طلا و ارز

۴ نکته مهم برای سرمایه گذاری در طلا

می توان گفت که سرمایه گذاری در طلا از سال ها قبل تاکنون یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری‌ و حفظ سرمایه و پول در تمام جهان محسوب می‌شود؛ زیرا تقاضای بالا و عرضه محدود این فلز کمیاب، آن را به یک دارایی ارزشمند تبدیل کرده است.

در حال حاضر روش‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد که فرصتی مناسب برای حفظ و افزایش ارزش دارایی اشخاص علاقه‌مند به این روش سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند. اما اطلاع از چگونگی سرمایه گذاری روی طلا و مزایا و معایب هر روش، برای ورود به این بازار ضروری است.

۴ نکته مهم و اساسی برای سرمایه گذاری در طلا و سکه

۱-از واحدهای مجاز خرید کنید

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید، خرید از واحدهایی است که دارای مجوز خرید و فروش طلا و سکه هستند. کسانی هم که می‌خواهند طلا و سکه بخرند باید در درجه اول جواز کسب واحد مربوطه را کنترل کنند که مربوط به همان واحد و همان شخص و همان رسته شغلی باشد و بعد از اطمینان طلا و یا سکه خود را خریداری کنند.


۲-قیمت سکه در حال حاضر گران‌تر از ارزش واقعی‌اش است

در حال حاضر به دلیل تقاضای اضافه‌ای که برای خرید سکه در بازار وجود دارد، سکه دارای حباب است  و طبق گزارش ها قسمت واقعی سکه حدود ۳۱ میلیون تومان است که با این حساب ۶ میلیون تومان حباب دارد. برای همین کسانی که قصد خرید سکه برای سرمایه‌گذاری دارند باید حباب آن را در نظر بگیرند. این در حالی است که قطعات کوچک سکه مانند نیم سکه و ربع سکه و سکه‌های یک گرمی نسبت به ارزش واقعی خود حباب بیشتری دارند و قیمت واقعی آنها خیلی کمتر از قیمت حال است. بنابراین، بهترین نوع طلا برای خرید و سرمایه‌گذاری، زیورآلات کم‌اجرت است.


۳-حتما فاکتور طلا را از فروشنده بخواهید

مهم‌ترین رکن در زمان خرید طلا چه برای سرمایه‌گذاری و چه برای استفاده به عنوان زیور، دریافت فاکتور است. فاکتور نشان‌دهنده وزن و عیار طلا و کدهای رهگیری و استاندارد است. دریافت فاکتور چه برای خرید طلا به صورت شمش طلا و چه طلای آب‌شده و یا هر نوع مصنوع دیگری الزامی است طلا می‌خرد باید فاکتور رسمی واحد صنفی فروشنده را دریافت کند.


۴-بهتر است طلای آب شده نخرید

طلای آب‌شده مخصوص واحدهای صنفی و حرفه‌ای است و خرید آن اصلا به اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار طلا دارند توصیه نمی‌شود چون اطلاعات لازم را در مورد آن ندارند و تقلب هم در این بخش زیاد است. همچنین می توان گفت که به تازگی ممنوعیت‌هایی در مورد خرید و فروش ومعامله  آن ایجاد شده است که باعث می‌شود اگر خریدار از جای نامعتبر خرید کند ممکن است در زمان فروش دستش به جایی بند نباشد و سرمایه خود را از دست بدهد.

4 نکته مهم برای سرمایه گذاری در طلا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا