گردشگری

۹ مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

این جزیره تاریخ بزرگی دارد. موقعیت غبطه‌انگیز قبرس که طی قرن‌ها مورد طمع امپراتوری‌ها قرار گرفته بود، آن را به یک دارایی ارزشمند برای همه کسانی که در مدیترانه شرقی به قدرت رسیدند تبدیل کرده است.

امروزه، مردم هنوز به اینجا سرازیر می شوند، اما اکنون به جای کسب قدرت و شکوه، به دنبال سواحل جزیره هستند.

برای مسافرانی که به چیزهای بیش از شن و آفتاب علاقه دارند، می توانید از آن لذت ببرید، زیرا قبرس دارای مکان های باستان شناسی ، کلیساهای زیبای بیزانسی، و صومعه ها و موزه های فراوان در میان جاذبه های گردشگری تاریخی آن است.

همچنین مکانی فوق‌العاده برای پیاده‌روی ، با ثروت باورنکردنی از گیاهان و جانوران منحصربه‌فرد است. بهتر از همه، آنقدر کوچک است که می توانید به راحتی در یک شهر مستقر شوید و از آنجا به سفرهای یک روزه گشت و گذار بروید .

۹ مورد از بهترین و جذاب ترین مناطق قبرس:

۱-کوریون باستانی

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

هیچ کمبودی در مکان‌های باستانی در قبرس وجود ندارد، اما کوریون بهترین انتخاب است. کاوش در بناهای تاریخی و موزاییک های بزرگ اینجا یکی از بهترین کارهایی است که می توان در قبرس انجام داد.

این مکان که به شکل رمانتیکی در سراسر صخره‌ای ساحلی، با چشم‌اندازهای رو به رو به حومه شهر و دریای مدیترانه در زیر آن قرار دارد، مکانی جادویی است.

کل سایت بسیار وسیع است، اما مشهورترین مکان‌هایی که در اینجا باید از آن بازدید کرد، تئاتر و خانه استولیوس است که مجموعه‌ای از موزاییک‌های زیبا و به خوبی حفظ شده را در خود جای داده است.


۲-قلعه سنت هیلاریون

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

یکی از زیباترین ویرانه های قلعه مدیترانه، سنت هیلاریون، سنگر قدیمی جنگ های صلیبی است و اسطوره ها و افسانه های بسیاری را در خود جای داده است.

افسانه های محلی ادعا می کنند که خود قلعه توسط یک ملکه پری ساخته شده است که قبلاً چوپانان محلی را در دامنه های اینجا جذاب می کرد.

باروها و اتاق‌های وسیع قلعه، کوه را بالا می‌برد و بهشت ​​کاوشگر است. مسیری از میان ساختمان‌های پایین قلعه سربازخانه‌ها و اصطبل‌ها، تا بقایای برج‌ها، آپارتمان‌های سلطنتی و نمازخانه‌ها می‌گذرد.

برای کسانی که مستقیماً به بالا صعود می کنند، مناظر در سراسر تپه ها و پایین به دشت ساحلی فوق العاده است.


۳-لارناکا

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

لارناکای آرام، در ساحل جنوب شرقی جزیره، ممکن است یک استراحتگاه ساحلی باشد، اما روح محلی خود را حفظ کرده است.

اینجا آرام‌ترین پایگاه برای مسافران تعطیلات است. همه امکانات برای تفریح ​​مبتنی بر آفتاب و شن و ماسه را می‌توان یافت، اما محله قدیمی ترک‌نشین (به نام اسکالا) و پرآذین آگیوس لازاروس (کلیسای سنت لازاروس) به شهر مزیت تاریخی جالبی بخشیده است، در حالی که خود مرکز آن را حفظ کرده است. فضای یک شهر کاری مناسب به جای یک استراحتگاه تابستانی.

حتی بهتر از آن، دریاچه نمک ، درست در غرب لارناکا، در طول بهار مملو از گله های فلامینگوهای صورتی است و دهکده های تپه ای و جاذبه های گردشگری فرهنگی در مناطق داخلی اطراف آن قرار دارند.


۴-شبه جزیره کارپاس

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

زیباترین منطقه در قبرس، شبه جزیره تنها و ناهموار کارپاس است که در انگشتی بلند از سواحل طلایی با پشتوانه تپه های ناهموار در شمال شرقی جزیره (در شمال قبرس) کشیده شده است.

این منطقه قبرس با پیاده‌گردی عالی، دهکده‌های عجیب و غریب، و مکان‌های تاریخی پنهان فراوان است.


۵-قلعه کولوسی

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

اگر قلعه ها مسابقات ناز داشتند، کولوسی مطمئناً برنده می شد. این قلعه کوچک اما کاملاً شکل گرفته در خارج از لیماسول یک دژ قدیمی صلیبی‌ها و یادآور اهمیت قبرس برای اروپایی‌ها در طول جنگ‌های صلیبی سرزمین مقدس است.

اولین بار توسط شوالیه های سنت جان نگهداری می شد، این قلعه به عنوان فرماندهی منطقه مورد استفاده قرار می گرفت، با موقعیت عالی که بر فراز خط ساحلی می نگریست.

امروزه جذابیت این قلعه بیشتر به دلیل ابعاد خانه عروسکی و موقعیت آرام آن در میان روستای پرخواب کولوسی است.


۶-ساحل نیسی

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

نواری از زیبایی ماسه سفید که بر روی دریای فیروزه‌ای در Agia Napa، ساحل نیسی می‌چرخد، معروف‌ترین نوار شنی قبرس است.

بله، در تابستان شلوغ می شود (ساحلی به این زیبایی مخفی نمی ماند)، اما حتی با ردیفی از تخت های آفتابگیر، نمی توان زیبایی نیسی را انکار کرد.

آب در خط ساحلی بسیار کم عمق است و در کل خلیج بسیار آرام است، و آن را به مکانی عالی برای خانواده هایی با فرزندان خردسال تبدیل می کند.


۷-موزه زیر آب

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

پارک موزه زیرآبی (که رسماً موزه مجسمه‌های زیر آب آیاناپا MUSAN نامیده می‌شود) که در سال ۲۰۲۱ افتتاح شد، جنگلی زیر آب است که ۱۳۰ مجسمه توسط هنرمند صخره‌سنگ Jason deCaires Taylor ساخته شده است.

این جنگل علاوه بر اینکه یک جاذبه توریستی جدید است، برای کمک به محیط ‌زیست دریایی محلی ایجاد شده است.


۸-شهر قدیمی فاماگوستا

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

در شمال قبرس، شهر قدیمی فاماگوستا را از دست ندهید، که توسط دیوارهای محکم و مرتفع متعلق به دوران ونیزی احاطه شده است و داخل آن با خرابه های در حال فروپاشی کلیساهای گوتیک پراکنده شده است.

در مرکز، مسجد لالا مصطفی پاشا قرار دارد که در اصل کلیسای جامع سنت نیکلاس بود که در اوایل قرن چهاردهم در زمان سلطنت لوزینیان ها ساخته شد.

در سرتاسر مسیرهای شهر قدیمی، چندین کلیسا دیگر در حالات مختلف ویران یا خراب دیده می‌شوند که عمدتاً متعلق به قرن چهاردهم هستند و به سبک گوتیک ساخته شده‌اند، اما برخی از نمونه‌های بیزانسی قبلی نیز ساخته شده‌اند.

با این حال، بزرگترین جاذبه توریستی فاماگوستا، دیوارهای ونیزی متعلق به قرن شانزدهم، با سنگرها و دروازه‌های آن است که هنوز هم می‌توان از آن بالا رفت و در برخی از بخش‌ها از آن عبور کرد.


۹-شهر قدیمی نیکوزیا

9 مکان دیدنی و جذاب در کشور قبرس

نیکوزیا آخرین پایتخت تقسیم شده اروپاست. نیکوزیا پایتخت جمهوری قبرس و نیکوزیا شمالی،پایتخت قبرس شمالی است که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته نشده است.

خط سبز دقیقاً از مرکز منطقه قدیمی شهر قدیمی عبور می کند، و اگر می خواهید عبور کنید، باید پاسپورت خود را داشته باشید.

در نیکوزیا خطوط قدیمی شهر میزبان چندین موزه کوچک عالی، از جمله موزه بیزانسی بنیاد فرهنگی و برخی از کلیساهای پوشیده از دیوار، مانند کلیسای Agios Ioannis است.

دو تا از بهترین مناظر معماری حفظ شده شهر در نیکوزیا شمالی (Lefkoşa) هستند. در اینجا، معماری باشکوه گوتیک مسجد سلیمیه، که در اصل کلیسای جامع سنت سوفیا متعلق به قرن چهاردهم است، و کاروانسرای Büyük Han متعلق به دوران عثمانی را خواهید دید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا