گردشگری

۱۹ مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

مادرید شهری از سبک های متضاد است که به وضوح بازتاب دهنده دوره های مختلف تغییر و توسعه است. مرکز قدیمی، پیچ و خم از خیابان‌های کوچک در اطراف چند میدان در مجاورت پلازا مایور باشکوه، با ساختمان‌های باشکوه نئوکلاسیک و بلوارهای بزرگ ایجاد شده توسط برجسته‌ترین معماران زمان خود در تضاد است. ساختمان‌های اداری مدرن در مرکز و بخش‌هایی از بلوک‌های آپارتمانی در اطراف حومه، گویای سبک‌ها و واقعیت‌های اقتصادی توسعه امروزی است.

۱۹ مکان جذاب گردشگری مادرید

۱-موزه ملی دل پرادو

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
شما می توانید شاهد آثاری از برخی از مشهورترین هنرمندان جهان مانند فرانسیسکو گویا و دیگو ولازکز باشید.

موزه پرادو که در سال ۱۸۱۹ افتتاح شد، یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در مادرید است، اگر عاشق هنر هستید. این موزه به داشتن شگفت انگیزترین مجموعه هنر اسپانیایی از جمله هنر اروپایی بین قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم شناخته شده است.


۲-پارک بوئن رتیرو

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
پارک بوئن رتیرو که یکی از میراث جهانی یونسکو است،

پارک بوئن رتیرو یکی از محبوب ترین پارک های شهر است و اولین بار در سال ۱۸۶۸ افتتاح شد. همچنین به نام پارک دل بوئن رتیرو نیز شناخته می شود. این پارک در ۱۱۸ هکتار وسعت دارد و در مرکز شهر واقع شده است. این پارک زمانی محل باغ وحش بوده و به آن خانه حیوانات وحشی می گفتند. این باغ وحش حیوانات زیادی مانند پلنگ، کفتار، خرس قطبی و فیل داشت.


۳-کاخ سلطنتی مادرید

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
کاخ سلطنتی مادرید، یکی از مهم‌ترین نشانه‌های فرهنگی، تاریخ غنی و معماری خیره‌کننده‌اش است.

کاخ سلطنتی مادرید، توسط امیر محمد اول ساخته شد، بین سال های ۸۶۰ تا ۸۸۰ آغاز شد و در محل قلعه ای از قرن نهم ساخته شد. این کاخ تا قرن پانزدهم که شهر توسط آلفونسو ششم تصرف شد به عنوان یکی از مهم ترین قلعه ها شناخته می شد.


۴-ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
استادیوم سانتیاگو برنابئو دارای بالاترین امتیاز پنج ستاره یوفا است.

استادیوم سانتیاگو برنابئو که در سال ۱۹۴۷ افتتاح شد، برای اولین بار به نام Nue vo Estadio Chamartín افتتاح شد که پایگاه باشگاه فوتبال رئال مادرید این شهر است. این استادیوم چندین بار بازسازی شده است و در حال حاضر به عنوان یک استادیوم نخبه طبقه بندی می شود و همچنین دارای بالاترین امتیاز پنج ستاره یوفا است.


۵-بازار سن میگل

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
بازار سان میگوئل در میدان سن میگل واقع شده است.

بازار سان میگوئل یکی از بازارهای فروش کلی است که باید از آن بازدید کرد و یک بازار اصلی قرن بیستمی است. این بازار دارای ساختار آهنی است که به عنوان یک مرکز غذاخوری درجه یک طراحی شده است. این شهر دارای انواع تاپاهایی است که توسط بسیاری از سرآشپزهای مشهور ستاره میشلین اداره می شود، زیرا یکی از بازارهای اصلی غذا در شهر است.


۶-میدان اسپانیا

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
میدان اسپانیا یکی از زیبا ترین مکان های گردشگری مادرید است.

میدان اسپانیا که با نام میدان مادرید نیز شناخته می شود، یکی از بزرگترین میدان های کشور است که در ۶۹۰۰ متر مربع مساحت دارد. این یکی از محبوب ترین جاذبه های مادرید است که در آن می توانید عکس های خوبی بگیرید و از بسیاری از جاذبه های واقع در اینجا دیدن کنید. این میدان همچنین خانه یک فواره زیبا و مجسمه یک شخصیت داستانی محبوب از یک رمان معروف است.


۷-کلیسای سلطنتی سنت فرانسیس

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
کلیسای سنت فرانسیس معماری زیبایی دارد.

کلیسای سلطنتی سنت فرانسیس کلیسای مهمی است که به خاطر لذت معماری خود شناخته شده است. معماری زیبای ساختمان را با کلیساهای مرمر و طلا و مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از نقاشی‌ها را تحسین کنید. همچنین نقاشی هایی از برخی از هنرمندان برتر اسپانیا مانند سنت برناردینو از سینا اثر فرانسیسکو گویا و همچنین آلفونسو پنجم آراگون را خواهید دید.


۸-Puerta De Alcalá

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
Puerta De Alcalá یکی از زیبا ترین طاق های ورودی است.

یکی از نمادین ترین نقاط دیدنی شهر، Puerta De Alcalá، طاقی است که در میدان استقلال در نزدیکی ورودی اصلی El Retiro قرار دارد. این دروازه در سال ۱۷۷۸ افتتاح شد و توسط یک معمار ایتالیایی فرانچسکو ساباتینی به سفارش پادشاه چارلز سوم ساخته شد. این دروازه به دلیل سبک نئوکلاسیک خود که تحت تأثیر طاق های پیروزی رومی است، شناخته شده است.


۹-معبد دبود

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

یکی از جالب‌ترین مکان‌های دیدنی مادرید، معبد دبود یک معبد مصری است که قدمت آن به قرن دوم بازمی‌گردد. این معبد در ابتدا به دستور Meroë King Adijalamani ساخته شد و تکمیل آن قرن ها طول کشید. کلیسای کوچک با گذشت زمان گسترش یافت و به خدای آمون و الهه ایزیس تقدیم شد.


۱۰-پالاسیو د لیریا

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
کاخ پالاسیو د لیریا از سال ۱۷۶۷ تا ۱۷۸۵ ساخته شده است.

یکی از مهم ترین کاخ های شهر، Palacio de Liria یک نقطه عطف تاریخی با تاریخ غنی و آثار هنری مهم است. این کاخ دارای معماری زیبای نئوکلاسیک است که توسط معمار مشهور ونتورا رودریگز ساخته شده است. کاخ در طول جنگ داخلی اسپانیا ویران شد و بیشتر مجموعه های هنری قبل از بازسازی نجات یافتند و ذخیره شدند.


۱۱-فاونیا، مادرید

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
فاونیا یکی از مکان های جذاب گردشگری مادرید است.

یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید با خانواده در مادرید، Faunia یک باغ وحش و همچنین یک باغ گیاه‌شناسی است که یک تور یک روزه عالی را ایجاد می‌کند. این باغ وحش خانه بیش از ۷۰۰ گونه جانوری و ۱۰۰۰ گیاه از سراسر جهان است. از فضاهای داخلی و خارجی در Faunia دیدن کنید که دارای ویژگی های دوست داشتنی مانند مسیرها، دریاچه ای پر از فلامینگوهای صورتی و اکوسیستم قطبی است.


۱۲-کلیسای جامع د استا ماریا لا رئال د لا آلمودنا

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در مادرید، کلیسای جامع De Sta Maria La Real De La Almudena یکی از بزرگترین کلیساهای این شهر است. این کلیسای جامع یکی از بزرگترین کلیساهای شهر است که به افتخار باکره آلمودنا ساخته شده است. معماری زیبای کلیسای جامع با عناصر مختلف مانند پنجره‌های شیشه‌ای و نمای بیرونی کلاسیک را تحسین کنید.


۱۳-سایت سلطنتی سن لورنزو د ال اسکوریال

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
این سایت خانه قصر، یک صومعه، یک موزه و یک کتابخانه است که در سال ۱۵۹۲ اضافه شد.

سایت سلطنتی San Lorenzo De El Escorial یکی از بزرگترین ساختمان‌های رنسانس در اسپانیا است که بین سال‌های ۱۵۶۳ تا ۱۵۸۴ توسط پادشاه فیلیپ ۲ ساخته شد. این ساختمان برای اولین بار در نظر گرفته شد که به پادشاه فیلیپ به عنوان محل دفن پدرش کمک کند.


۱۴-پلازا دی سیبلس

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

Plaza De Cibeles یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین میدان‌ها با ساختمان‌های زیبای نئوکلاسیک است که از مجسمه‌های مرمری و فواره‌ها تشکیل شده است. این میدان که در نقطه تقاطع Calle de Alcala، Paseo de Recoletosa، و Paseo del Prado قرار دارد، خانه بناهای تاریخی و فواره‌های بسیاری است. این سایت دارای مناظر زیبای منظره ای از فواره سیبلس و ۴ ساختمان مجزا است.


۱۵-تئاتر رئال

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
تئاتر رئال،تئاتر سلطنتی نیز نامیده می شود،

تئاتر رئال یک خانه اپرا است که در میدان پلازا د اورینته واقع شده است. این یکی از برترین خانه های اپرا در سراسر اروپا است که موسسه پیشرو هنرهای نمایشی در این شهر محسوب می شود. خانه اپرا دارای برنامه های هنری عالی است که شامل موسیقی قرن بیستم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه جذاب این مکان، به یک تور با راهنما در خانه اپرا بروید.


۱۶-باریو د لاتینا

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

از Barrio De La Latina دیدن کنید که یکی از قدیمی ترین محله های مادرید است که بر روی قلعه قرون وسطایی اسلامی ساخته شده است و یکی از پر جنب و جوش ترین مکان های مادرید محسوب می شود. این محله مملو از خیابان های باریک زیبا، بارهای تاپاس، رستوران ها، کلیساها و بسیاری از گالری های هنری است.


۱۷-پلازا مایور

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید
پلازا مایور،یکی از معروف ترین میدان ها در جهان است.

پلازا مایور یک میدان عمومی است که در مرکز مادرید واقع شده است و دارای تعدادی ساختمان تاریخی، کافه ها، رستوران ها و غیره است. این میدان قلب شهر مادرید است و تعداد زیادی از مردم در اینجا گرد هم می آیند تا از منظره زیبا و دیدنی دیدن کنند. در رویدادها و بازارهای فصلی شرکت کنید. مستطیل شکل است و با ستون ها و طاق ها احاطه شده است.


۱۸-فواره نپتون

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

فواره سحر آمیز نپتون در اسپانیا را کشف کنید، شاهکاری معماری سرشار از تاریخ و عظمت. مجسمه سلطنتی نپتون را تحسین کنید که او بر آب های آبشاری سلطنت می کند، نمادی از درخشش هنری. خود را در جذابیت این مکان دیدنی نمادین غوطه ور کنید، مقصدی که باید از آن بازدید کرد و جوهر فرهنگ و میراث اسپانیایی را به تصویر می کشد. اسرار فواره نپتون را فاش کنید، یک شگفتی فریبنده که بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند.


۱۹-پلازا د اورینته، مادرید

19 مورد از بهترین مکان های گردشگری مادرید

 

میدان اورینته میدانی در مرکز تاریخی مادرید اسپانیا است. این میدان توسط نارسیسو پاسکوال و کولومر طراحی شد و در سال ۱۸۴۴ افتتاح شد. این میدان توسط دو ساختمان مهم مادرید، از یک طرف کاخ سلطنتی و از طرف دیگر تئاتر سلطنتی احاطه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا