپل در بخش خودرو ممکن است به تیم هوش مصنوعی مولد منتقل شوند.این شرکت پروژه‌های دیگری نیز در زمینه خودرو دارد، از جمله نرم‌افزار سرگرمی CarPlay که اپل می‌گوید بر روی ۸۰ درصد خودروهای جدید نصب شده است.

پروژه خودروی اپل بخشی از تلاش داخلی برای جستجوی فناوری هایی بود که این شرکت بتواند به بازارهای بالقوه بزرگ توسعه دهد. اپل به توسعه فناوری های بهداشتی، به ویژه برای اپل واچ ادامه می دهد. و ماه گذشته، این شرکت اولین هدست واقعیت مجازی خود را با نام Vision Pro منتشر کرد.

برخی از رقبای آسیایی اپل در زمینه گوشی‌های هوشمند سرمایه‌گذاری زیادی در طراحی و ساخت خودروها انجام داده‌اند. شیائومی، سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی، این هفته از یک خودروی الکتریکی جدید رونمایی کرد. فاکسکان، شریک اصلی تولید اپل، سال گذشته اعلام کرد که خودروهای برقی خواهد ساخت.

اپل و مدیرعامل تیم کوک هرگز این پروژه خودرو را به طور علنی تایید نکردند، در عوض از آن به عنوان کار بر روی سیستم های مستقل یاد کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا