گردشگری

۷ مورد از بهترین مکان های گردشگری انگلستان

انگلستان که با رودخانه های بزرگ و نهرهای کوچک احاطه شده است، سرزمینی حاصلخیز است و سخاوتمندی خاک آن برای هزاران سال از اقتصاد کشاورزی پر رونق حمایت کرده است. در اوایل قرن نوزدهم، انگلستان به کانون انقلاب صنعتی در سراسر جهان تبدیل شد و به زودی صنعتی ترین کشور جهان شد.

شهرهایی مانند منچستر ، بیرمنگام و لیورپول با جذب منابع از هر قاره ساکن، مواد خام را به کالاهای تولیدی برای بازار جهانی تبدیل کردند، در حالی که لندن ، پایتخت کشور، به عنوان یکی از شهرهای برجسته جهان و قطب سیاسی، اقتصادی ظاهر شد. و شبکه فرهنگی که بسیار فراتر از سواحل انگلستان گسترش یافته است.

امروزه منطقه شهری لندن بخش اعظمی از جنوب شرقی انگلستان را در بر می گیرد و همچنان به عنوان مرکز مالی اروپا و مرکز نوآوری – به ویژه در فرهنگ عامه – عمل می کند.

۷ مکان جذاب گردشگری در انگلستان

۱-شهر لندن

7 مورد از بهترین مکان گردشگری انگلستان

خاطرات خیابان‌های سنگ‌فرش شده و جواهرات پنهان است، و هر بار که به اینجا می‌روید، ناچارید جنبه جدیدی از آن را کشف کنید. در منطقه جنوب شرقی بریتانیا واقع شده است و چیزی برای همه دارد، از تاریخ و فرهنگ گرفته تا غذاهای خوب و اوقات خوش. لندن مملو از نقاط توریستی معمولی است و بهترین راه برای کاوش در شهر، کشف گوشه و کنارهای کمتر شناخته شده است. پایتخت به خاطر غذاهای درجه یک، مد روز، و خریدهای فوق العاده اش معروف است.

۲-کمبریج

کمبریج در شرق انگلستان در رودخانه کم واقع شده است و دانشگاه شناخته شده جهانی کمبریج را در خود جای داده است. از میان تمام مکان‌هایی که مردم در انگلستان از آن‌ها بازدید می‌کنند، کمبریج گزینه‌های بسیار زیادی برای جلب رضایت مسافران در اختیار دارد.

7 مورد از بهترین مکان گردشگری انگلستان

۳-کاونتری

کاونتری، در ساحل رودخانه شربورن، در منطقه وست میدلندز انگلستان واقع شده است و قدمت آن به دوران روم می رسد. در میان شهرهای بزرگ بریتانیا، کاونتری در سال ۲۰۲۱ موفق به دریافت جایزه شهر فرهنگی بریتانیا شد. با قدم زدن در جنگل بتنی مدرنی که ورزش و فرهنگ را در ترکیبی فراموش نشدنی گرد هم می آورد، نماهایی از گذشته چند صد ساله شهر را بیابید.

7 مورد از بهترین مکان های گردشگری انگلستان

۴-کانتربری

 

شهر داستان ها، کانتربری در کنار رودخانه استور واقع شده است و در منطقه کنت انگلستان واقع شده است. کانتربری که یکی از میراث جهانی یونسکو است، یک شهر کلیسای جامع بریتانیا است که در صنعت گردشگری شلوغ رشد می کند و قدمت آن به قرن ها پیش به عنوان مکانی با اهمیت مذهبی می رسد.

7 مورد از بهترین مکان های گردشگری انگلستان

۵-بیرمنگام

بیرمنگام یک شهر و منطقه شهری در وست میدلندز، انگلستان است. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۱۴۰۰۰۰ نفر بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر بریتانیا در خارج از لندن است. منطقه شهری بیرمنگام با جمعیتی بالغ بر ۲٫۲ میلیون نفر، دومین منطقه بزرگ در بریتانیا است.

7 مورد از بهترین مکان گردشگری انگلستان

۶-لیورپول

لیورپول یکی از شهرهای اساسی بریتانیا است که در مرسی ساید در محدوده لنکاوی قرار دارد. لیورپول، یک منطقه شهری، به‌خاطر فرهنگ خارق‌العاده‌اش، بیتلز، تیم فوتبال برنده جوایزش، و زندگی شبانه پرهیاهو مشهور است. همه طرفداران فوتبال و موسیقی علاقه زیادی به این شهر زیبای لیورپول دارند.

7 مورد از بهترین مکان گردشگری انگلستان

۷-بریستول

بریستول یک شهر ساحلی پر رونق در جنوب غربی انگلستان است که روی رودخانه آون قرار دارد. بندر قدیمی مرکز شهر آن، Harbourside، در حال حاضر یک مرکز فرهنگی محبوب است که موزه M Shed تاریخ اجتماعی و صنعتی محلی را برجسته می‌کند. رستوران‌ها، بوتیک‌ها، و مؤسسات فرهنگی، مانند موزه هنر مدرن آرنولفینی، به انبارهای بندر قرن نوزدهمی اضافه شده‌اند.

7 مورد از بهترین مکان گردشگری انگلستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا