شبکه های اجتماعی

قابلیت جدید واتس اپ در راه است

واتس اپ در حال نزدیک شدن به انتشار قابلیت اشتراک گذاری فایل خود با آنهایی است که در نزدیکی خود هستند.

اگر اغلب با خانواده و دوستان از واتس اپ استفاده می کنید، برخی تغییرات آتی در برنامه ممکن است انتقال فایل ها را آسان تر کند. به نظر می رسد این ویژگی که قبلا کشف شده بود در حال بهبودهای جدیدی است و ممکن است بتواند جایگزین ویژگی های خاص سیستم عامل مانند AirDrop در iOS و Quick Share در اندروید شود.

ویژگی اشتراک‌گذاری فایل بلوتوث واتس‌اپ برای کاربران اطراف اولین بار در ژانویه کشف شد . اگرچه هنوز در حال آزمایش است، برخی جزئیات جدید به رابط اضافه می شود، مانند صفحه نمایشی که به شما توصیه می کند این ویژگی چه کاری انجام می دهد و چه مجوزهایی لازم است. این مورد توسط WaBetaInfo در نسخه ۲٫۲۴٫۹٫۲۲ بتای WhatsApp در فروشگاه Google Play پیدا شد .

ایده این ویژگی ساده است: وقتی می‌خواهید فایلی را به اشتراک بگذارید، می‌توانید مستقیماً از طریق بخش جدیدی در برنامه، کاربران نزدیک واتس‌اپ را پیدا کنید. سپس برنامه از بلوتوث و/یا Wi-Fi دستگاه شما برای کشف (بدون نیاز به اتصال داده) استفاده می کند و سپس شما و گیرنده هر دو باید این بخش اشتراک گذاری جدید را برای اتصال باز کنید.

این یک رویکرد “opt-in” خواهد بود که به معنای کنترل کامل حریم خصوصی است. علاوه بر این، واتس‌اپ به کاربران اطمینان می‌دهد که تمام اشتراک‌گذاری فایل‌ها برای امنیت رمزگذاری شده باقی می‌ماند و شماره تلفن‌ها حتی در هنگام اشتراک‌گذاری پنهان می‌شوند. برای استفاده از این ویژگی، باید برخی از مجوزها را به WhatsApp بدهید، از جمله دسترسی به فایل‌هایی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید و اجازه استفاده از سرویس‌های موقعیت مکانی دستگاهتان را برای مشاهده اینکه کدام دستگاه‌های دیگر در این نزدیکی هستند.

گزینه اشتراک گذاری فایل جدید واتس اپ می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد، به خصوص برای فایل های حجیم یا زمانی که در منطقه ای با اتصال اینترنت ضعیف هستید. با این حال، جایی که من بیشترین مزیت را می بینم استفاده از سیستم عامل های مختلف است. در حال حاضر، انتقال فایل بین آیفون و اندروید یک موضوع پیچیده است، مگر اینکه حداقل یکی از کاربران بداند چگونه از ابزارهای شخص ثالث استفاده کند. بیشتر اوقات، چیزی که در نهایت اتفاق می افتد این است که یکی فایل را از طریق متن (یا پیامک) برای دیگری ارسال می کند، که می دانیم می تواند محدود باشد و معمولاً منجر به فشرده سازی وحشتناکی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا