گردشگری

۲۷ مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان متشکل از ۱۶ ایالت که به عنوان یک دموکراسی فدرال اداره می شود، در مرکز اروپا قرار دارد و تأثیر آن بر منطقه از نظر اقتصادی و سیاسی به شدت احساس می شود. علیرغم تاریخ پرتلاطم قرن بیستم جنگ و تقسیم، بهبود و رشد کشور از زمان اتحاد مجدد آلمان شرقی و غربی قابل توجه است و ساکنان امروز از استاندارد زندگی بسیار بالایی برخوردار هستند.

با توجه به اینکه بیش از ۸۰ درصد از جمعیت خود را از نظر قومی آلمانی و بیش از ۹۰ درصد از آنها را آلمانی می دانند، آلمان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی کمتر چند فرهنگی است. با این حال، آزادی حرکت در اتحادیه اروپا شاهد تنوع این کشور بوده و جوامع بین‌المللی پررونقی در داخل و اطراف شهرهای بزرگ وجود دارند. آلمانی‌ها معمولاً به‌عنوان کارآمد، منضبط و سازمان‌یافته تصور می‌شوند – همه این‌ها پایه‌ای در حقیقت دارند، اگرچه شوخ طبعی و کنایه به همان اندازه آلمانی هستند.

۲۷ مکان جذاب گردشگری آلمان

۱-دروازه براندنبورگ-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این بنای تاریخی که قدمت آن به قرن هجدهم بازمی‌گردد، یکی از پربازدیدترین مکان‌های آلمان است. پادشاه پروس فردریک ویلیام دوم این دروازه را در برلین به سبک نئوکلاسیک ساخت و امروزه نمادی از برلین و تقسیم آلمان در دوران جنگ سرد است.
این دروازه ۲۶ متر ارتفاع دارد و مجسمه زیبای Quadriga که توسط Johann Gottfried Shadow طراحی شده است، دیوار را در بالای آن قرار داده است. هنگامی که آلمان دوباره متحد شد، این دروازه حماسی خود را به نماد وحدت برلین جدید تبدیل کرد و امروز هر روز هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.

۲-کاخ نیمفنبورگ-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این کاخ که در حومه شمال غربی شهر واقع شده بود، در ابتدا اقامتگاه تابستانی انتخاب کنندگان ویتلزباخ بود. این کاخ وسیع بیش از ۶۰۰ متر از یک بال به بال دیگر گسترش یافته و کل ساختمان را در یک استخر دوباره متحد می کند.
این کاخ باشکوه تا حد زیادی به دلیل زیبایی، مبلمان، نقاشی‌های سقف، مجموعه‌های مربیان دولتی و موارد دیگر تضمین شده است. همچنین اطراف آن توسط پارک نیمفنبورگ احاطه شده است که به زیبایی با مجسمه های مرمری، گرمخانه ها و غیره تزئین شده است.

۳-سرزمین عجایب مینیاتور-هامبورگ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

نمونه راه‌آهن و جاذبه فرودگاهی مینیاتوری در هامبورگ، سرزمین عجایب مینیاتوری، بزرگترین در نوع خود است. این نمایشگاه که در منطقه تاریخی اسپیچرشتات واقع شده است، شامل ۱۳۳۰۰ قطار است که از ۱۰۰۰۰ واگن، ۱۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه در حال حرکت، ۱۳۰۰۰۰ درخت، ۵۰۰۰۰۰ چراغ و ۴۰۰۰۰۰ مجسمه انسانی ساخته شده است.
گردشگران به این سرزمین عجایب مینیاتوری می‌توانند از مدل‌های منظره‌ای که به‌خوبی ساخته شده‌اند و عملکرد زنده پروازها و فرودهایی که از نظر ظاهر و طراحی کمتر از همتایان واقعی خود نیستند.

۴-جزیره موزه-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره موزه که توسط معمار کارل فردریش شینکل طراحی شده است بین رودخانه اسپری و کوپفرگرابن در کانالی به طول ۴۰۰ متر واقع شده است که در فهرست میراث جهانی یونسکو و یکی از برجسته‌ترین مکان‌های آلمان است.
جزیره موزه در سال ۱۸۳۰ افتتاح شد و جزیره موزه نامیده می شود زیرا مجموعه ای از پنج موزه معتبر – موزه Altes، موزه Neues، Alte Nationalgalerie، Bode-Museum و Pergamonmuseum است و شامل مجموعه های باستان شناسی و هنری است.

۵-دره راین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

دره راین یکی از مکان‌های محبوب در آلمان است که می‌توانید یک سفر یک عمر به آن رزرو کنید. این یک مکان کاملا منحصر به فرد با تعداد باورنکردنی مناظر برای دیدن است. با شروع از قلعه های نفس گیر، شهرهای تاریخی، کوه های مسحور کننده و تاکستان ها، هیچ چیز نمی تواند زیبایی کاریزماتیک این مکان را شکست دهد. در اینجا فرصت هایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در مسیرهای مسافت طولانی و مسیرهای دوچرخه سواری خواهید داشت. گذراندن یک روز طولانی در قایق سواری در رودخانه به همان اندازه سرگرم کننده است. شما می توانید از شهر کلیسای جامع قدیمی ماینتس که در میان دره راین واقع شده است، دیدن کنید، جاذبه ای ایده آل است که در حین گشت و گذار و داشتن راهی از شهرهای قدیمی زیبا، نباید آن را از دست بدهید.

۶-(دریاچه پادشاه)، باواریا

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

اگر فرصتی برای سفر به آلمان پیدا کردید، مطمئن شوید که بازدید از Königssee (دریاچه پادشاه)، باواریا، یکی از مکان های تمیز برای بازدید در آلمان را از دست ندهید. Königssee یکی از زیباترین دریاچه های طبیعی است که در منتهی الیه جنوب شرقی منطقه زمینی Berchtesgadener آلمان جریان دارد. این مکان یکی از مکان های مورد علاقه مطلق بازدیدکنندگان در سراسر جهان است. اساساً دریاچه Königssee یکی از بخش های حیاتی پارک ملی Berchtesgaden است که به نام بایرن نیز شناخته می شود. از جواهر تاج شهر کوچک Schonau دیدن کنید و در چشمگیرترین مناطق دیدنی آلمان غوطه ور شوید. در اینجا می‌توانید به فعالیت‌های زیادی مانند قدم زدن در اطراف دریاچه Königssee و قایق‌سواری مشغول شوید.

۷-پارک و کاخ سانسوچی، پوتسدام-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

برای گذراندن زمان در دلپذیرترین جاذبه توریستی آلمان با شاهکارهای معماری، مجسمه ها و باغ ها هیجان زده شوید. پارک و کاخ Sanssouci ساختمان‌های تاریخی هستند که در پوتسدام، نزدیک برلین واقع شده‌اند. این کاخ دارای بهترین نسخه پروس ورسای است زیرا توسط پادشاه پروس فردریک کبیر به عنوان کاخ سلطنتی خود برای اقامت در تابستان ساخته شده است. باغ‌های زیبا، پارک‌ها، و برخی از کاخ‌های کوچک‌تر با معماری خارق‌العاده مکان‌ها را کاوش کنید. بازدید شما قطعا ارزش هر پنی را خواهد داشت زیرا در نهایت در طول سفر متوجه خواهید شد که روزی را که در پارک سانسوچی به کشف چیزهای جدید سپری کرده اید، شگفت انگیز است.

۸-رایشتاگ-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

رایشتاگ،یکی از مهم‌ترین و نمادین‌ترین مکان‌های آلمان است که به دلیل ساختار گنبدی شیشه‌ای با شکوهش محبوب است. این ساختمان جایی است که پارلمان امروزی آلمان در آن قرار دارد و مناظر پانورامای شهر در اطراف آن که گنبد شیشه ای به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد، عجیب و غریب است.
گرافیتی های سیریلیک در رایشتاگ به جا مانده از سربازان شوروی هنوز روی دیوارها هستند و داستان های ناگفته آن روزها را زمزمه می کنند. این ساختمان واقعاً دوستدار محیط زیست است زیرا انرژی خود را تولید می کند. رستوران Käfer Dachgarten در پشت بام رایشتاگ غذاهای لذیذی سرو می کند.

۹-مونیخ رزیدنز

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

مکان محبوب توریستی امروز که به عنوان مقر محبوب دولت و اقامتگاه دوک‌ها، پادشاه و انتخاب‌کنندگان باواریا خدمت می‌کند، قصری عظیم و باشکوه است. آنچه قبلاً یک قلعه بود توسط حاکمان تغییر شکل یافته و با باغ ها و ساختمان ها زیباتر شده است.
اگرچه بخش اعظمی از آن در طول جنگ جهانی دوم ویران شد، اما امروزه همچنان به دلیل اهمیت و اولویت‌بندی آن به عنوان اهداف اداری و فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است.

۱۰-فرانکیرچه-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این کلیسا به‌عنوان کلیسای گوتیک متاخر شناخته می‌شود که برج عظیمی به ارتفاع ۱۰۰ متر را بر فراز یک ساختمان بلند ارائه می‌کند. ساختار کلیسای جامع بانوی ما در سال ۱۴۸۸ تکمیل شد. این بنا به دلیل مقبره امپراطور لودویگ باواریایی که با سنگ مرمر سیاه رنگ با مجسمه های برنزی تزئین شده است، تا حد زیادی محبوبیت یافته است.
بازدیدکنندگان همچنین می توانند از بالای آن بالا بروند تا مناظر زیبای اطراف را تماشا کنند. یک محدودیت محلی در ارتفاع وجود دارد، به همین دلیل برج ها به طور گسترده قابل مشاهده هستند.

۱۱-کلیسای جامع فرانکفورت

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای جامع فرانکفورت که به سنت بارتولومئو تقدیم شده است، بزرگترین مکان مذهبی فرانکفورت است. این بنا که در معماری گوتیک ساخته شده است یک گوتیک کاتولیک رومی است و نمای بیرونی آن به طرز خیره کننده ای باشکوه و با ابهت به نظر می رسد.
بلندترین برج در کلیسای جامع تا ارتفاع ۹ متری بالا می رود و ۳۲۸ پله شما را به بالای آن می برد. Dommuseum در اینجا مجموعه ای متمایز از چیزهای مذهبی کمیاب دارد.

۱۲-کلیسای جامع کلن

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

دومین ساختمان مرتفع کلن، کلیسای جامع، از هر نقطه شهر قابل مشاهده است. مساحت آن حدود ۸۰۰۰ متر مربع است و می تواند تا ۲۰۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و یکی از سایت های میراث جهانی یونسکو است.
این کلیسای گوتیک که طی قرن‌ها از سال ۱۲۴۸ ساخته شده است، با طراحی پیچیده داخلی و خارجی، کلیسای پنج ایوانی، و نمای برجی که ۱۵۷٫۲ متر ارتفاع دارد، به طرز شگفت‌انگیزی زیبا به نظر می‌رسد. برای شاترهای شاتر، این کلیسای جامع باشکوه نوید پس‌زمینه‌های عجیب و غریب از هر زاویه را می‌دهد.

۱۳-خانه اپرای قدیمی

این سازه محبوب که در مرکز میدان اپرای فرانکفورت قرار دارد، مدت‌ها در سال ۱۸۸۰ تأسیس شد. این سبک از رنسانس عالی ایتالیایی الهام گرفته شده است و پس از جنگ جهانی دوم برای بازدید گردشگران بازسازی و بازگشایی شده است.
همتای آن، معروف به خانه اپرای جدید، بهترین مکان در آلمان برای تماشای بهترین موسیقی کلاسیک، جاز، و تولیدات موسیقی و نمایش است. این ساختمان دیدنی نمای بیرونی زیبایی دارد و فواره در ورودی نوید یک پس‌زمینه جذاب برای عکس‌های Insta شما در آلمان را می‌دهد.

۱۴-کاخ و پارک شارلوتنبرگ-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

کاخ شارلوتنبورگ در اواخر قرن ساخته شد و بعدها در سراسر جامعه گسترش یافت و در منطقه سیتی وست واقع شده است. در میان بهترین مکان های آلمان، کسانی که دوست دارند از مکان ها دیدن کنند، این مکان را نباید از دست بدهند.
این مکان که به سبک باروک طراحی شده است، بهترین مکان برای استراحت در میان باغ‌های زیبا و مجسمه‌های فضای باز است. در آن می توانید گروهی از ظروف چینی، جواهرات و نقره سلطنتی را در آپارتمان فردریک کبیر مشاهده کنید.

۱۵-ژاندارمن مارکت

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

در اواخر قرن ۱۸ ساخته شده است. ژاندارمن مارکت یک میدان عمومی بزرگ و یکی از مکان های تاریخی بسیاری در آلمان است که در طول جنگ جهانی دوم ویران شد. بازدید از Gendarmenmarkt همچنین ممکن است شامل دیدن گنبد Deutscher در قرن هجدهم و کلیسای جامع فرانسوی ساخته شده توسط فرانسوا و هوگنه باشد.
بازار کریسمس زمستانی که در ماه‌های زمستان در محوطه ژاندارمن مارکت برگزار می‌شود، فضا را با حال و هوای جشن پر می‌کند.

۱۶-گروسر تیرگارتن و ستون پیروزی

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

برلین Grosser Tiergarten که بیشتر به عنوان “باغ حیوانات” شناخته می شود، یک جاذبه گردشگری قابل توجه بوده است.
این پارک که در درجه اول به دلیل داشتن یک ذخیره‌گاه سلطنتی شکار خوک‌های وحشی، گوزن‌ها و سایر حیوانات وحشی شناخته می‌شود، اکنون در سال ۱۷۰۰ به یک پارک عمومی تبدیل شده است. ملکه لوئیز درختان و درختچه های اطراف آن فضای سبزی را ایجاد می کنند که به ندرت پیدا می شود.

۱۷-انجمن هامبولت-برلین

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

کاخ سابق برلین، فروم هومبولت، در سال ۱۴۴۳ ساخته شد. اگرچه قبلاً محل سکونت شاهزادگان براندنبورگ بود، اما بعداً با پنج درگاه مجزا و سه حیاط به یک قصر باروک تبدیل شد که گردشگران را مجذوب خود می کرد.
برخی از مصنوعات متمایزی که در موزه به نمایش گذاشته شده‌اند، مانند Cuauhcoatl، گلدان شکلات متعلق به مایاها، مجسمه Barrigon، و مجسمه‌های خدایان هندو مانند ویشنو و ناندی. . در حال حاضر، این موزه برابر با موزه‌های پیشرو در سراسر جهان است که بازدیدکنندگان می‌توانند بزرگترین مجموعه‌های گنجینه را کشف کنند.

۱۸-میدان مارین پلاتز-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این مقصد گردشگری که در مرکز شهر قدیمی Altstadt واقع شده است، یکی از بهترین مکان ها برای شروع تور مونیخ است. این بنا توسط هنری شیر در قرن دوازدهم برای استفاده در مسابقات، رویدادهای جشن و بازارهای قرون وسطایی تاسیس شد.
در حال حاضر، این میدان هنوز هم به عنوان یک نقطه ملاقات محبوب برای مردم محلی و بازدیدکنندگان پابرجاست. از سال ۱۱۵۸ این میدان اصلی بوده است و تا حد زیادی به عنوان میدان مرکزی برای طولانی ترین زمان در حال حاضر تضمین شده است. با قرار گرفتن در نزدیکی شهر، نقطه اتصال به تمام نقاط مهم گردشگری است.

۱۹-آسام کیرشه

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای باشکوه روکوکو آسام با تزئینات غنی از مجسمه های گچبری، نقاشی های رنگ روغن و نقاشی های دیواری زیبا شده است. با نمای بیرونی به همان اندازه چشمگیر، این سازه توسط ستون های عظیم در آغوش گرفته شده است در حالی که توسط چهره محبوب سنت جان تاج گذاری می شود.
بازدیدکنندگان از سراسر جهان برای تماشای مشبک فرفورژه مسحورکننده ای که پیکره های گچبری قدیسان را از شبستان بلند جدا می کند، جمع می شوند.

۲۰-باغ انگلیسی-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

بزرگترین پارک شهری در آلمان که مورد بازدید عموم مردم قرار می گیرد. با پوشش ۹۱۰ منطقه، انبوهی از درختان و فضای سبز را ارائه می دهد که حس آرامش بخشی را نشان می دهد.
این باغ مکانی محبوب برای داشتن یک پیک نیک عجیب و حمام آفتاب در میان فضای سبز است، این باغ تا حد زیادی توسط افراد در هر سنی ترجیح داده می شود. اگرچه این باغ به عنوان یک باغ نظامی طراحی شده بود، اما امروزه مورد توجه همه قرار گرفته است.

۲۱-موزه دویچس-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

موزه Deutsches به دلیل بزرگترین موزه فناوری با ۱۷۰۰۰ مصنوع که نمایشگاه را به تصویر می کشد، در بین مردم شهرت دارد. اینها از برنج و چوب لهستانی ابزارهای نجومی اولیه تا آخرین نوآوری های علمی را شامل می شود.
این مجموعه مجموعه های گسترده ای در زمینه حمل و نقل مانند هواپیما، اتومبیل، دوچرخه و غیره را در خود جای داده است. بازدیدکنندگان عاشق تماشای هواپیمای بارون قرمز زیبا هستند که یک قطعه تاریخی گسترده از جنگ جهانی اول است.
کلیسای Theatine سنت کاجتان که در سال ۱۶۹۰ تکمیل شد، به یاد سبک باروک عالی ایتالیایی ساخته شده بود. نمای مدرنی را ارائه می دهد، گنبدی چشمگیر به ارتفاع ۷۱ متر با فضای داخلی جذاب، که در آن نمای بیرونی شامل مجسمه های مرمری متنوع از قدیسین، فانوس هایی در امتداد یک شیر واقع در بالای گنبد است.
فضای داخلی جذاب است، با محراب بلند، نقاشی های زیبا و معماری کمیاب که زیبایی کلیسا را خلاصه می کند.

۲۲-پارک المپیک-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

پارک عظیم المپیک مونیخ مساحت بزرگی به وسعت ۲٫۷ میلیون متر مربع را پوشش می‌دهد و میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ است. امروزه، تا حد زیادی به عنوان یک مرکز تفریحی مهم میزبان رویدادها، کنسرت‌ها و موارد دیگر محافظت می‌شود.
در حال حاضر، پارک توسط Olympiapark Munchen GmbH، یک شرکت متعلق به سرمایه ایالت مونیخ اداره می شود. همچنین به دلیل معماری برجسته ای که ارائه می دهد، میزبان تعدادی رویداد خانوادگی است.

۲۳-تالار شهر جدید-مونیخ

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

تالار شهر جدید که راه را برای داشتن یکی از چشمگیرترین معماری ها ایجاد می کند، با معماری ای تزئین شده است که کمتر پیدا می شود. این سالن با ارائه مناظر خیره کننده شهر از برج، هر روز میزبان چند هزار بازدید کننده است.
در مرکز شهر مونیخ، ساخت سالن در سال ۱۹۰۵ به پایان رسید. نمای بیرونی غنی، همراه با گلوکن اسپیل، تاریخ شهر را منعکس می کند.

۲۴-موزه Stadel-فرانکفورت

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

فقط آلمان می تواند چنین موزه های عجیب و غریبی را در خود جای دهد که ۷۰۰ سال طولانی هنر را زیر یک سقف به نمایش می گذارند. این موزه با تمرکز بر رنسانس، قدیمی ترین موزه در آلمان است. این موزه که توسط یوهان فردریش استادل در سال ۱۸۱۵ تأسیس شد، بال جدیدی را ارائه می دهد که در زیر زمین ساخته شده و جایگزین باغ قدیمی شده است.
فضاها به زیبایی نورپردازی شده اند و زیبایی بدیعی را ارائه می دهند. مشاهده این که چگونه یک طراحی ساده می تواند چنین فضاهای فریبنده ای را برای داخل و خارج ساختمان ایجاد کند، قابل توجه است.

۲۵-برج اشنهایم-فرانکفورت

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این برج که مدت‌ها در اوایل قرن ۱۴ ساخته شده است، به عنوان بهترین یادگاری از دیوارهای باستانی است. این سازه بلند با ارتفاع ۴۷ متر، هرگز با ابعاد نفیس خود تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. این برج که بر منطقه دروازه اشنهایمر تسلط دارد، دارای یک کافه، اتاق‌های جلسه است که عمدتاً توسط گروه‌ها و جوامع تاریخی محلی اشغال شده است.

این قدیمی‌ترین آسمان‌خراش با بیش از ۶۰۰ سال قدمت، بهترین مکان در آلمان برای یک تور خوراک‌شناسی است، زیرا ظروف و شراب‌های منحصر به فرد سنگی گدازه‌ای که در سالن استراحت و فضای بیرون از خانه سرو می‌شوند، بهترین‌هایی هستند که در آلمان خواهید یافت.

۲۶-هاید پارک27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

هاید پارک که به عنوان یکی از محبوب‌ترین پارک‌های تفریحی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود، دارای قایق‌رانی هندی، نمایش بازیگران، نمایشگاه‌ها، رفتینگ و چندین جاذبه دیگر است که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان در آن قرار دارند.
در حال حاضر، این پارک دارای یکی از بزرگترین ترن هوایی در اروپا در حالی که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند، به خود می بالد.

۲۷-بنای یادبود بتهوون-بن

27 مکان از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان

این بنا که به عنوان مشهورترین بنای یادبود لودویگ ون بتهوون ظاهر می شود، در واقع یک مجسمه بزرگ برنزی از موسیقیدان جاودانه است و توسط ارنست جولیوس هانل مجسمه سازی شده است. این مجسمه در سال ۱۸۴۵ به روی عموم باز شد و شهر هفتاد و پنجمین سالگرد این نوازنده را جشن گرفت.
در حالی که این مجسمه یک شاهکار هنری است که دوستداران موسیقی را از وسعت و طول جهان می کشاند، پایه مجسمه به زیبایی با چهار نماد به نمایندگی از موسیقی سمفونیک، اپرا، معنوی و دستگاهی تزئین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا