گردشگری

۱۶ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

امارات متحده عربی که از جنوب با عربستان سعودی و از شرق با عمان هم مرز است، کشوری نسبتا کوچک در خلیج فارس است. پس از استقلال از بریتانیا در سال ۱۹۷۱، بهره برداری موفقیت آمیز از ذخایر نفت و گاز، کل منطقه را کاملا متحول کرد و امارات متحده عربی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است.

اگرچه رشد اخیر امارات باعث موج عظیمی از مهاجرت به این کشور شده است، اما این فرهنگ گذرا اصلاً جدید نیست. آثار و شواهدی مبنی بر تعامل با فرهنگ بین النهرین از حدود ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد یافت شده است و در قرن اول پس از میلاد یک بندر دریایی فعال در اقیانوس هند وجود داشت که تشویق می کرد.

حاکمیت پرتغالی، سعودی و بریتانیا به دنبال آن، بر تنوع فرهنگی که مشخصه امارات امروزی است افزود. اگرچه این کشور اقتدارگرا است، اما در مورد حقوق زنان و تحمل دیدگاه های مذهبی نسبتاً لیبرال تلقی می شود.

۱۶ مورد از مناطق جذاب گردشگری امارات:

۱-دبی

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

یکی از بزرگترین شهرهای امارات متحده عربی ، شهر دبی با بزرگترین ساخت و سازهای جهان مشخص شده است و تقریباً هر روز شخصیت خود را با ساخت و سازهای جدید تغییر می دهد. این واقعاً شگفت‌انگیز است که ببینیم چگونه منطقه متروکه با انبوهی از آجرهای بزرگ رشد کرده است. این شهر نه تنها به مرکزی برای انجام تجارت تبدیل شده است، بلکه توجه مسافران داخلی و بین المللی را نیز به خود جلب کرده است.


۲-ابوظبی

ثروتمندترین امارات و پایتخت امارات  ابوظبی نسخه خاکی تر پسرعموی خودنمایی دبی است. این یک ترکیب کامل از سنت و مدرنیسم است، در حالی که جذابیت طبیعی خود را حفظ می کند که بازدیدکنندگان را در سراسر جهان جذب می کند. صحبت از مکان‌های توریستی در ابوظبی ، از هتل‌های مجلل و استراحتگاه‌های مجلل در کنار سواحل و بیابان عظیم بی‌پایان، ابوظبی همه چیز را دارد. برای کسانی که به دنبال تعامل با فرهنگ خلیج فارس هستند، فرصت هایی برای درک تاریخ امارات از طریق موزه ها، نمایشگاه ها، تورها و غذا ارائه می دهد. اگرچه زبان رسمی عربی است، اما انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود و بازدیدکنندگان هیچ مشکلی در ارتباط نخواهند داشت.


۳-شارجه

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

شهر شارجه، شهری که در منطقه امارات متحده عربی در میان دیگر مقاصد شناخته شده قرار دارد، چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان خود دارد. ماشین‌ها، وسایل تجملی، سواحل، مردم، غذا، هتل‌ها، لباس‌ها، بازارها – در هر پیاده‌روی این شهر تنوع وجود دارد. در حالی که بیشتر ما فقط از دبی و ابوظبی در میان سایر کشورهای امارات آگاه هستیم، شهر شارجه نیز به عنوان یک مقصد توریستی عالی در این لیست در حال افزایش در جهان است.


۴-فجیره

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

این مقصد گردشگری محبوب در سواحل شرقی امارات قرار دارد و با رشته کوه ناهموار هاجر از بقیه امارات جدا شده است. فجیره علاوه بر اینکه مرکز تجاری امارات متحده عربی است، به دلیل جاذبه‌های فرهنگی، سواحل بکر، طیف گسترده‌ای از ورزش‌های آبی، خط ساحلی درخشان و مناظر شگفت‌انگیز، جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.


۵-عجمان

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

عجمان که کوچک‌ترین از هفت امارت است، به دلیل سواحل بکر، جذابیت‌های دیدنی و محیطی آرام، مورد علاقه گردشگران طبیعت‌دوست است. عجمان در خلیج عربی با ساحل شنی خیره کننده ۱۶ کیلومتری قرار گرفته است و گزینه های فراوانی برای گشت و گذار، فعالیت، خرید و گشت و گذار تاریخی ارائه می دهد. این کشور کوچک با برخی از مجتمع‌های خرید شلوغ، باشکوه‌ترین قلعه‌ها، مجلل‌ترین استراحتگاه‌ها، موزه‌های قابل توجه و بهترین سواحل شنی، در حال تبدیل شدن به یک مرکز تجاری و توریستی پررونق در جهان عرب است.


۶-ام القوین

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

این امارت کمتر شناخته شده که بین رأس الخیمه و عجمان در امتداد کرانه غربی امارات متحده عربی قرار دارد، بهشت ​​تماشاگران پرنده به معنای واقعی است. مساحتی به مساحت ۸۰۰ کیلومتر مربع ام القوین مقصدی بی نظیر است و نعمت طبیعی بی نظیر آن نفس شما را بند می آورد. احتمالاً عجیب‌ترین امارات امارات با جمعیت بسیار کم است که رد پای گردشگران در فصل بالا را ندارد و به سختی با یک آسمان‌خراش روبرو خواهید شد. اما اگر می خواهید به تجربه سفر خود غنا بیافزایید، این شهر آرام یکی از با ارزش ترین مکان ها برای بازدید در امارات است.


۷-دیبا الحسن

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

شهر دیبا الحصن نام خود را برگرفته از «حصن» یا بندری است که در شهرت و شکوه به عنوان نقطه عطف منطقه تاریخی قد علم کرده است. این قلعه که توسط پرتغالی‌ها در سال ۱۶۹۴ ساخته شده است، یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر است که به شما امکان می‌دهد درباره وقایع جنگ امارات بدانید. شنل کارت پستالی که در کنار آب‌های کریستالی خلیج فارس قرار گرفته و در ردیف نخلستان‌ها قرار گرفته است، مجموعه‌ای از فعالیت‌های دریایی مانند غواصی، ماهیگیری در اعماق دریا و غواصی را ارائه می‌دهد.


۸-العین

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

العین به عنوان بزرگترین شهر باغ امارات شناخته می شود، مکانی که مردم می توانند در آن از اوقات فراغت خود در خیابان های سرسبز احاطه شده لذت ببرند. این شهر واحه داخلی به عنوان زادگاه پدر بنیانگذار شیخ زاید شناخته می شود که آن را به یکی از فرهنگی ترین و شاخص ترین شهرهای امارات تبدیل کرده است. این مکان جدا از اینکه یک شهر فرهنگی است، که در آن آداب و رسوم و سنت ها توسط همه پیروی می شود، این مکان در بین مردم به عنوان بزرگترین واحه داخلی امارات شناخته می شود . این شهر مملو از جنگل‌های چرخان نخل خرما و چشمه‌های آب گرم طبیعی سرسبز، مناظر عجیب و غریب و حال‌وهوای آرامی را در سرتاسر مکان فراهم می‌کند.


۹-مسجد جامع ابوظبی

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

یکی از مشهورترین مساجد ابوظبی که برای شما ضروری است، مسجد جامع است. این نمایشگاه معمارانه یکی از بزرگترین مساجد جهان است که با توجه به تعداد شگفت انگیز ۴۰۰۰۰ تحسین کننده محدودیت دارد. این ۸۲ طاق، بیش از ۱۰۰۰ بخش، چراغ های روکش شده با طلای ۲۴ عیار و بزرگترین پوشش دست بسته جهان را برجسته می کند.


۱۰-دنیای فراری

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

این بار در حالی که از یکی از شگفت انگیزترین پارک های موضوعی دبی دیدن می کنید – دنیای فراری – شگفت زده می شوید. فراری ورلد ابوظبی بهترین مقصد تفریحی واقع در جزیره یاس است. این شهربازی اصلی با علامت گذاری فراری است و رکورد بزرگترین ساختار طرح فضایی در هر نقطه ای را دارد. این مرکز تفریحی علاوه بر این، فرمولا روسا، سریع ترین سواری دیوانه وار جهان را نیز در خود جای داده است.


۱۱-نهر دبی

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

نهر دبی یکی از زیباترین مناطق امارت است که مخصوصاً به خاطر فضای معمولی و جذابیتش متمایز است. صرف نظر از نقاط دیدنی رکوردشکنی شامل سازه‌های بلند و محیط‌های هیجان‌انگیز که بر فراز شهر می‌چرخند، این منطقه آرام همچنان معماری و حال و هوای درخشان گذشته را به نمایش می‌گذارد.


۱۲-قلعه فجیره

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

قلعه فجیره یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی امارات متحده عربی است که در سال ۱۶۷۰ ساخته شده است. این شاهکار در مساحتی به وسعت ۶۱۰ متر مربع و در ۴ کیلومتری فرودگاه فجیره واقع شده است. این قلعه روزانه از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز می باشد. برای بازدید کامل از این جواهر معماری ۲-۳ ساعت طول می کشد.


۱۳-جزیره اسنوپی

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

جزیره اسنوپی در ضلع شمالی امارت فجیره در خلیج عمان واقع شده است. این مکان یک انتخاب عالی برای ورزش های آبی است، جایی که گردشگران می توانند با حیات وحش دریایی پر جنب و جوش از جمله کوسه های صخره سیاه روبرو شوند. این جزیره یکی از آنها محسوب می شود. یکی از جذاب ترین مکان ها برای کمپینگ ساحلی است و به راحتی از دبی با ۲ ساعت رانندگی قابل دسترسی است.


۱۴-مرکز شهر عجمان

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

مرکز شهر عجمان بزرگترین مرکز خرید در امارت عجمان است و متعلق به مجید الفتیم است. این پلازا در مساحتی به وسعت ۳۴۰۰۰ متر مربع ساخته شده است و تعداد زیادی از برندهای بین المللی و داخلی از جمله رستوران های مختلف و تعدادی رستوران را در خود جای داده است. سالن‌های سینما. گفته می‌شود این مرکز خرید سالانه تقریباً ۱۰٫۵ میلیون بازدیدکننده دارد.


۱۵-برج اتصالات

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

برج اتصالات ۲ یک ساختمان بلند ۳۳ طبقه است که در دبی واقع شده است در حالی که برج اتصال ۱ ۱۷ طبقه است. یکی از عواملی که هر دوی این آسمان خراش ها را از بقیه متمایز می کند ساختارهای توپ مانند آنها در بالای برج است. این دو آسمان خراش هستند. از محبوب ترین ساختمان های دبی بدون هیچ گونه هزینه ورودی.


شهر تفریحی هیلی

16 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری امارات

اولین شهربازی موضوعی در منطقه خلیج فارس، شهر تفریحی هلی العین در سپتامبر ۲۰۰۹ افتتاح شد. این شهربازی در باغ شهر العین ابوظبی واقع شده است و به دلیل سواری های هیجان انگیز، جاذبه های ماجراجویی و مورد علاقه کودکان است. چندین جاذبه که والدین نیز از آنها لذت می برند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا